Şimdi Ara

sizce neden??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ben DFI NF4 UT ULTRA-D anakart aldım ve sisteme taktım.
    Ancak bilgisayarı kapattıktan sonra bilgisayarı tekrar acmak istedigimde bil. acılmıyor (ne kadar süre gecerse gecsin) power supply ı acıp söle 10 sn felan bekleyip actıktan sonra ise acılıyor sistemde baska hicbir sorun yok..
    bu sorun sizce neden kaynaklanıo???

Kasa Feel Hurricane + Kendi 550 watt power ı var

acaba biosda onunla ilgili bi ayar felan mı var???

• Bilgisayar kendini korumaya alıyor. Büyük ihtimalle bazı parçalırın yanlış takılması veya yerine tam oturmamasından dolayı yapıyordur. Kısa devre olma ihtimali de var. Parçaları komple bi kontrol et derim
  • ama bilgisayar kendini korumaya alsa bastada almazmı zaten???
    yani acılınca kısadevre felan olsa kapamazmı kendini cünkü acıldıktan sonra saatlerce acık kalsa bile hata felan vermio...
  • Eğer Bilgisayarın power tuşuna bastığında bir anlık açılıp kapanma oluyorsa ve bi daha hiç açılmıyorsa; ayrıca bilgisayara gelen akımı kesip biraz bekledikten sonra bilgisayar açılıyorsa dediğim gibi bilgisayar kendini korumaya alıyordur.
  • power tusuna basınca hic bir hareket olmuyor...
    DFI a ram slotlarının yanında bi tane led var ve ram lare power gelip gelmedigini anlamaya yarıyor..
    bil i kapatınca o isikta sönüyor..
  • hocam sen şimdi masaüstünde boş bir yerde sağ tıklayıp özelliklere oradan ekran koruyucuyu aç aşağıda güç yazar oraya tıkla pencere açıldıktan sonra üsste gelişmişe tıkla aşağıda bilgisayar güç düğmesine batığımda ne yapıyım diye bir yazı var orayı bilgisayarı kapat yap değilse oradan değilse teknik bir sorun var demektir
  • topraklama sorunudur power de akım birikmesi oluyor kondansatörler üzerinde 10dk sonra kondasatörlerdeki akım boşalınca sistem açılıyor toprak hattını kontrol et
  • sisteme gerilim ups üzerinden gelio o yüzden topraklama sorunu oldugunu sanmıyorum fakat power sorunu gibi duruo
    söyle ii bir power almak sart oldu artık
  • bide bugün mavi ekran geldi sorun ram larden olabilir mi sizce ??*
    veya ram lere yeterli güc gitmemesinden olabilir mi??
  • power supply in fan ından kaynaklanıyoo
    bence fan değiştir
  • feel'in fanları ucuz değildir benim bildiğim. ama yine de fanları kontrol et derim ben.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengizom

arkadaslar merhaba
    ben DFI NF4 UT ULTRA-D anakart aldım ve sisteme taktım.
    Ancak bilgisayarı kapattıktan sonra bilgisayarı tekrar acmak istedigimde bil. acılmıyor (ne kadar süre gecerse gecsin) power supply ı acıp söle 10 sn felan bekleyip actıktan sonra ise acılıyor sistemde baska hicbir sorun yok..
    bu sorun sizce neden kaynaklanıo???

Kasa Feel Hurricane + Kendi 550 watt power ı var

acaba biosda onunla ilgili bi ayar felan mı var???

Arkadaşım aynı olay bendede olmuştu.Bana problemin büyük olasılıkla kasanın power reset sw gibi anakarta bağlandığı yerlerde yanlışlık olabilir bu sorunlar %80 bundan kaynaklanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tigerspeed -- 6 Mart 2006; 14:30:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: hulger
    power de akım birikmesi oluyor kondansatörler üzerinde 10dk sonra kondasatörlerdeki akım boşalınca sistem açılıyor

bende böyle oldugunu düsünmeye basladım artık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.