Şimdi Ara

Sisteme göre ekran kartı seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    amd athlon-x2 2.9 ghz işlemci
    Kingston 2Gb DDR2-800 ram
    300 watt psu

Bu sisteme ya direk 150 TL verip idareten R7 240 alıp seneye toptan sistem kuracağım

ya da 500 Watt civarında PSU + GTX750 muadili ekran kartı ile toplam 500 TL harcayacağım.Önümüzdeki aylarda da uygun fiyatlı anakart+işlemci kovalayacağım.

Şimdiki sistem üzerinden bakarsanız PSU+GTX750 alırsam aradaki fiyat farkına değecek bir performans elde edebilir miyim? CPU darboğaz yaparmı yapmaz mı bilen arkadaş varsa ve cevaplarsa çok sevinirim.

• Hece 12'ye kadar karar vermem lazım kütfen yardım
  • Ben sana soyleyeyim o sistemi direk degistir.1sene de oyun oynamayiver.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu şu an sistemi yenileyecek durumum olmadığını söylemişim.2 alternatifim var hangisi avantajlıysa onu yapacağım.Forumlar bunun için var zaten.
  • direk r7 240 al çünkü gtx 750 felan alırsan işlemci darboğaz yapar
  • Excaliburr E kullanıcısına yanıt
    2.el gtx750-750 ti al 300 tl ye
    Anakartın bios güncellemesi ile phentom x4 945 x6 1055-1065t destekliyor 2.elden x4 120 x6 150-160 tl civarı al
    2 gb ddr2 ram al 40 tl 2.elden
    60-70 tlye psu al 500w 2.elden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Excaliburr

Yahu şu an sistemi yenileyecek durumum olmadığını söylemişim.2 alternatifim var hangisi avantajlıysa onu yapacağım.Forumlar bunun için var zaten.

Farkettiyseniz "1 sene de oyun oynamayiver" yazmisim.Yani seneye yeni sistem diz demek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DDR2 ye yatırım yapmanı önermem ama illa yapacam diyorsan GTX750-Ti falan olan fazla gelir sistemine önce 2.elden 2gb ram almalısın ram miktarın düşük min 4gb olması gerek birde işlemci soğutucusu alıp o.c yapabilirsin birde HD7770 al 2.elden baya idare eder seni
  • 150TL verip r7 240 alıp geçecektim.2. elden daha önce alışveriş yapmadığım için o alternatifi düşünmemiştim.bunu alsam ölü yatırım olacak gibi.O yüzden dediğiniz gibi 2. el takas bölümünde uygun fiyat kovalayacağım sanırım.Siz ne dersiniz?
  • quote:

150TL verip r7 240 alıp geçecektim.2. elden daha önce alışveriş yapmadığım için o alternatifi düşünmemiştim.bunu alsam ölü yatırım olacak gibi.O yüzden dediğiniz gibi 2. el takas bölümünde uygun fiyat kovalayacağım sanırım.Siz ne dersiniz?

En uygunu o sanal pazar üzerinden alışveriş yaparsınız gelir ürün denersiniz onay verirsiniz bence cok zevkli olur ve daha iyi yatırım olur performans olarak geri döner.
  • Bilgi için teşekkürler hocam.Peki yukarıda yazdığım sistemi toptan 2. ele koysam 3-5 bişiler gelir mi sence? En azından ordan da alacağım parçaların maliyetlerini düşürür mü diye merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Excaliburr -- 13 Kasım 2014; 22:40:26 >
  • quote:

Bilgi için teşekkürler hocam.Peki yukarıda yazdığım sistemi toptan 2. ele koysam 3-5 bişiler gelir mi sence? En azından ordan da alacağım parçaların maliyetlerini düşürür mü diye merak ettim.

illaki alıcı cıkar ama en uygun fiyata ölü fiyata satılır zarar edersiniz ama öylede olsa satın ddr3 e geçin ekran kartı sıkıntı olmaz her zaman update yapılır şimdilik bir HD5770 bile iş görür geri kalan parayı anakart-ram-işlemci alırsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.