Şimdi Ara

smartspor ve sinema kanalları sinyal sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar çanak değişimi oldu ve bundan sonra smartspor ve sinema kanalları gitti. Bu kanallara geldiğimde kanalda sorun var ya da sinyal yok hatası görüyorum. Bunların haricindeki tüm kanallar normal. Dsmart müşteri temsilcisi sinyalle ilgili sorun olduğunu söylüyor yani çanak veya lnbde sorun diyor. Açık kanallarda sinyal seviyesi % 100 sinyal kalitesi % 100. Açılmayan kanallarda ise sinyal 100 kalite 0. Dsmart yetkilisi 100 görünmemesi gerektiğini söylüyor.
    Var mı beni aydınlatacak kimse?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benzer bir sorunu 3 gün önce TRT HD ile yaşadım. Bir gün sinyal yoktu. Sonra kendisi geri geldi. Ben de yeni çanak ve lnb kurdurmuştum. Maalesef D-Smart cihazlar biraz nazlı. Sorun lnb ve çanak ayarındadır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lnb açısına bakın.Türksat lnb açısı diye google'da arama yapınca çıkan resimlere bakıp sizin lnb ile karşılaştırın.Lnb açısı sinyal kaybına neden olabiliyor.
  • Aynı sroun bende de var. 76 ve 77 nolu kanalları izleyemiyorum. Merkezi istem çanak ve başka kullanıcılar da bir problem bulunmamakta.
  • Benim sorunum çanak çapını büyütüp yüksek sinyal almaya başlayınca düzeldi hocam. Binada başka dsmart yoksa sorun anlaşılmıyor olabilir. Dsmart olanlar varsa ve izliyorlarsa sinyal yenileme deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.