Şimdi Ara

Sistemim İçin Tavsiyelerinizi İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

DualCore Intel Pentium D 935, 3200 MHz (16 x 200)
    İşlemci çeşidi Intel Pentium Çekirdek sayısıÇift çekirdekli İşlemci soketi Intel Soket 775 İşlemci saat hızı3200 Mhz İşlemci teknolojisi 65 nm Bus hızı800 mhz CacheL2 cache 4 MB Ek özelliklerEnerji tüketimi 95 W
    ANAKARTIM :

Asus P5LP-LE (Leonite) (3 PCI, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN, IEEE-1394)

Sistem BelleğiM :

Kingston 2560 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
    1. slot:512
    2.slot :1 gb
    3.slot :1 gb bulunmakta

EKRAN KARTIM :
    NVIDIA GeForce 9400 GT (1024 MB)

Arkadaşlar bu sistemime nasıl daha iyi performans sağlayabilirim , mesela rem takviyesi ve işlemci yükseltme açısından fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum teşekkür ederim..

• anakart - psu - hdd- nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ISTANBLUE

ŞUANKİ İŞLEMCİM :

DualCore Intel Pentium D 935, 3200 MHz (16 x 200)
    İşlemci çeşidi Intel Pentium Çekirdek sayısıÇift çekirdekli İşlemci soketi Intel Soket 775 İşlemci saat hızı3200 Mhz İşlemci teknolojisi 65 nm Bus hızı800 mhz CacheL2 cache 4 MB Ek özelliklerEnerji tüketimi 95 W
    ANAKARTIM :

Asus P5LP-LE (Leonite) (3 PCI, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN, IEEE-1394)

Sistem BelleğiM :

Kingston 2560 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
    1. slot:512
    2.slot :1 gb
    3.slot :1 gb bulunmakta

EKRAN KARTIM :
    NVIDIA GeForce 9400 GT (1024 MB)

Arkadaşlar bu sistemime nasıl daha iyi performans sağlayabilirim , mesela rem takviyesi ve işlemci yükseltme açısından fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum teşekkür ederim..

935 çok ısınan verimsiz ilk çift çekirdek Pentium'lardan.
    Anakartınız da ilk soket 775'lerden, en yüksek Core2Duo E6750 gibi işlemcileri destekliyor, bunlar da piyasadan kalkalı çok oldu.

Performans sağlamak derken bilgisayarı asıl kullanım amacınız nedir? Oyun mu çok oynuyorsunuz, yoksa bu iş bilgisayarı mı.
    Kullanım amacına göre parçaları seçmeniz gerekiyor. Oyunsa ekran kartı iyi olmalı, değilse işlemciyi iyi seçmelisiniz.

Her durumda bu sisteme şu an ancak ekran kartı değişimi yapılabilir oyunlar için, o da çok verimli olmaz.
    Tam performans istiyorsanız anakart+işlemci+RAM+ekran kartı diye baştan almanız gerek.

• Core2Duo E6750 serileri halen mevcut satılmakta benimamacım win7 64 bitte kurmak pc ye çok proğram attığımda kasmaması işlemleri hızlı olması gibi. ekran kartım şuan iyi gerekli değil.yorumlarınız için teşekkürler
  • Benim gibi siz de fazla oyun oynamıyorsunuz anlaşılan. Ekran kartı değişebilir derken şu an o anakarta yeni model olarak yalnız ekran kartı takılabilir, 2007'nin sistemi olduğundan ne DDR3 RAM, ne de yeni Intel 1155 işlemcileri desteklemez.

E6750'yi ancak yurtdışında satıştan kalkmış parça satan yerlerden bulabiliyorsunuzdur, Türkiye'de ikinci el haricinde bulunmuyor, 2007 yılının işlemcisi 5. senesine girecek.

Öncelikle anakartınıza biraz karışık RAM takmışsınız toplam kapasitesi yükselmiş ancak aralarında yavaş olan varsa en düşüğün hızında çalışır. Genellikle aynı boy iki modül olmasına dikkat edin, bu durum eğer Çift Kanal desteği de varsa fazladan performans artışı sağlayacaktır.

Bir de HDD fiyatlarında yükseliş olsa da yeni SATA3 diskleri kullanırsanız 2 kat hızlanma yaşarsınız. Çünkü 2007 yılının SATA1 diskleri en yüksek 60-70 MB/saniye hızları görürlerken bugünün diskleri 140 MB/saniyeye çıkabiliyor. HDD hızı Windows'un açılışından, kullanılan programların çalışmasına kadar herşeyde etkindir.

Şu haliyle Core2Duo kullanırsanız az da olsa bir hız artışı olabilir, çünkü o ilk Pentium D'ler gerçekten çok başarısızdılar.

Gene de ben size Intel ya da AMD olarak ucuz veya pahalı yeni bir 3'lü öneririm: İşlemci+Anakart+RAM

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.