Şimdi Ara

Somut Verilerle Takribi Olarak Atma Hesaplıyorum - Soru İşareti Olan Arkadaşlar Gelin -( Tablolu ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
1.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam tm ilk 5k 85 obp ile kac net yapmak lazim yazsaniz cok faydali olur tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrs.Scientist kullanıcısına yanıt
    Hocam örn tm3 den 10k alan biryer ile tm1 den 10k ile alan biryerin sıralamaları nasıl degisecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tablolara baktığında ortalama arada bir yerde olması gerekir.Eğer sapma yüksek olursa muhtemelen sıralama tm3 dolaylarına daha yakın olur.Eğer yapılan soru adetleri artar sapma düşerse tm1 dolaylarına daha yakın olabilir.Ama arada almakta fayda var sana yazdığım değerler ortalama aldığım değerler.
  • Hocam bende akdeniz mimarlık istiyorum önceki yillarda 30k ile kapatmış hep ama bu yıl yeni sistemle siralamalar baya oynacak tahmini kaç olabilir ya da benim kaç bin yapmam lazim bu arada 406 puanla kapatmış

• istediğimiz sıralamanın obpsiz puanına kendi okul puanımızı ekleyip obpli tablodan kaç bine gerilettiğine bakabiliriz değil mi hocam
  • Türkçe 28 mat1 32 yapsam

Mat2 34 fen 30 yapsam kirik obp 76 ile kac k da olurum?acaba

• 56 OBP(Geçen sene 33 ek puan getirdi) ile Tıp için (MF3) hamda kaç bin gerekir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turanozt91 -- 14 Ekim 2017; 3:18:32 >
  • Hocam kolay olması durumunda 94 OBP ile MF'de ilk 1000 için kaç civarı yapmalıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emek vermiş hesaplamışsınız ama bir sorun var.Sosyal yok.Artık herkes sadece matematik türkçe çalışacak ve ona göre gelicek sıralama.Puan aralığı değişecek.Sosyal olmadan tam puana yakın yapanlar çoktu.
  • Speedyfreeder kullanıcısına yanıt
    Puanı ve sıralaması yükselir

• Yeni sistem ham 500 siralamada 74obp ile nereye kadar atar ? Sayısal.

• hayallereinanmak H kullanıcısına yanıt
    Sosyal olmasa bile sıralamalar herkese göre hesaplanıyor , eskiden zamanı yönetenler sosyal yapıp öne geçebiliyordu.TYS sınavı eğer 80 dakika dolaylarında olursa ve ikimci sınavda makul bir süre olursa yine hızlı çözen öne geçecektir.Sosyal görünürde 40 puan etkiliyordu onun etkilediği puan değeri Türkçe ve Fen e yayıldı.Matematik sınavın yarısı demek ... Kolay olsa bile yığın aralığı ilk 10 k içinde olmaz , çünkü dakika ve psikoloji faktörleri kusursuz yapmanın önüne geçiyor.Unutmayın başarılı olanlar rahat olanlardı.

• Hocam 86 obp ile tm ilk 2k icin kaç yapmak lazım sizce

• Mrs.Scientist kullanıcısına yanıt
    mesela hocam akdeniz üniversitesi mimarlık için konusuyorum 2013 2014 2015 yıllarında 31 32k civardında almış ama 2016 da 37kya gerilemiş ve puanda artmış tabi büyük ihtimal bu yılda öyle olur en fazla 40k olur yani daha da yükselmez
  • Dostum 20016 mezunuyum bu yıl nispeten istediğim bir bölüme yerleştim ama hayalim ve hedefim hep tıptı. Bu sene tekrardan hazırlanacaktım eylül gibi de başlayacaktım ama sınav istemini darmadağın etmişler ne yapacağımı şaşırdım başlayamadım. Zamanım da pek olmadı ama neyse fazla boş yapmayayım.

Benim obp 89,33. Bu obp ile kaçar net yaparsam çapa-ege-dokuz eylül ya da gazi tıp düzeyinde sıralama yapabilirim.
    Bir de sınav sistemine hakimsen bana kısaca ama esaslıca anlatır mısın?
    Şimdiden teşekkürler. :)
  • Eels kullanıcısına yanıt
    1200 civarı 2016 ya göre seni öne atıyor 1000 k olabiliyorsun daha ileri 500 civarı olmak istediğinde 400 civarı yapman gerekiyor.

2015 için hamda 1000-1100 arası 94 OBP ile 1000 civarına getiriyor . 500 civarı olmak içinse yine 400-500 civarı olman gerekiyor.

Sonuç olarak ilk 1k için en kötü 1200 civarı yapman gerekecek.
  • Tweety1996 T kullanıcısına yanıt
    Yerleştirme puanı ile hesaplanan tabloda istediğin sıralamayı buluyorsun , OBP 'ni çıkartıp ham kaç puan gerektiğini hesaplayıp hamda o puana bakıyorsun.Takribi olarak o civarda sıralama yaparsan OBP ile anca o kadar sıralama yapabilirsin .
  • 2015'e göre 1-1.5k atıyor

2016'ya göre 1.7k-2k atıyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.