Şimdi Ara

Şok Market'te Maaş Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
9.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar Donemlık olarak bu yaz Şok Markette calıstım 9 hazıranda gırdım,19 agustos ta cıktım ısten. Buraya kadar hersey tamam. Bılen bılır bu fırmada maaslar 1 ayda 3 perıyot halınde (yol+avans+maas) olarak yatıyor. 11 eylulde maasım tamamı yattar dıye beklerken bugun ıtıbarı ile 19 gunluk calısmam olan agustos ayı maasım hala yatmadı,okul harcımı borc yatırdım,esk de okuyorum,gidicem kalacak bıyer ayarlıcam ama bu para gelmeden gıdemıyorum dersler baslayalı 1 hafta oldu ama ben hala evımdeyım. Magaza mudurune gttım durumu anlattık oda ınsan kaynaklarını aradı,oradan da suanda gecıs oldugu ıcın (soklar ulker e satıldı bu arada) maasların bıraz gec yattacagını,patronlarla ılgılı sozlesmelerde sorun oldugunu soyledıler.. Bu kadar sorumsuzluk olmaz ya,alt tarafı 500-600TL bı para vercekler onuda atlattıkca atlatıyorlar,sırketler arasındakı dogan uyuşmazlıklardan ben neden cekıyorum ki,bnm gibi madur olan kısıler varmı acaba merak ettım?

• Var, bende 200 TL İçin 1 ay bekledim vaktinde bazı şerefsizler yüzünden
  • işi bıraktıktan sonra 1 aymı gectı?
  • Evet 11' inde çıktım 2-3 güne alırsın dediler sonra 26' sından alırsın dediler avans muhabbeti biliyon sonrada bi dahaki çıkış ödemeli bir ay diye beni 1 ay bekletip 11' inde verdiler
  • 500-600 diyorsun ama senin gibi yüzlerce işçi çalıştırıyor o şirket. Herkesin parasını bekletiyor ve bu maaşlar büyük ihtimalle bir bankada yatırım halinde. Günlük faizinin ne kadar olacağını bir düşünün. Adamlar için ekstra gelir kapısı bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ObsesifKompulsif

Evet 11' inde çıktım 2-3 güne alırsın dediler sonra 26' sından alırsın dediler avans muhabbeti biliyon sonrada bi dahaki çıkış ödemeli bir ay diye beni 1 ay bekletip 11' inde verdiler

bakalım 26 sında yatcakmı 2 gun sonra merakla beklıyorum.. arayabılcegımız konuscagımız bı yervarmı bıldıgın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: grfxxx

500-600 diyorsun ama senin gibi yüzlerce işçi çalıştırıyor o şirket. Herkesin parasını bekletiyor ve bu maaşlar büyük ihtimalle bir bankada yatırım halinde. Günlük faizinin ne kadar olacağını bir düşünün. Adamlar için ekstra gelir kapısı bu.

Ben buan kısaca 'Şerefsizlik' dıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir_efenDie

quote:

Orijinalden alıntı: grfxxx

500-600 diyorsun ama senin gibi yüzlerce işçi çalıştırıyor o şirket. Herkesin parasını bekletiyor ve bu maaşlar büyük ihtimalle bir bankada yatırım halinde. Günlük faizinin ne kadar olacağını bir düşünün. Adamlar için ekstra gelir kapısı bu.

Ben buan kısaca 'Şerefsizlik' dıyorum..

Özel sektör böyle ne yazık ki. Adamlar ceplerine giren paraya bakarlar. Umurlarında mı çalışanın nasıl geçineceği. Elbette çalışanını düşünen özel sektör şirketleri vardır ama sayılıdır onlar da.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.