Şimdi Ara

Sisteme Dayanamayan Vatandaşımız (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
5.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sisteme Dayanamayan Vatandaşımız Sisteme Dayanamayan Vatandaşımız 

• Bu tip platformların bu videoları yayınlamamaları lazım. İzlenme uğruna adamın başını yakıyorlar.

• Why Shy kullanıcısına yanıt

Kendisinin rızası var Sisteme Dayanamayan Vatandaşımız 

• Bu ara disini de kurcaladi hocam et yemiş sanırım onu gözden kacirmissin onunda yaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çay verilmemiş abimize. Çaydan 2 yudum alsa bu kadar sinirlenmezdi.

• Bu adam niye bu kadar az emekli maaşı alıyor?

Primleriyle alakalı bir sıkıntı var herhalde.

• Bedava çay ve kek ile

• Adam 50 yaşında galiba 8 yıldır emekli . 42 yaşından sonra ömür boyu yan gelip yatarak beleş hayat vaadinde bulunanlar asıl suçlu... Dünyanın hiç bir yerinde 42 yaşından sonra ölünceye kadar ( birde sonra kızına) yüksek emekli maaşı ödeyemez. İşin kötüsü daha dip noktaya gelmedik ve emekli maaşında kesintiler henüz başlamadı ( resmen yapılmadı gayri resmi olarak düşük enflasyon gösterilerek yapılıyor sadece)

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Bu adam niye bu kadar az emekli maaşı alıyor?

Primleriyle alakalı bir sıkıntı var herhalde.

Az değil ki sonuçta herkes memur emeklisi değil. 2008 sonrası işe girenler şimdiki parayla 1000 liranın altında emekli maaşı alacaklar 60-65 yaşında emekli olunca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 3 Aralık 2020; 16:8:19 >
  • Sisteme Dayanamayan Vatandaşımız

Yetişkin erkeğin açlık sınırı Kasım'da 696 lira olmuş. Söylenen 2500 lira 4 kişilik aile için... İnsanlar politikacıların popülist söylemlerine inanıyor ve onu gercek sanıyor sonrada bu olmayınca da mahvoluyor. Dünyadaki en büyük siyasi dolandırıcılar Lenin ve Mao gibi kişilerdir. 70 lerde Sovyetler ülkedeki sol ve sosyalist kesimin desteği ile Turkiyeyi işgal etmesin diye Türkiye'de yeşil sosyalizm uygulandı Demirel tarafından 2000'den sonra Erdoğan devam ettirdi. 20 yılda beleş emeklilik , emeklilik ikramiyesi , kamuda yüksek maaş o dönemden kalan tavizlerdi. Bu yöntemle halk refaha etseydi Sovyetler eski Çin refaha ererdi

• Rindaman kullanıcısına yanıt

Az mı alıyor? 900 tl maaş alan var.

• videoyu oynatabilen var mı yoksa link kurbağaya mı döndü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malchik -- 3 Aralık 2020; 22:42:54 >
  • 42 yaşında emekli olmuş 1600 çok bile

her türlü tartışırım buyrun partiler umrumda değil kimse 60tan önce emekli olmamalı üretmeden tüketmek onursuzluktur bugün doğrudan ve dolaylı vergiler yüzünden bir çalışanın gelirinin en az 3te 1i her ay bu üretmeyenlere gidiyor bu haksızlıktır

• Bankta bahtaniye ile yatacaktı hocam unuttunuz ordan bi 50tl 100tl ekleyin bahtaniyeye.

Tamam dediğiniz doğru açlık için. Fakat hayatını devam ettirebilmesi için düşük şartlarda da olsa malum maaş gerekli cüzi miktar.

• Dünya ekonomisi çöküyor yakında çok feci olaylar başlayacakmış gibi hissediyorum fırtınadan önce ki sessizlik bu aşı mevzuu ile braber başka olumsuz durumlarında

piyasaya sürüleceğini düşünüyorum dünyanın arındırılma vaktinin iyice yaklaştığını hissediyorum

@hamza5806 @kurs@tz @MiLLETiNVEKiLi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

Dünya ekonomisi çöküyor yakında çok feci olaylar başlayacakmış gibi hissediyorum fırtınadan önce ki sessizlik bu aşı mevzuu ile braber başka olumsuz durumlarında

piyasaya sürüleceğini düşünüyorum dünyanın arındırılma vaktinin iyice yaklaştığını hissediyorum

@hamza5806 @kurs@tz @MiLLETiNVEKiLi

amerika ile çin kapışsa da bizde çekirdek çitleyip izlesek

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

ben artık sistemin sona yaklaştığını düşünüyorum dünya geneli daha büyük bir felaketin kapıda olduğunu düşünüyorum

artık mızrak kılıfına sığmıyor her yerde huzursuzluk iklim değişikliği ekonomik sosyal politik sorunlar vs....

bu bir noktada patlayacak ama dur bakalım ne zaman ama çok yaklaştı artık

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

42 yaşında emekli olmuş 1600 çok bile

her türlü tartışırım buyrun partiler umrumda değil kimse 60tan önce emekli olmamalı üretmeden tüketmek onursuzluktur bugün doğrudan ve dolaylı vergiler yüzünden bir çalışanın gelirinin en az 3te 1i her ay bu üretmeyenlere gidiyor bu haksızlıktır

dalga mı geçiyorsun adam mı seçiyorsun. 40 yaşından sonraki vatandaşa devlet gençsin diyor üstelik kazayla memurluk sınavını kazansan yaşlısın diyip işe almıyor. özel sektör de zaten yaşlısın diyor. ee bu insanlar nerde çalışacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: SISU

dalga mı geçiyorsun adam mı seçiyorsun. 40 yaşından sonraki vatandaşa devlet gençsin diyor üstelik kazayla memurluk sınavını kazansan yaşlısın diyip işe almıyor. özel sektör de zaten yaşlısın diyor. ee bu insanlar nerde çalışacak?

Alıntıları Göster

işsizlik ayrı erken emeklilik ayrı mevzu

iş ortamları yaratılmalı tabiki her yaş için

ama 42 yaşında emeklilik millete yük olmaktır hazır yemektir

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

işsizlik ayrı erken emeklilik ayrı mevzu

iş ortamları yaratılmalı tabiki her yaş için

ama 42 yaşında emeklilik millete yük olmaktır hazır yemektir

Alıntıları Göster

neyin hakkı pardon? adamın maaşından kesilmiş ödenmiş o primler. yani devlet ona ekstradan para ödemesi yapmıyor. adamın zamanında ödediği primlerden maaş veriyor. bu devlet iş ortamı yaratmıyor. gençler iş bulamıyor ki bu yaştakiler iş bulsun. sen bizi avrupa ülkesi falan zannettin sanırım..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.