Şimdi Ara

SONY DAV-DZ260 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
20.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Royalstar

DZ260 hayırlı olsun.
    Ben HDMI kablosuyla epey uğraştım ama beceremedim. Optik kablo ile kesin ve NET çözüm. Electro World'de 1.8 m. olanı 15 ytl civarındaydı.
    Gule gule kullan

Uydumu kullanıyorsunuz peki ?
    Ben Kablolu Tv kullanıyorum, optik kabloyla sonuç alabilirmiyim acaba ?
    DZ260'ın arkasında bu giriş varmı şimdi aklıma gelmedi ama yoksa bir ucu kırmızı
    bir ucu beyaz olan stereo kablodanmı kullanmak gerekiyor Kablolu Tv için ?
  • bu ürünü geçen hafta bende aldım oldukça güzel fakat ben bilgisayarıma bağlamak istiyorum
    Anakartımda s/pdif özelliği var gözüküyor fakat girişi yok sanırım bunun için kartmı almam gerekiyor
    yardımcı olabilcek arkadaş varmı acaba ,
    anakartım msi - k9a2-cf
    nasıl bilgisayara bağlayabilirim ,
  • Ürünü hali hazırda kullanan arkadaşlardan yardım bekliyoruz
    Vcd izlerken veya mp3 dinlerken arka hoparlörlerden ses alamıyorum, nedeni ne olabilir ?
  • Çok şükür bir sorunum kalmadı :)
    Optik kablo ile Tv arasındaki bağlantıyı yaptım ve Tv sesini hoparlörlerden alabiliyorum artık. Üstelik 5.1 şeklinde
  • arkadaşlar bende bu cihazı aldım.550 ytl ye almıştım.sonradan çok pişman oldum aldığıma.nedeni çok basit.millet bakkaldan marketten 45-50 ytl ye dvd divx alıyo flash diskten film seyrediyo.ben bu cihaza 550 ytl verdim flashdiskten sadece fotoğraf ve mp3 olacak iş değil.karizma sıfır arkadaşlar.söyleyecek bişey yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: awicenna

bu ürünü geçen hafta bende aldım oldukça güzel fakat ben bilgisayarıma bağlamak istiyorum
    Anakartımda s/pdif özelliği var gözüküyor fakat girişi yok sanırım bunun için kartmı almam gerekiyor
    yardımcı olabilcek arkadaş varmı acaba ,
    anakartım msi - k9a2-cf
    nasıl bilgisayara bağlayabilirim ,

digital ses çıkışınız varsa ses sistemine digital yoldan bağlayabilirsiniz..eğer yok ise sistemin önündeki audio in girişinden 2 ch olarak bağlantı yapabilirsiniz

ayrıca hayırlı olsun güle güle kullanın..

quote:

Orjinalden alıntı: yakup1365

arkadaşlar bende bu cihazı aldım.550 ytl ye almıştım.sonradan çok pişman oldum aldığıma.nedeni çok basit.millet bakkaldan marketten 45-50 ytl ye dvd divx alıyo flash diskten film seyrediyo.ben bu cihaza 550 ytl verdim flashdiskten sadece fotoğraf ve mp3 olacak iş değil.karizma sıfır arkadaşlar.söyleyecek bişey yok.

doğrudur.ama bir çok o 45-50 ytl lik playerlar usb hızına yetişemeyip film izlemeyi katlediyor...

• mp3 dınlerken ses sadece on kolonlardan mı gelıyor yoksa.. butun uydulara ses dagılıyor mu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Creapure

mp3 dınlerken ses sadece on kolonlardan mı gelıyor yoksa.. butun uydulara ses dagılıyor mu ?

afd mulit seçeneği ile arka kanallara da verebilirsiniz..standart sesi 4.1 ile dinleyebiliyosunuz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzil

quote:

mp3 dınlerken ses sadece on kolonlardan mı gelıyor yoksa.. butun uydulara ses dagılıyor mu ?

afd mulit seçeneği ile arka kanallara da verebilirsiniz..standart sesi 4.1 ile dinleyebiliyosunuz..

ek olarak şunu da söyleyelim:
    afd multi'de sanırım sağ ön ve sağ arkaya stereo kaydın sağ sesi, sol ön ve sol arkaya ise sol ses gidiyor,
    PLII seçerseniz sanal 5.1 ile daha hoş bi ses alabilirsiniz, zevk meselesi tabi, deneyin bence..
    ama bazı mp3 dosyalarınız için arkalardan hiç ses duyamayabilirsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: atakatas

quote:

quote:

afd multi'de sanırım sağ ön ve sağ arkaya stereo kaydın sağ sesi, sol ön ve sol arkaya ise sol ses gidiyor,
    PLII seçerseniz sanal 5.1 ile daha hoş bi ses alabilirsiniz, zevk meselesi tabi, deneyin bence..

ama şöle bişi var sonuçta müzk ki mp3 streo yada surround dinlenir..5.1 yapınca deiğiniz gibi daha güzel oluyor ama işlemci müzği yeniden biçimlendirdğinden orjinalliğini yitirdiğinin düşünüyorumm..

