Şimdi Ara

Sistem Topluyorum Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yakın zamanda almak üzere kendime sistem toplamaya kara verdim elimde şuan R7 240 ekran kartı bulunuyor işlemci ile crossfire yapacağım için apu almaya karar verdim, alacağım parçalar ise aşağıdaki gibi

İşlemci : AMD A10 7870K Soket FM2+ Yeni Soğutucu 3.7GHz 4MB Önbellek 95W İşlemci + R7 GPU

Anakart : ASUS A68HM-K AMD A68 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C) DVI&VGA Anakart

Ram : GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Dual kit Ram

SSD : Corsair 240GB LE Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma)

Sizden ricam bunun eksiklerini veya şu fazla olmuş dediğiniz şeyleri bana söylemeniz en uygun fiyata sadece oyun amaçlı bir sistem olsun istiyorum oynadığım oyunlar
    Dota 2
    LoL
    GTA 5
    The Witcher 3 ve benzeri şeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nysbelwor -- 24 Haziran 2016; 15:49:44 >

• Oynayacağınız oyunlar için gayet yeterli bir sistem olmuş. Tercihen ssd takabilirsiniz, onun dışında gayet güzel Apu sistem kullanıyorum ben de, ekran kartını dual graphic olsun diye hediye çeki şeklinde dr7 240 almıştım. Ramler ile de avantajını görürsünüz sistemin.
  • Ateşle Barut kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkürler sanırım apu sistemlerde bizim istediğimiz kadar ram ı kullanıyormuş doğru mudur ?
  • İstediğimiz kadar ram kısmını anlayamadım ? 16 gb ram mevcut benim sistemde, biosta 2gb şeklinde kullanıyorum. Sadece 1-2 olarak var benim gördüğüm zaten harici bir de ekran kartım olduğundan extra bir şeye gerek duymadım. Yani sonuç olarak biosta 1 gb ya da 2 gb seçeneklerinden birini seçip ona göre bellek ayırabiliyorsunuz.
    Sanırım biri 4 gb sini verdiğini söylemişti öyle kalmış aklımda yanlışta olabilir
  • Ben de almadan önce araştırdım ama o tür bir şey göremedim ya da gördüm hatırlamıyorum. eğer olur da o tür bir şey olursa beni de bilgilendiriniz lütfen
    Biraz araştırdım da ram ın 16 olmasına gerek yokmuş 2400mhz 2x4 alsam da işimi görür
  • Ben apus sistem alırken elimde 2 adet ram vardı zaten, o yüzden o ramler ile devam ettim. 8 gb ram de işinizi görür tabii ki 2400 mhz Ssd, ram, kasa felan elimde idi, düşük bütçe ile apu almak mantıklıydı ben de hem elimdekileri değerlendirmek adına hem de maliyeti düşürmek adına aldım iyi de oldu. Yalnız şöyle bir şey var amd stok soğutucular çok ses yapabilir en azından bende öyle idi. Alacağınız işlemcide wraith denilen yeni nesil soğutucu var mı bilemiyorum. Eğer yoksa bir süre sonra sesten rahatsız olabilirsiniz O zaman da sessiz bir soğutucu almanız gerekecek.

Edit : Konuda yazmışsınız crossfire yapacağım diye şimdi farkettim. Siz r7 240 ile dual graphic yani dahili ve harici kartı aktif olarak birlikte mi kullanmak istiyorsunuz yoksa 2 adet ati yongalı ekran kartını birlikte çalıştırmak mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ateşle Barut -- 24 Haziran 2016; 15:48:34 >

İşlemcinin ekran kartı ile R7 240 ı birlikte kullanıcam ayrıca hdd yi çıkartıp ssd almaya kara verdim elimde zaten 300 gb var işimi gördü şimdiye kadar ssd de işin cilası olur
  • Anladım, dual graphic yani. onu da biostan kolayca ayarlayabiliyorsunuz zaten. Ssd almak mantıklı evet, hdd 300gb işinizi görür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.