Şimdi Ara

Sizce de türkcell'in 'iyi çekiyorum' temali reklamları sıkmadı mi artık?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
2.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkcell yine çekim gücüyle ilgili bir reklam çekmiş. Reklamda "coğrafi şartlara göre değişebilmektedir vs" şeklinde alt yazı geçiyor... Tamam faturalama ve müşteri hizmetleri konusunda iyisin; amaaa doğru dürüst bir kampanya ve elle tutulur bir caziben yok... Sefaköyun göbeğinde en üst katta her taraf açıkken türkcell 3g göremiyorum ya da çoook yavaş oluyor. Ayni yerde avea ile çoook hızlı 3g kullanabiliyorum... Kısacasi biraz ezber boz artık türkcell!

• tcell haklı ama sıktı ama ne yapsın çekim gücü elindeki tek argumanı bu.
  • Bizim koyde ve civardaki yaklasik 20 koyde cekmiyor o yalana kendinden baska inanan var mi diyecegim ama bizim millet fena oltaya gelmis. Arkadasima koyde telefon cekmiyor diyorum turkcell cekiuodur dio. Avea ve vodafone kullanmak cok daha mantikli turkcelle kocaman bi
  • Sıkıldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonurakar

Sıkıldım.
    Arkadaş haklı. Başka elle tutulur ne reklam konusu var ki ? Gel görelim ki Turkcellden başka operatör kullanmadım :D
  • Turkiye cografyasının yuzde 86sını kapsadığını açıklayan tek operator.
    Bu bilgiyi Diger operatorlerde açıklasa da gercekten iyi çekip cekmedigini ogrensek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

Turkiye cografyasının yuzde 86sını kapsadığını açıklayan tek operator.
    Bu bilgiyi Diger operatorlerde açıklasa da gercekten iyi çekip cekmedigini ogrensek.
    Avea %99,66 kapsama oranına sahipmiş ama nedense hep kalan %0,34 lük oranda kalıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Avea %99,66 kapsama oranına sahipmiş ama nedense hep kalan %0,34 lük oranda kalıyoruz.

Alıntıları Göster
    Valla birçok yerde Turkcell'in çekmeyip Avea'nın çektiğine şahit oldum. En basitinden benim köyde sadece Avea çekiyor. Diğerleri tırt.
  • Turkcell müşteri hizmetlerinin ilgisi ve kalitesine sözüm yok fakat Vodafone bir çok il ve köyde turkcelle başbaşa gidiyor. Hatta turkcellin çekmediği yerlerde vodafone full çekiyor. Turkcell, vodafone gibi bir rakibi varken hala fiyatlardırma politikasında ucuzlatmaya gitmemesi şaşıyorum doğrusu. Hatta etrafımdaki bir çok kişi turkcellin çekmediğini gördükleri halde ön yargılarından dolayı vodafone kullanmıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: effect68

Turkcell müşteri hizmetlerinin ilgisi ve kalitesine sözüm yok fakat Vodafone bir çok il ve köyde turkcelle başbaşa gidiyor. Hatta turkcellin çekmediği yerlerde vodafone full çekiyor. Turkcell, vodafone gibi bir rakibi varken hala fiyatlardırma politikasında ucuzlatmaya gitmemesi şaşıyorum doğrusu. Hatta etrafımdaki bir çok kişi turkcellin çekmediğini gördükleri halde ön yargılarından dolayı vodafone kullanmıyorlar.
    bizim köyde (konya) en iyi vodafone sonra avea en kötü de tcll çekiyor 10 sene önce tcll telefonu yükseğe koyunca çekerdi şimdi oturduğumuz yerde 1-2 çizgi çekiyor bunca senede kendine hiç bişey katamamış yerinde saymış vodafone avea bu baz istasyonu ivmesiyle 10 sene sonra tcllin işini bitirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