• quote:

doğrudur.ama bir çok o 45-50 ytl lik playerlar usb hızına yetişemeyip film izlemeyi katlediyor...

belki de bu yüzden hiç bu sıkıntıya girmeyip iptal etmişlerdir..

hatta bu iş yazılım ile olacak bi iş, içindeki yazılıma bu özelliği koysaydı olurdu, donanımsal bi engel yok.
    cd/dvd'deki de aynı divx dosyası usb diskteki de..
    playerdan ziyade usb bellek veya diskin okuma hızı playera yetişemiyor olabilir, aynı player dvd/cd içindeki dosyayı okuyup işleyebiliyor sonuçta.

bu gerçekten sıkıcı bi durum gibi gelmişti ilk başta bana (dz660 var) ama şu anda dvd filmlerdeki görüntü ve ses kalitesinden aşağıya inmek istemediğim için elimdeki 200 divx öylece yatıyor, izlemek gelmiyor içimden.. hepsi dvdlere yazılı zaten, çok isterseniz siz de bir tane dvd-rw alıp istediğiniz zaman 4-5 filmi 5-10 dakikada atın dvd'ye, ordan izleyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakatas -- 31 Ekim 2008; 17:14:35 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: atakatas

quote:

quote:

ama şöle bişi var sonuçta müzk ki mp3 streo yada surround dinlenir..5.1 yapınca deiğiniz gibi daha güzel oluyor ama işlemci müzği yeniden biçimlendirdğinden orjinalliğini yitirdiğinin düşünüyorumm..

aslında dediğiniz doğru, bunu düşünmemiştim, aynı parçayı her iki şekilde de dinleyerek iyice bi karşılaştırma yapayım, hangisi daha çok hoşuma gidecek bi bakayım

• aslına bakarsanız ben sordugum soruyu biraz daha acsam iyi olur..

Kesinlikle ev sinema sistemine ihtiyacım yok..

Babam tam bir klasik muzik hastası ve evde su an dinlediği seyin muzik oldugunu sanıyor..

Derdim evdeki cdleri yuksek kalitede mp3 e cevirip dvd ye yazarak kalabalıktan ve onu bu nerdeydi o nerdeydi derdinden kurtaramak..

biliyorum strero sistemleri ve neler gerktigini ama bunu ona ne anlatabilirim ne de o gereken butceyi cıkarmama yardımcı olur...

bu sebeple sinema sistemi sadece muzik dinlemek icin kullanılacak bir de 5.1 muzık dvdlerı elıne gecerse deymeyın keyfıne..

Simdi durum boyleyken size sormak istedigim son soru da su musaıt zamanınız varsa dvdye mp3 yazıp denermısısnız ..

dvd ustunden mp3 dınleyebılıyor musunuz ve sonuclarından memnun musunuz..

dvd ustunden mp3 okuyan herhangı bır stereo ne yazık ki piyasada yok keske olsa...
  • dvd den ziyade flash diske yazıp ta dinletebilirsin....onun yanında DTS özelliğini kullanarak ve tadına bakarak artık mp3 falan dinlemeyi de bırakıp internette müzik marketlerde haldır haldır DTS formatlı müzik arayıp durursun...
  • cok haklı olmanla beraber ..

yası 70 ustunde olan babama flash dıskın, mp3 un ne oldugunu nasıl anlatabılecegımle ılgılı bır yol buldugumda bu onerıyı dıkkate alacagım..

ama o zamana kadar ıhtıyacım usttekı yazıda yazdıgım gıbı ..

tesekkuler..
  • ilgine teşekkür ederim uzil lakin anakartımın 8ch desteği oldugunu ögrendm fakat spdif girişi yok :S
    acaba bu ses sistemini 5.1 şeklnde bağlayabilmem mümkün olurmu , 6 giriş var akrada hoparlöer girişinde
    eğer 2 ch bağlıcaksam hiç bi anlamı yok yada spdif kartı bulmam gerekicek acaba onu nerden temn edebilirim anakart üstünde chipi var fakat giriş yok :S
    teşekkürler
  • 31 Ekim 2008; 17:45:24

