Şimdi Ara

SIVI SOĞUTUCU HAKKINDA İÇERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

thermaltake water 3.0 performer alacaktım vatandan.
    2 vatana gittim stoklarda yok dediler. Zalman LQ310 önerdiler biraz daha pahalıydı ama bayağı iyi olduğunu söylediler sizce nasıldır ?

• Bu arada CM seidon 120V fiyat performans ürünü haberin olsun .

Aşağıdaki siteden düşündüğün zalmanla karşılaştırabilirsin.

Coolermaster Seidon 120V Liquid Cooling System Review
  • Özür dileyerek eklemek istiyorum kafam çok karışıktı belirtmemişim. Zalmanı aldım ben fakat içim rahat değil türk forumlarında pek konusu yok thermaltakeden iyimıdır onu aratır mı. Sırf bu kuşkularım yuzunden kutuyu acmadım yanımda duruyor değerliyorumlarınızdan sonra ya geri vereceğim ya acık kullanacagım. saygılar
  • Cynde1907 kullanıcısına yanıt
    Aralarında dağlar kadar fark yok seidon 120v 2-3 derece daha düşük zalmandan(bu arada ikinci fan gelmiyor sanırsam ikinci sessiz bir fan alarak radyatörü daha serin tutabilirsin.) fakat zalmanda 3-4 Db daha sessiz aynı şekilde termaltake de benzer gibi yani aşağı yukarı performansları aynı burda önemli olan fiyat/performansdı madem almışsın güle güle kullan
  • Açıkçası Twitch'de yayın yapan bir arkadaşım benim için donate bar oluşturup 600 tl topladı. Git kendıne boş bir kasa işlemci fanı al diyerek verdi parayı.
    Bende zalman z11 plus hf1 kasayı cok begenıyordum onu aldım üstünede zalman sıvı soğutucu verdiler diğerleri stokta yok diye. Ama anlatığım kadarı ile radyotere 1 fan daha takarsam diğelerine göre daha sessiz ve 2 3 derece daha soguk olacak değil mi ? Yani bir adım daha iyi olmuş olacak.
  • Cynde1907 kullanıcısına yanıt
    aynen öyle
  • İyi ki varsınız be kardeşim. İşten çıkıp eve gidince kurulum yapıp kullanabilirim o halde he :) ?
  • Kurulumu dikkatli yapmanı tavsiye ederim zorlanırsan internette videolu kurumlar mevcut.

Tekrardan hayırlı olsun aldığın sonuçları buraya yazarsan alacak arkadaşlarda fikir edinmiş olurlar.
  • Kesinlikle öyle yapacağım
  • Kurulumu internette videoları izleyerek yaptım. Bilgisayar donanımından anlamasam da çok zor olmadı.
    Performansa gelince. Stok Fan ile en basit örneğini vereyim LoL oynarken orta grafiklerde 51 derece falan olan işlemcim şuan en yüksek grafikte 27 32 derece arası gidip geliyor.
    Daha çok yüklenecek bir oyuna başlamadım ama gerek görünüş gerek performans olarak. Seidon 120v ve thermaltake water 3.0 performerden iyi bunu kesinlikle söyleyebilirim.
    Aldığım için pişman değilim yani :)
  • Görmüşken sorayım, bu soğutucuların ömrü ortalama ne kadardır. Kendi içinde sürekli devir mi yapar. Bizim ekstradan bir şey katmamıza gerek var mı? Son olarak zamanla bir tarafı aşınıp anakarta sulu şaka yapabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çağdaş kullanıcısına yanıt
    Merhabalar ömür olarak nasıl kullandığına bağlı kesinlikle. Arabayla günde 5 kilo metre yaparsan 50 yıl gider. Günde 50 km yaparsan 5 yıl gider mantığıyla yaklaş. Ama kesinlikle 1 2 sene sonra ömrü bitecek cihazlar değil en azından Zalman'ı çok araştırdım. Kaliteli ve uzun ömürlü. Kendi için sürekli devrini yapar sıcaklıklar 80 90 derece olmadan o su zarar görmez. Son olarak zamanla aşınıp sulu şaka yapar diyeni çok gördüm ama başına geleni hiç görmedim uzun sürelerdir kullanan kimseden böyle bir şikayet almadım internette konusu falanda bulamadım. Ama içini rahatlatacak bir şey biliyorum içindeki su oksitlenmeye karşı olan bileşenlerden oluşuyor. Saf su olarak geçiyor yani hem sıvı soğutucunun içinde abartı miktarda su yok hem bu su oksitlenme yapmayacaksa kafan rahat olsun. En kötü ihtimalde bile hüsran yok yani.
  • Çağdaş kullanıcısına yanıt
    quote:

Sıvı Soğutma Sistemi Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Öncelikle Su soğutmanın farkına bakalım...
    Genellikle hava soğutmanın yetmediği yerlerde su soğutma sistemleri devreye giriyor.Hava soğutma sistemlerinde işlemciye temas eden kısmın üzerinde, genelde alüminyumdan yapılmış kanatçıklar yer alır. Bu kanatlar, işlemciye temas eden yerdeki ısıyı alır, üst ya da yan tarafta bulunan fan ise bu ısıyı kanatların üzerinden uzaklaştırır.
    Sıvı soğutma sistemlerinde ise ısıyı taşıma görevi genelde sudadır. İşlemciler için kullanılan su soğutma sistemleri temel olarak üç parçadan oluşur. İşlemciye temas eden yerdeki su bloğu, pompa ve genelde bir adet fan ve radyatörden oluşan ısı değiştiriciden ibaret olan sistemlerde su,borular aracılığıyla taşınır.
     SIVI SOĞUTUCU HAKKINDA İÇERİ

Suyu üstün kılan nedir?
    Su soğutmayı, hava soğutmadan daha üstün kılan iki temel fiziksel özellik var. Bunların ilki, suyun ısı iletkenliğinin havaya oranla 25 kat daha fazla olmasıdır. Bu sayede su, havadan çok daha hızlı bir şekilde ısıyı fanın olduğu bölgeye aktarabilir.
    İkinci üstün özellik ise suyun ısı kapasitesinin, havadan çok daha fazla olması. Isı kapasitesi havaya oranla 4 kat daha fazla olan su, sıcaklığının artması için dört kat daha fazla ısı enerjisine gerek duyuyor. (webtekno.com)

Hazır Sıvı Soğutma ürünlerinde buharlaşma yok, o yüzden sıvı kaybı olmuyor, yani uzun yıllar sıvı ile ilgili sıkıntınız olmayacak normal şartlarda minumum 3-4 yıl sıkıntı yaşatmaz.

Günümüzde yok ama ilerki yıllarda sıvı soğutma teknolojisi telefonlar içinde kullanılmaya başlanılacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.