+1
  • Dun gece köyde köy merkezinde 3G bile çekiyordu, 1 - 2 çubuk. :) Şaştım, yakın baz istasyonları hep 2G. Demek araya engel girmedikçe 3G sinyalleri de baya uzağa gidiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Dun gece köyde köy merkezinde 3G bile çekiyordu, 1 - 2 çubuk. :) Şaştım, yakın baz istasyonları hep 2G. Demek araya engel girmedikçe 3G sinyalleri de baya uzağa gidiyor...
    Bu reklamla anca cahil insanları ve hiç cep telefonu kullanmamıs olanları kandırır türk sel.
    Yalan değil, gercekten en cok sebeke cekim kuvvetine sahip olan operatör türk sel ama diğer operatörleri sanki hiç çekmiyor gibi lanse etmesi komik.

Avea ile işim olmaz dedim dedim, şimdi aveadan vazgecemiyorum Ben çekmediği bir yer göremedim (3g hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

Bu reklamla anca cahil insanları ve hiç cep telefonu kullanmamıs olanları kandırır türk sel.
    Yalan değil, gercekten en cok sebeke cekim kuvvetine sahip olan operatör türk sel ama diğer operatörleri sanki hiç çekmiyor gibi lanse etmesi komik.

Avea ile işim olmaz dedim dedim, şimdi aveadan vazgecemiyorum Ben çekmediği bir yer göremedim (3g hariç)

Alıntıları Göster
    mersinin koy yollarında cekmıyor avea malesef..vodafone da ıyı oldugu soylenemez:( ama turkcell tepeye kocaman dırek koymus..ama sınyal 2g:( ahh ah...

• Arkadaşlar ben avea ve vodafone süper çekiyor diye konu açmadimki. Eskisi gibi fark yok hatta bazı yerlerde türkcell digerlerinden kötü çekiyor diye vurguladim. Adam gibi kampanya yapmak ve cazip fiyat politikası izlemek yerine hala iyi çekiyorum diye kafalamaya çalışıyor insanları ve bunu vurgulayan reklamlardan şahsen gına geldi. Avea faturalama sistemini, vodafone telsimden kalan altyapısıni düzeltse türkcell bu kadar rahat olamaz zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: gollum2

Arkadaşlar ben avea ve vodafone süper çekiyor diye konu açmadimki. Eskisi gibi fark yok hatta bazı yerlerde türkcell digerlerinden kötü çekiyor diye vurguladim. Adam gibi kampanya yapmak ve cazip fiyat politikası izlemek yerine hala iyi çekiyorum diye kafalamaya çalışıyor insanları ve bunu vurgulayan reklamlardan şahsen gına geldi. Avea faturalama sistemini, vodafone telsimden kalan altyapısıni düzeltse türkcell bu kadar rahat olamaz zaten

İyi de Turkcell istese de Avea kadar ucuz tarife yapamaz. BTK izin vermiyor buna. Çünkü bu tekelciliğe zemin hazırlar. 35 milyon müşterin var bir de ucuz ol derlerse kaç milyon olur hiç düşündünüz mü ? Aksine Turkcell'in pazar payını düşürüp diğerlerini yükseltmeye çalışıyorlar ki aradaki uçurum kapansın. Pazar payları birbirine yakın olunca kaliteli hizmet ve ucuz tarifeler bakımından daha çetin bir rekabet olacak. Şu an olan Turkcell pahalı ama kaliteli, Avea ucuz ama kalitesiz, Vodafone dengede gibi bir rol üstlenmiş vaziyette. Turkcell de pahalı imajı yerine ben kaliteliyim temalı reklamlarıyla müşterinin önüne çıkıyor. Aynı zamanda diğer iki operatörün de daha gidecekleri yolları var. Turkcell de bunu gayet iyi bildiği için fiyatlarında indirime gitmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican09turk -- 8 Temmuz 2013; 11:44:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

quote:

