Şimdi Ara

Sisteme Dayanamayan Vatandaşımız (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
5.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SISU

neyin hakkı pardon? adamın maaşından kesilmiş ödenmiş o primler. yani devlet ona ekstradan para ödemesi yapmıyor. adamın zamanında ödediği primlerden maaş veriyor. bu devlet iş ortamı yaratmıyor. gençler iş bulamıyor ki bu yaştakiler iş bulsun. sen bizi avrupa ülkesi falan zannettin sanırım..

Alıntıları Göster

bence sen benim ne dediğimi ısrarla anlamıyor kafanda kurduğun başka bir tipe cevap yazıyorsun ya boşver sen haklısın tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

Bankta bahtaniye ile yatacaktı hocam unuttunuz ordan bi 50tl 100tl ekleyin bahtaniyeye.

Tamam dediğiniz doğru açlık için. Fakat hayatını devam ettirebilmesi için düşük şartlarda da olsa malum maaş gerekli cüzi miktar.

insanlar maaşları piyasanın belirlediğini anlamıyorlar ve anlamakta istemiyorlar. Siyasi şantaj (oy ) yada başka şeylerle maaşlar suni olarak artıyor ama bunun bedeli milyonlarca insanın yoksullaşması ,zor şartlar altında yaşaması olmakta ama o kişi 8-15 bin maaşı alınca diğerleri artık umrunda olmuyor. 8-15 bin rakamı önemli değil bu 3500de olabilir .asgari ücretli sanki 3-4 bin alınca işsiz olan milyonlarca insanı düşünüyor mu? o da düşünmüyor ha 8-15 bin alan memur ha 3500 alacak asgari ücretli arasında düşünce yapısı arasında fark yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

bence sen benim ne dediğimi ısrarla anlamıyor kafanda kurduğun başka bir tipe cevap yazıyorsun ya boşver sen haklısın tamam

Alıntıları Göster

ben seni anladım da sen beni anlamadın. 60 yaşına kadar bu ülkede çalışamazsın. gençler işsiz dururken. ya iş vereceksin. ya da emekli edeceksin. arası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: SISU

ben seni anladım da sen beni anlamadın. 60 yaşına kadar bu ülkede çalışamazsın. gençler işsiz dururken. ya iş vereceksin. ya da emekli edeceksin. arası yok.

Alıntıları Göster
    Ben de diyorum ki herkese is verilsin

Bunu başarmış ülkelerin sırrı belli

Üretim ve ticaret

Memur kafasıyla emekli kafasıyla olmaz bu işler herkes böyle ac gezer iste

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Üretim ve ticaret

Alıntıları Göster

e hadi söyle hükümete iş versin herkese. ama iş yok. olanlar da ağır. yol yok yemek yok. insanca yaşamak istiyor insanlar. yoksulluk sınırı olmuş 8 bin iira açlık sınırı 2500 lira. ee bu insanlar nssıl geçinecek diye soran yok.

ben çalışıyorum 2100 TL maaşla. şu an. 44 yaşındayım. ssk yok. yemek yok yol yok. sen çalışırmısın böyle bir işte?? kardeşim veteriner hekim. işsiz. 17 sene çalıştı bir iş yerinde. patronu maaşı yüksek diye işten kovdu. aldığı maaş da 5500 lira..

• Yapacak birşey yok beter olsunlar.İş işden geçtikten sonra konuşan insanlardan herzaman tiksiniyorum.Daha önce neredeydi? Uzmanlar Ekonomistler bunların olucağını iki sene önce söyledi bunların olucağı başından belliydi onlar vatan haini oldu chp li oldu gavur oldu kafir oldu.Ucu kendilerine dokundumu sesini çıkarma gereği duyanlar en beteri olsun.Zamanında bana dokunmayan yılan bin yaşasın adamı bunlar.Yok öyle bir dünya yılan seni soktumu milletin kalkıpta tepki göstermesini bekliyemessin.O tepkiler seneler önce gösterildi zaten.Gezi parkı örnek.Başkanlık seçimleri örnek.Bunların yaptığı ses senler önce çıktı zaten şimdi ise herşey bitti artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut291 -- 4 Aralık 2020; 10:28:33 >
  • Ülkemiz ekonomik olarak gerçekten ağır sıkıntılı bir dönemden geçiyor, asgari ücret mevzusu ise bu sıkıntının ortasına bırakılan bomba olacak, yükseltilmesi gerekiyor fakat ne kadar yükselirse piyasa o oranda tepki verecek, her şeyin fiyatı aynı oranda değişime uğrayacak, fazla maaş alacak fakat daha fazla harcanmak zorunda kalacak, yani önemli olan enflasyon oranı ve kur, biz bunları dizginleyemezsek asgari ücret isterse 10 bin tl olsun, hiç bir anlam ifade etmez.

