Şimdi Ara

Sizce de türkcell'in 'iyi çekiyorum' temali reklamları sıkmadı mi artık? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
2.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ₯

Abartmayın her yerde çekmiyor. Şuan aveadayım ama Vodafone a geri döneceğim. Vodafone kapsama alanında çok önde. Bunu yanlı olara söylediğimi düşünüyorsanız benim gözlemim dışında aşağıdaki haritaları yakınlaştırarak inceleyebilirsiniz.

AVEA ->http://maps.mobileworldlive.com/network_info.php?nid=363&org_id=6344&cid=38
    TURKCELL ->http://maps.mobileworldlive.com/network_info.php?nid=251&org_id=4057&cid=38
    VODAFONE ->http://maps.mobileworldlive.com/network_info.php?nid=253&org_id=4095&cid=38

haritalar yanlış göstermiyorsa, vodafone turkcellden daha fazla alanı kapsıyor gözüküyor.

turkcell ise 6000 baz istasyonu daha fazlayız diyor.

bu işte bir iş var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Monarch@

quote:

Abartmayın her yerde çekmiyor. Şuan aveadayım ama Vodafone a geri döneceğim. Vodafone kapsama alanında çok önde. Bunu yanlı olara söylediğimi düşünüyorsanız benim gözlemim dışında aşağıdaki haritaları yakınlaştırarak inceleyebilirsiniz.

AVEA ->http://maps.mobileworldlive.com/network_info.php?nid=363&org_id=6344&cid=38
    TURKCELL ->http://maps.mobileworldlive.com/network_info.php?nid=251&org_id=4057&cid=38
    VODAFONE ->http://maps.mobileworldlive.com/network_info.php?nid=253&org_id=4095&cid=38

haritalar yanlış göstermiyorsa, vodafone turkcellden daha fazla alanı kapsıyor gözüküyor.

bu işte bir iş var.

Önemli olan baz istasyonu sayısı değil. Zamanında Telsim bir vericiyle 15 köyü rahatlıkla götürüyordu ama Turkcellde tık yoktu. Ericssonlarda şebeke geldiğinde üç defa kısa biplerle bilgi veriyordu oradan biliyorum. Şimdi ise Vodafone bu mükemmel yerleştirilmiş vericilerin yanına destek olarak verici koyunca haliyle Turkcellden biraz daha iyi duruma geldi. Baz istasyonu sayıları aynı olsalar emin ol Türkiye'nin her yerinde en iyisi Vodafone olurdu çünkü eskiden vericileri koyduları yer çok iyi mesela tam dağın tepesine koymuş her yeri görüyor ama Turkcell köye yakın koyuyordu.

Hatırladığım birde burada yılda bir sefer gece şebekeler gidip geliyor, Vodafone tam 26,28 km ötedeki dağa koyduğu vericiden ilçe merkezine 3 çubukla iletişimimi sağlamıştı üstelik şehir merkezi çukurda kalıyor.

Ayrıca AVEA nın bir vericisi düz bir alanda en fazla 15 KM kapsama alanı sağlarken TURKCELL ve VODAFONE un bir vericisi 35 KM kapsama alanı sağlayabiliyor. O yüzden AVEA nın 20 bin verici dediği reklamlarındaki sayıya hiç aldanmayın. Yolun ortasında kalırsanız sizi kurtaracak son operatör AVEA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 9 Temmuz 2013; 2:17:32 >

• hiç avea kullanmadan çekmiyor muhabbetlerine girmeyin yok anadoluda çekmiyormuşmuş anadolu balta girmemiş orman mı kutuplar mı afrika mı? medeniyetler beşiği anadolu... istdan konyaya giderken 1 kere bile çekmediği nokta görmedim: bizim köyde de full çekiyor ama 3g yok (diğer operatörlerde de yok)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcell artık internet boyutunu geliştirmeli genç nüfusa göre yeni tarifeler düzenlemeli.
  • quote:

quote:

quote:

bu işte bir iş var.

Önemli olan baz istasyonu sayısı değil. Zamanında Telsim bir vericiyle 15 köyü rahatlıkla götürüyordu ama Turkcellde tık yoktu. Ericssonlarda şebeke geldiğinde üç defa kısa biplerle bilgi veriyordu oradan biliyorum. Şimdi ise Vodafone bu mükemmel yerleştirilmiş vericilerin yanına destek olarak verici koyunca haliyle Turkcellden biraz daha iyi duruma geldi. Baz istasyonu sayıları aynı olsalar emin ol Türkiye'nin her yerinde en iyisi Vodafone olurdu çünkü eskiden vericileri koyduları yer çok iyi mesela tam dağın tepesine koymuş her yeri görüyor ama Turkcell köye yakın koyuyordu.

