Şimdi Ara

Sistem upgrade için önerileriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba öncelikle. Ben elimde ki sistemi 4 yıldır kullanıyorum. Hâlâ gayet memnunum fakat yeni çıkan oyunlar artık sistemi zorluyor. Muhtemelen kasada ki tüm birimlerin değişmesi lazım ama birikmiş param olmadığı için parca parca yükseltme yapmam gerekiyor.
    Şuan ki sistemim: Sapphire tri-x r9 280x ekran kartı, intel i5 4460 işlemci, 2x4 gb ripjaws ram, asus h97 plus anakart, 500w psu, 1tb harddisk
    Ikıncı elden anlayanlar var ise elimde ki parçalar para eder mi söylerlerse sevinirim.

Şimdi gelelim kurmak istediğim sisteme. Ekran kartı olarak Rx 590 almayı düşünüyorum. Islemci olarak Ryzen 5 2600 yada duruma göre 2600x de olabilir. Anakart konusunda pek fazla bilgim yok ama b450 kartlardan biri olabilir diye düşünüyorum. Fakat arada çok fark olmadan x470 öneriniz varsa onlarida yazarsanız sevinirim. Ram olarak 2x8 gb 3000Mhz ram düşünüyorum. Geriye kalan parçalar elimde mevcut.

Kurmayı düşündüğüm sistem bu bunun için önerilerinize ve tavsiyelerinize açığım. Bu arada parca parca alacağım için önce ekran kartını alıp mevcut sistemde kullanmam ekran kartına herhangi bir zarar verir mi? Yada siz hangi sırayla almamı önerirsiniz.

• merhaba eldeki power kullanılabilir 1tb hdd kullanılabilir kasa var oda kullanılır

kasadan anakart ı sök ilana koy anakart işlemci ram olarak paket halinde 1300 e koy pazarlıkla 1100 e ver

ekran kartıda 450 e koy ilana ortalama 500 550 çogu ilanlar ve satılmıyor 450 e hızlı gidebilir

r5 2600 b450m msı gaming plus anakart 16gb ram şart artık ve rx570 4gb bu sekilde ekran kartı hepsiburada olacak şekil diger parçalar sinerjiden alınıp kasana monaj ediceksin tamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 1 Şubat 2019; 21:3:30 >
  • 280x 570 seviyesinde bir kart
    sistemi değiştirmeden
    2060 alabilirsin

590 alırsan psu değiştirmen gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 1 Şubat 2019; 22:3:54 >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Öneriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim fakat rx 570 istediğim bir ekran kartı değil ekstradan para verebilirim zaten taksitle alacağım bu yüzden rx 590 istiyorum. Anakart konusunda bilgili iseniz b450 serisi ile x470 serisi arasında ki farkı anlatabilir mısınız bana?
  • Sistemi değiştirmez isem 2060 şuan ki işlemci ile darboğaz yapacaktır büyük ihtimal ile bu yüzden değiştirmek istiyorum. Ryzen 5 2600 gayet performanslı bir işlemci olarak gözüküyor zaten ve günümüz şartlarında iyi bir işlemci artık şart oldu. 590 için psu önerisinde kutusunda minimum 500 watt psu yazıyor o yüzden şimdilik idare eder gibi geliyor. Bu süre içerisinde herhangi bir sorun yaşar miyim bilginiz varsa söylerseniz sevinirim. Birde psu olarak tavsiye edebileceğiniz kaliteli psu varsa bakmak isterim. Birde şuan ki sisteme 590 alıp taksam darboğaz dışında herhangi bir sorun yaşar miyim sizce?
  • AirzunSL kullanıcısına yanıt
    merhaba b450 ile x470 arasında fark yok üst düzey b450 aldıgında gayet x470 gibi kullanırsın ikiside oc oluyor ikisindede xfr2 ve store mı teknolojisi var yani fazla para vermeye gerek yok intel gibi zorunlu z serisi al gibi bişi yok

rx570 ide power eski bir 500w oldugu için 590 ı kaldırmayabilir power da degiştirilirse 590 yada vega 56 alınabilir f/p olarak
    570 500w
    580 550w
    590 600w
    gerekir
    2060 al darboğaz yaparsa yapsın
    sistermi ileride değiştirirsiniz
    Peki şuanda 590 alıp mevcut sisteme takarak, yaza kadar bir sorun yaşamadan kullanabilirmiyim? Bu sırada elimde ki ekran kartını satmaya çalışırım satınca da belki yaza kadar beklemeden daha kaliteli bir psu alırım. Psu öneriniz varsa da yazarsanız bakabilirim.
    merhaba 590 ı takarsanız sistem açılır ama oyuna girdiginde bi anda kapanır bazı oyunlarda çalısabilir

örnek olması açısından
    PC Hocası TVyoutube
    #NeOlur 11 - DÜŞÜK Güç Kaynağı ile Yüksek Güç İsteyen PC Çalıştırırsak Ne Olur?
    https://www.youtube.com/watch?v=hzItg1GP-mI

doviz ucuzken power alabilirsiniz 590 içinde
    www.hepsiburada.com
    Sapphire Radeon RX 590 8 GB GDDR5 NITRO Ekran Kartı Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/sapphire-radeon-rx-590-8-gb-gddr5-nitro-ekran-karti-11289-01-20g-pm-HB00000G0IXO

maximum kartla alırsan 50 tl de veriyor 50 tl düş ekran kartından doviz ucuken alabilirsiniz

power önerimde
    www.sinerji.gen.tr
    Sharkoon 750W WPC Serisi 80+ Bronz G�� Kayna��
    https://www.sinerji.gen.tr/sharkoon-750w-wpc-serisi-80-bronz-guc-kaynagi-pmu414387

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 1 Şubat 2019; 22:47:18 >

Bende zaten şuanda bu kartı almayı düşünüyorum. Dediginiz gibi kartı alıp psu alana kadar bekleyebilirim. Teşekkürler yardımlarınız için.
  • Malasef şuanda 2060 alabilecek bir bütçem yok. Tavsiyeniz için teşekkürler.
    fiyatlar uçuk hocam herkes oynı sorundan müzdarip
  • ali.kose kullanıcısına yanıt
    Malasef durum öyle. Fiyatlar düşecek gibide değil hatta yükselmesi bile muhtemel olabilir.
    mecbur yukselecek hocam
  • Yeni yıl zammını yemedi bence henüz
  • ali.kose kullanıcısına yanıt
    Zam olmaz da önemli olan dolar kuru. Oda 5 tl altına inecek gibi değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.