--------------------------------------------------------------------------------

Sony DAV-DZ 660 Sisteminde ses sorunu yaşıyorum..Tv'den ses alıyorum ama arka sol-sağ ve ön sol sağ ses seviyesi güzel çıkarken bir türkü şu TVG altına tek konan yatık orta hoparlörden ses alamıyorum neden acaba? dvd izlerkende aynı oradan ses gelmiyor.
    arka ve ön sol sağlardan ses geliyor ortadan gelmiyor...

ancak ses ayarlarından proII Movie' idi sanırım buna alınca ortadan geliyor ve diğer yerlerden gelmiyor bu sefer....AFS Multi seçeneğinde en iyi sesi alıyorum bu sefer o ortaya koyduğumuz tek hopalörden ses gelmiyor

menu kısmında test yaptırdım, tek tek hoparlörleri ve uzaklıkları test ederken merkezi test ettiğinde halbuki orada test anında ses geliyordu????

nedir bunun çözümü yaaa? deli olacağımm....
  • quote:

Orjinalden alıntı: bistroman

31 Ekim 2008; 17:45:24

--------------------------------------------------------------------------------

Sony DAV-DZ 660 Sisteminde ses sorunu yaşıyorum..Tv'den ses alıyorum ama arka sol-sağ ve ön sol sağ ses seviyesi güzel çıkarken bir türkü şu TVG altına tek konan yatık orta hoparlörden ses alamıyorum neden acaba? dvd izlerkende aynı oradan ses gelmiyor.
    arka ve ön sol sağlardan ses geliyor ortadan gelmiyor...

ancak ses ayarlarından proII Movie' idi sanırım buna alınca ortadan geliyor ve diğer yerlerden gelmiyor bu sefer....AFS Multi seçeneğinde en iyi sesi alıyorum bu sefer o ortaya koyduğumuz tek hopalörden ses gelmiyor

menu kısmında test yaptırdım, tek tek hoparlörleri ve uzaklıkları test ederken merkezi test ettiğinde halbuki orada test anında ses geliyordu????

nedir bunun çözümü yaaa? deli olacağımm....

deli olmanıza gerek yok olduğu gibi çalışıyor işte

teorik olarak 2 ch stereo bir ses nasıl 5 kanal yapabilirsiniz ki?sadece yapay olarak olur.sol ses kanalı sola sağ ses kanalı sağa gider...pro2movie yaptığınzda ise ancak 5 kanal alırsınız ki buda dediğim gibi işlmeci sesi dönüştürerk 5 kanala verir.yalnız bi nokta var.yayın stereo olması gerek.yoksa mono alınca p2movie de sadece 3 kanal çalışıyor.bir mp3 vb. müzik atıp denediğinzde 5 kanaldanda ses geliceğinin göreceksinziz.tv yayınları çoğu stereo değil çünkü...sesei orjinal den çıktığı gibi bütün kanallardan almak için afd multi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzil -- 3 Kasım 2008; 14:19:00 >

• quote:

ilgine teşekkür ederim uzil lakin anakartımın 8ch desteği oldugunu ögrendm fakat spdif girişi yok :S
    acaba bu ses sistemini 5.1 şeklnde bağlayabilmem mümkün olurmu , 6 giriş var akrada hoparlöer girişinde
    eğer 2 ch bağlıcaksam hiç bi anlamı yok yada spdif kartı bulmam gerekicek acaba onu nerden temn edebilirim anakart üstünde chipi var fakat giriş yok :S
    teşekkürler

mono olarak 6ch bağlayamazsınız maalesef.böle bir bağlanı imkanı sunmuyor.ancak digital olarak yada 2 ch strereo olarak bağlayabilirsiniz...
  • quote:

ilgine teşekkür ederim uzil lakin anakartımın 8ch desteği oldugunu ögrendm fakat spdif girişi yok :S
    teşekkürler

söylemeye çalıştığınız şey: anakartta arkada analog çıkışlar bulunduğu ve chip var dediğiniz (chip tabii ki olacak, yoksa nasıl çözsün çok kanallı dijital sesi) dijital çıkış için anakart üzerinde pinler olduğu mu? o pinlere takılacak bi soketle dışarıya s/pdif koaksiyel çıkış imkanı vermek mi?

benim bilgisayarımın anakartı üzerinde on-board bi s/pdif soketi yok ama anakart üzerinde bi yere takılan bi kablonun ucu kasanın kart yuvalarına uygun normal diğer kartların dıştan görünen kısmı gibi bi metal parça üzerine monte edilmiş dışardan bakınca kart gibi duruyor.

anakartınızın marka/modeli nedir tam olarak, ya da dizaynını ve özelliklerini gösteren bir link de olur?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.