Hatırladığım birde burada yılda bir sefer gece şebekeler gidip geliyor, Vodafone tam 26,28 km ötedeki dağa koyduğu vericiden ilçe merkezine 3 çubukla iletişimimi sağlamıştı üstelik şehir merkezi çukurda kalıyor.

Ayrıca AVEA nın bir vericisi düz bir alanda en fazla 15 KM kapsama alanı sağlarken TURKCELL ve VODAFONE un bir vericisi 35 KM kapsama alanı sağlayabiliyor. O yüzden AVEA nın 20 bin verici dediği reklamlarındaki sayıya hiç aldanmayın. Yolun ortasında kalırsanız sizi kurtaracak son operatör AVEA.

yazdıklarınıza dayanarak şu çıkarımı yaptım:
    vodafonenin telefon şarjını çok tüketmesi baz istasyonu konumlandırmasından kaynaklanıyor olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

bu işte bir iş var.

yazdıklarınıza dayanarak şu çıkarımı yaptım:
    vodafonenin telefon şarjını çok tüketmesi baz istasyonu konumlandırmasından kaynaklanıyor olabilir.

Bu forumda Vodafone kullananlardan edindiğim izlenim şarjı çabuk tüketmesi ve 3G-2G arasında geçişlerin fazla olması baz istasyonlarının az olup aralarındaki mesafenin fazla olması bence.

• Evet sıktı, hem de çok çıktı. Ben o kapsama alanını fiyat korkusu ile kullanıyorsam bi önemi yok Turkcell.

Yap adam gibi fiyat politikasını, Bir de üstüne çak çekim gücü reklamını.

İşte o zaman olursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakerim1976

quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Avea'ya 29 verip hat yok yazısı göreceğime;
    Vodafone'a açık telefona kapalı diye arkadaşlar evden arayacağına;
    Türkcell'e 49 veririm çekim sıkıntısı yaşamam.

İstanbul'dayken dert etmiyordum hepsi her türlü çekiyordu ama anadoluya gelince iş öyle değilmiş. Bartın şehir merkezinde avea çekmiyor, sürekli hat gidiyor. Sen bana bedava versen ne olacak ben adam gibi bir internet sitesini yükleyemedikten sonra?

İstanbul'a dönersem vodafone kullanırım ama anadoluda kaldığım sürece turkcell'den ötesi macera oluyor maalesef...

Avea eski Avea değil, o dediklerin eskidendi. Şimdi her yerde çekiyor.

4 ay önce avea'daydım.

Bartın Merkez caddede çekiyor herhangi bir cafede, lokantaya gir çekmiyor. Ayrıca köylerden bahsetmiyorum bile. Bazı arkadaşlar köyde çekiyor demiş de şehir merkezinden köy yoluna dönünce gidiyor avea, vodafone ve turkcell köylerde en azından Bartın'ın köylerinde aynı diyebilirim ama vodafone'da da çekiyor göstersede çekmiyor.

• Sene olmuş 2013 bunlar 2006 2007 temalı reklamlar şahsen geçen hafta bir çok köy gezdim ve hepsindede gayet içtenlike söylüyorum turkcell vodafone 3 çubuk iken avea 5 çubuktu nedeni merak ettim ve araştırdım nedeni şuymuş : turkcell ve vodafone nun biraz uzakta çok önceden dikilmiş baz istasyonları varmış fakat avea daha geçen seneye kadar burada hiç çekmiyormuş yani şebeke yokmuş. Ama bu senenin başlarında o bölgedeki köylere baz istasyonu dikmişler ve avea artık orada hepsinden iyi durumda şu an çoğu yerde bunu gördüm avea kendini son yıllarda çok değiştirdi internet hızındada vodafoneden biraz daha önde . Avea ayrıca türk şirketi olduğu için onu kötülemek yerine daha önemsememiz gerekiyor. desteklemeliyiz ayrıca kampanya paket olsun çok güzel. Durmadan Hediye vermeside cabası neyse konuya dönelim. Turkcellin paketlerinde tarifelerinde iş yok zaten turkcelli artık çiftçilerden ve yaşlı insanlardan başka fazla kullanan yok bu nedenle turkcell hep çekim gücüyle kazanmaya çalışıyor fakat 2013 te çekim gücü diye bir olay yok ! Eğer 4G yi ilk önce getirebilirse belki bu saçma reklamlarından vazgeçer diye düşünüyorum.