Orijinalden alıntı: gollum2

Arkadaşlar ben avea ve vodafone süper çekiyor diye konu açmadimki. Eskisi gibi fark yok hatta bazı yerlerde türkcell digerlerinden kötü çekiyor diye vurguladim. Adam gibi kampanya yapmak ve cazip fiyat politikası izlemek yerine hala iyi çekiyorum diye kafalamaya çalışıyor insanları ve bunu vurgulayan reklamlardan şahsen gına geldi. Avea faturalama sistemini, vodafone telsimden kalan altyapısıni düzeltse türkcell bu kadar rahat olamaz zaten

İyi de Turkcell istese de Avea kadar ucuz tarife yapamaz. BTK izin vermiyor buna. Çünkü bu tekelciliğe zemin hazırlar. 35 milyon müşterin var bir de ucuz ol derlerse kaç milyon olur hiç düşündünüz mü ? Aksine Turkcell'in pazar payını düşürüp diğerlerini yükseltmeye çalışıyorlar ki aradaki uçurum kapansın. Pazar payları birbirine yakın olunca kaliteli hizmet ve ucuz tarifeler bakımından daha çetin bir rekabet olacak. Şu an olan Turkcell pahalı ama kaliteli, Avea ucuz ama kalitesiz, Vodafone dengede gibi bir rol üstlenmiş vaziyette. Turkcell de pahalı imajı yerine ben kaliteliyim temalı reklamlarıyla müşterinin önüne çıkıyor. Aynı zamanda diğer iki operatörün de daha gidecekleri yolları var. Turkcell de bunu gayet iyi bildiği için fiyatlarında indirime gitmiyor.

Alıntıları Göster
    Turkcell'in elinde full çekerimden başka bir avantaj yok. Haliyle reklamıda buna göre oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: suivant

Turkcell'in elinde full çekerimden başka bir avantaj yok. Haliyle reklamıda buna göre oluyor.

Alıntıları Göster
    Avea'ya 29 verip hat yok yazısı göreceğime;
    Vodafone'a açık telefona kapalı diye arkadaşlar evden arayacağına;
    Türkcell'e 49 veririm çekim sıkıntısı yaşamam.

İstanbul'dayken dert etmiyordum hepsi her türlü çekiyordu ama anadoluya gelince iş öyle değilmiş. Bartın şehir merkezinde avea çekmiyor, sürekli hat gidiyor. Sen bana bedava versen ne olacak ben adam gibi bir internet sitesini yükleyemedikten sonra?

İstanbul'a dönersem vodafone kullanırım ama anadoluda kaldığım sürece turkcell'den ötesi macera oluyor maalesef...

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Avea'ya 29 verip hat yok yazısı göreceğime;
    Vodafone'a açık telefona kapalı diye arkadaşlar evden arayacağına;
    Türkcell'e 49 veririm çekim sıkıntısı yaşamam.

İstanbul'dayken dert etmiyordum hepsi her türlü çekiyordu ama anadoluya gelince iş öyle değilmiş. Bartın şehir merkezinde avea çekmiyor, sürekli hat gidiyor. Sen bana bedava versen ne olacak ben adam gibi bir internet sitesini yükleyemedikten sonra?

İstanbul'a dönersem vodafone kullanırım ama anadoluda kaldığım sürece turkcell'den ötesi macera oluyor maalesef...

Avea eski Avea değil, o dediklerin eskidendi. Şimdi her yerde çekiyor.
  • sakerim1976 S kullanıcısına yanıt
    Abartmayın her yerde çekmiyor, hatta sokağın ortasında 5 te 3 çeken tek avea var. Şuan aveadayım ama Vodafone a geri döneceğim. Vodafone kapsama alanında çok önde. Bunu yanlı olara söylediğimi düşünüyorsanız benim gözlemim dışında aşağıdaki haritaları yakınlaştırarak inceleyebilirsiniz.

AVEA ->http://maps.mobileworldlive.com/network_info.php?nid=363&org_id=6344&cid=38
    TURKCELL ->http://maps.mobileworldlive.com/network_info.php?nid=251&org_id=4057&cid=38
    VODAFONE ->http://maps.mobileworldlive.com/network_info.php?nid=253&org_id=4095&cid=38

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 9 Temmuz 2013; 1:41:27 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.