Şimdi Ara

Smartnet Router Emule ve Msn Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Motorola 5100 kablo modem kullanıyorum. Laptop aldığımdan Smartnet wireless router Pro edition aldım ve interneti kablosuz hale de getirdim. Fakat Emule ve Msn da bir zaman sonra bağlantı resetleniyor ve kopuyor. Router ı kapatıp açınca düzeliyor. İnternetten araştırdığıma göre bağlantı çokluğundan bir problem oluyormuş ve MTU değerini 1400 e çıkarınca düzelir yazıyor. Fakat bu MTU değerini bir türlü bulamadım. Genel dağıtıcı Kont firmasını aradığımda ise bu MTU değerinin router da değil modem de olduğunu söylediler. Fakat ne modemde ne de router da böyle bir değer yok. Bilen arkadaşalrdan yardım bekliyorum.

• arkadaşlar yokmu smartnet router kullanan?
  • aynı modeme bahsettiğin cihazı ben de bağladım. ama emuleyi açtığımda net kesiliyor bir süre sonra tekrar geliyordu. web açılmıyor msn düşüyordu. araştırmalarımdan sonra bu cihazın emule ile uyumlu olmadığını anladım ve iade ettim. emule ile uyumlu modem routerları forumlardan araştırabilirsin.
  • yalnız internette problemi çözen arkadaşlar var ama nasıl yaptıklarına dair hala çözüm bulamadım. MTU değerini 1400 yapmak lazım diyorlar ama nerede bu MTU değeri ?
  • aynısından kullanıyorum.. ben ugrasmadıma acıkcası. dmz host yontemini kullandım. modemi router a , routerı da bilgisayara dmz host olarak ayarladım. tabi bu sekilde tum portlar acık oldu. firewall ozelligi devre dısı kaldı ama zaten sistemlerde yazılımsal firewall programları var. simdiye kadar problem olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfer -- 22 Kasım 2007; 19:41:59 >
  • ayni sisteme ben de sahibim. Emule kullanmam ama msn ve torrent te hic sorunla karşılaşmadım. Hatta ilk kez sizden duyuyorum
  • Aynı sorun bendede var yarımdcı olabilecek varsa çok sevinirim
  • kablo internet başlıgında bunun için bir cozum onerisi bulunmakta
    bkz. "kablo internet ile ilgili herşey"
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.