• van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Avea müşteri hizmetleri ne bildirebilirsiniz. Ayrıca diğerleri gibide yarım saat bağlanmak için beklemiyor 0 ı tuşlayınca anında bağlanıyor. İlgilenip sıraya koyuyorlarmış .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Superonline21

Sene olmuş 2013 bunlar 2006 2007 temalı reklamlar şahsen geçen hafta bir çok köy gezdim ve hepsindede gayet içtenlike söylüyorum turkcell vodafone 3 çubuk iken avea 5 çubuktu nedeni merak ettim ve araştırdım nedeni şuymuş : turkcell ve vodafone nun biraz uzakta çok önceden dikilmiş baz istasyonları varmış fakat avea daha geçen seneye kadar burada hiç çekmiyormuş yani şebeke yokmuş. Ama bu senenin başlarında o bölgedeki köylere baz istasyonu dikmişler ve avea artık orada hepsinden iyi durumda şu an çoğu yerde bunu gördüm avea kendini son yıllarda çok değiştirdi internet hızındada vodafoneden biraz daha önde . Avea ayrıca türk şirketi olduğu için onu kötülemek yerine daha önemsememiz gerekiyor. desteklemeliyiz ayrıca kampanya paket olsun çok güzel. Durmadan Hediye vermeside cabası neyse konuya dönelim. Turkcellin paketlerinde tarifelerinde iş yok zaten turkcelli artık çiftçilerden ve yaşlı insanlardan başka fazla kullanan yok bu nedenle turkcell hep çekim gücüyle kazanmaya çalışıyor fakat 2013 te çekim gücü diye bir olay yok ! Eğer 4G yi ilk önce getirebilirse belki bu saçma reklamlarından vazgeçer diye düşünüyorum.

Avea Türk şirketi değildir. Türk Telekom'un alt şirketidir. Türk Telekom da Araplar'a aittir. Şu anda Türkiye'de hiçbir operatör %100 yerli değil. Turkcell'in çoğunluğu yabancılarda. Vodafone zaten İngiliz, Türk Telekom ve Avea da Araplar'a ait. Yani ortada millicilik yapacağımız bir şirket yok. O yüzden çekim gücü ve cebinize göre tercih yapmak en mantıklısı olacaktır.

• Monarch@ M kullanıcısına yanıt
    Hayır eskiden verilen 64 KB lık SIM kartları sorunluydu ve baz istasyonu çok olsa bile aralarındaki geçişler çok hızlıydı. Mesela ben 1 dk. içersinde 5 kademe çekmesine rağmen neredeyse 10 baz istasyonunu değiştirdiğini gördüm. Ancak sık baz istasyonu değiştirme problemini çözdüler. Eski SIM kart kullananlarda hala şarj çabuk bitebilir.
  • quote:

Hayır eskiden verilen 64 KB lık SIM kartları sorunluydu ve baz istasyonu çok olsa bile aralarındaki geçişler çok hızlıydı. Mesela ben 1 dk. içersinde 5 kademe çekmesine rağmen neredeyse 10 baz istasyonunu değiştirdiğini gördüm. Ancak sık baz istasyonu değiştirme problemini çözdüler. Eski SIM kart kullananlarda hala şarj çabuk bitebilir.

bu sorunu çözmek için 128 kb simkart mı alalım bayiden?

• quote:

quote:

bu sorunu çözmek için 128 kb simkart mı alalım bayiden?

Bayiye sorup şansını dene çünkü bende de eski 64 lerden vardı ve telefonu ısıtıyordu resmen. Ama başka hatta geçtim ısınma kalmadı, VF 128 ile denemedim.

• alican09turk kullanıcısına yanıt
    Daha 4 - 5 Yıl öncesine kadar türk telekom devletindi şimdi öğrendim satıldığını. O zaman cebimize göre seçeceğiz .
  • quote:

Daha 4 - 5 Yıl öncesine kadar türk telekom devletindi şimdi öğrendim satıldığını. O zaman cebimize göre seçeceğiz .

