Şimdi Ara

Fransız kanalları izlemek için ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
20.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uydum dan fransız kanallarını izlemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim? 1 çanağa 2 lnb bağlayıp biri Turksat'a diğeri Fransa uydusuna bakıcak şekilde ayarlanabilirmi ? Receiver dan bu uydu değişimi nasıl olucak ?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: systemstyle

Arkadaşlar uydum dan fransız kanallarını izlemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim? 1 çanağa 2 lnb bağlayıp biri Turksat'a diğeri Fransa uydusuna bakıcak şekilde ayarlanabilirmi ? Receiver dan bu uydu değişimi nasıl olucak ?

Teşekkürler.

Türksat 42 uydusu ile Fransız kanallarının bulunduğu (Hotbird 13, Astra 19,2)
    uydularının uzayda konumlandığı coğrafi dereceleri, 23 ila 29 derece farklıdır.

Türksat, hotbird ve astra uydularını tek bir çanaktan izleyebilmek için multifeed
    aparat takılı çanakla izleyebilirsiniz. Ancak 90 cm ise, sinyal verimi çok düşük olur
    ve büyük çaplı çanağa ihtiyaç duyulur. Özellikle 19,2 derecedeki astra uydusu için...

Bu tür aparat kullanmak yerine, hotbird+astra uydusu için ayrı 120 cm çanak kurup,
    çanağa monoblok LNB(tek çıkışlı olup, çift kafalıdır. 6 derece farkı bulunan
    uydularda kullanılmak için üretilmiştir.) takılırsa, Fransız kanallarının bulunduğu her
    iki uydu tek bir çanakla izlenebilir.

Kolay gelsin.

• türksat+hotbird+astra tek çanakta olmaz.

özel multifeed li çanaklar var.onlarda pahalıdır.sinyal düşük gelir

en iyisi hotbird+astra 90lık tek çanak için aparatlar satılıyor 2lnb takarsanız 2uyduyu çok az kayıpla izlersiniz
    ben öyle izliyorum

türkiye nin batısındaysanız "ankara dahil" fransız kanalları 90lık çanakla çeker
    hotbird ve astra da genelde şifresiz olarak aynı fransız kanalları var

hotbird ve astra da ki şifresiz fransız kanalları:

tv5 europe: "hotbird ve astra da var"
    tv5 france belgique suisse: "hotbird ve astra da var"
    arte : (astra da aynı kanal var .genelde yayın akışı farklı) iki dil seçeneği fransızca ve almanca
    luxe tv
    bfm tv "haber kanalı"
    euronews france
    france 24
    renault tv " astra da yayını var"
    montaigne tv "astra da yayını var"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 26 Kasım 2010; 18:51:02 >

• Peki arkadaşlar bu iki çanağı Turksat ve Hotbirt'i diseqc ile mi birleştiricem tek receiver dan izlemek için ? Receiver olarak ne önerirsiniz ?
  • quote:

Peki arkadaşlar bu iki çanağı Turksat ve Hotbirt'i diseqc ile mi birleştiricem tek receiver dan izlemek için ? Receiver olarak ne önerirsiniz ?

Evet birden fazla uyduyu tek receiverdan izlemek için diseqc switch almalısınız.
  • quote:

Peki arkadaşlar bu iki çanağı Turksat ve Hotbirt'i diseqc ile mi birleştiricem tek receiver dan izlemek için ? Receiver olarak ne önerirsiniz ?

paran az ise next minix "usb girişli",bütçen daha iyiyse next 2000 cx super plus "usb girişli"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 27 Kasım 2010; 9:34:05 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.