Diğer yandan asgari ücretin artışıyla binlerce insan direkt işsiz kalacak, her firma bu artışı göğüsleyemez veya kazancından pay etme gereği duymaz. Bu tarz durumlarda maalesef asgari ücret artışı kağıt üstünde bir artış olmaktan öteye gidemez.

Videoya gelecek olursak, insanımız haklı...

• Bu hafta daha 1 haftalık firmaya 2 milyar TL lik ihale verildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam haklı beyler. Dağılalım.

Hatta şuan asgari ücret üzerinden 25 yıllık tüm sigorta primini bir anda ödediğinizi var sayar, üstüne kaç yaşında olursanız olun bir anda 65 yaşına gelebilirseniz 1000 tl gibi bir para alacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Bu hafta daha 1 haftalık firmaya 2 milyar TL lik ihale verildi.

İhale vermek için kurulmuştur

• teknoCat kullanıcısına yanıt

İşini hakkıyla yapıyorsa, maliyeti neyse alıyorsa tamam. Ama çalıyorsa fazlasını alıyorsa işini düzgün yapmıyorsa HARRRAMMMMM ZKKIMMMM OLSUN

• AKP dev bir kenedir bu ülkeyi ve vatandaşların kanını büntün güzelliklerini emerek yok etmiştir umarım 2023 seçimlerini kaybettikten sonra AKP ye bulaşmış herkes vatana ihanetten hapis boylar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simone Simons -- 4 Aralık 2020; 14:54:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

İşini hakkıyla yapıyorsa, maliyeti neyse alıyorsa tamam. Ama çalıyorsa fazlasını alıyorsa işini düzgün yapmıyorsa HARRRAMMMMM ZKKIMMMM OLSUN

Nisan ayında ulaştırma bakanı görevden alındı.

Çünkü bir ihaleyi cengiz ve ortakları alamadı. Terminal inşaat aldı. Daha ucuza aldı.

Firma kaç senelik düzgün firma. Ihale iptal edildi güvenlik gerçekçesi ile. Ama şimdi kendi elleri ile 2 milyar TL 1 haftalık firmaya verilirken güvenlik sorunu yok.

;)

He sonra o ihale gene yapıldı malum firmalar çok daha yüksek paraya aldı işi

;)

• asau kullanıcısına yanıt

Bu adam bağırmaz başka birisi bağırırdı o zaman ne fark eder ki. Sistem de hakkaniyet bitmiş devleti yönetenler halk tan uzaklaşmışsa o devlet çok fazla yaşamaz. Osmanlı nasıl son zamanlarını saraylarda vur patlasın çal oynasın la tüketti ise şu anda olanda aynısı. O zaman Saray eşrafı varlık içinde iken, Halk vergi vermekten evine ekmek götürmüyordu ise bu günde aynı yolda ilerliyor sistem.

• teknoCat kullanıcısına yanıt

Yazık  

• 50 Yaşında 8 yıldır nası emekli oldun dayı. 42 yaşında emekli olmuşsun, biz şimdi köpek gibi çalışacağız 65 yaşına kadar belki 70 e yükseltirler emeklilik yaşını ölünce emekli oluruz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4BB9945F7 -- 5 Aralık 2020; 17:6:25 >
  • quote:

amerika ile çin kapışsa da bizde çekirdek çitleyip izlesek

Alıntıları Göster

amerika ve çin kapışsa sen bırak çekirdeği, yiyecek ekmek bulabilirsen şükret. iki büyük ekonomi kapışacak sen hiç etkilenmeyeceğini mi sanıyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4BB9945F7

amerika ve çin kapışsa sen bırak çekirdeği, yiyecek ekmek bulabilirsen şükret. iki büyük ekonomi kapışacak sen hiç etkilenmeyeceğini mi sanıyorsun?

Alıntıları Göster

yemek sorunu olmaz

bu ülkenin ww2daki komşuları batıda naziler kuzey doğuda sscb güneyde ingiltereydi yine de kimse acından ölmedi değil mi?

• quote:

Üretim ve ticaret

Alıntıları Göster

Tarlada ektiğin mahsüle bile kota koyulurken ne işi istiyorsunuz siz buyurun dinleyin sonuna kadar ondan sonra doğu halkı neden göç ediyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.