Ttnin yuzde 55 hissesi oger telekomda,kalanı devletindi cogunu halka arz etti ve kalanını da edecek. aveada işbankasının yuzde 20 hissesi var sanirim.
    Turkcellde ise yonetimi cukurova gurubunda,cogunluk hissesi yabancilarda

• quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

quote:

Ttnin yuzde 55 hissesi oger telekomda,kalanı devletindi cogunu halka arz etti ve kalanını da edecek. aveada işbankasının yuzde 20 hissesi var sanirim.

Ülke satılmış be resmen haberimiz yok
  • quote:

quote:

Daha bugün belli oldu. Çukurova Grubu'nun Turkcell'deki %13'lük hissesini geri alabilmek için 1,5 milyar $ ödemesi gerek 2 ay içinde. Ödeyemezse tamamen Türklerin elinden çıkacak ya da devlet müdahale edip o hisseleri alabilmesi için başka bir Türk şirketini araya sokacak. Maalesef ki yurtdışında telekomünikasyon sektörü stratejik önem arz eder. Öyle yabancılara falan satılmaz. Ama bizimkiler 10 yılda her şeyi sattılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican09turk -- 10 Temmuz 2013; 1:20:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

quote:

quote:

Daha bugün belli oldu. Çukurova Grubu'nun Turkcell'deki %13'lük hissesini geri alabilmek için 1,5 milyar $ ödemesi gerek 2 ay içinde. Ödeyemezse tamamen Türklerin elinden çıkacak ya da devlet müdahale edip o hisseleri alabilmesi için başka bir Türk şirketini araya sokacak. Maalesef ki yurtdışında telekomünikasyon sektörü stratejik önem arz eder. Öyle yabancılara falan satılmaz. Ama bizimkiler 10 yılda her şeyi sattılar.

Cukurova grubu 2 milyar dolara kadar parayı finanse edecegini aciklamisti.
    Bu arada telsimin tamami 2.5 milyara satılmıştı vodafonea hatırladıgım kadarıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

quote:

quote:

Hissedar​ ​ ​Pay Oranı (%)
    Turkcell Holding A.Ş.​ ​​%51,00
    Çukurova Holding A.Ş.​ %0.05​
    Sonera Holding B.V.​ %13,07​
    Halka Açık​ %35,88
    TOPLAM​ 2.200.000.000​ %100,00​

Turkcell Holding'in ortaklık yapısı

% 47,1 Telia Sonera
    % 52,9 Çukurova Holding

Çukurova Holding'in ortaklık yapısı

% 51 Çukurova
    % 49 Alfa

haberden alıntıya gelelim:

Alfa ile Çukurova arasındaki davanın geçmişi ise 2005 yılına gidiyor. Çukurova, 2005’te Alfa Grubu ile 3.3 milyar dolarlık bir finansman paketi oluşturdu.
    Paket kapsamında Alfa dolaylı olarak yüzde 13.22’lik Turkcell hissesini 1.6 milyar dolara satın almıştı.

Alfa, yaklaşık yüzde 13.8’lik Turkcell hissesi üzerine de Çukurova’ya 1.7 milyar dolarlık kredi karşılığında rehin koymuştu.

Çukurova, bu paket kapsamında yaklaşık 350 milyon dolarlık borcu geri ödedikten sonra, Altimo kalan 1.35 milyar dolarlık borcun geri ödenmesinde Çukurova’nın birden fazla defa temerrüde düştüğünü belirterek, British Virgin Adaları’nda davalar açmıştı. Dava temyiz süreci sonrası son kararı verecek olan İngiliz mahkeme Privy Council’e taşınmıştı.

Mahkeme kararının Turkcell’de kilidi de açacağı belirtiliyor. Genel kurulların gerçekleştirilememesi temettü dağıtımı ve yönetim kurulu üyelerinin seçimi gibi kritik kararların alınmasını engelliyor. Mahkeme kararının ardından Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet’in bu finansmanı nereden bulacağı da merak ediliyor.

özetle çukurova ruslara hem hisse satmış, hem de kendi hissesini kredi karşılığında ipotek ettirmiş.
    çukurova grubunun bazı şirketlerine tmsf el koymuştu. bakalım m.e.karamehmet nasıl bir adım atacak...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.