Şimdi Ara

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey' (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
2
Favori
71.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu resimdeki makro objektifin takılı olduğu adaptör makineye her zaman takılı olmak zorunda değil, ben bazen takıyorum bazen de takmıyorum.objektif kapağını kaybettiğim için hiç takmıyorum
    o adaptöre ev içinde çekim yaprken ihtiyacımız yok, filtre filan kullanmıyorsak tabi.ama makinenin önüne filtre takacaksak(resimdeki gibi)mecburen kullanacağız.

ayrıca onun önüne takılan güneş koruma halkasını açık havada kullanmanızı öneririm. olumlu etkisi oluyor.

bence o parçayı kullan,flaşlı çekimlerde çıkarman yeterli(flaşın önünü keser ve fotoğrafın alt ve üstünde kararmaya neen olur). bir de makro çekerken tepeden ışık geliyorsa(güneş gibi)gölge yapabiliyor.

objektif kapağını direkt takma bence, denemedimdenemek de istemiyorum makineyi açarsın filan, çarkları zedeleyebilirsin....

adaptörün önü vida gibi yivlidir, oraya takıyoruz filtreleri. öyle bir işlevi de var.
    filtreyi başka türlü takma yolu yok.

• buffala çok sağol.o zaman ben uv filtre siparişi vereyim.uv filtre ile aparat gelmiyo dimi?o yüzden bendeki aparatın önüne takıcam,herhalde doğru anladım.bir de ayrıca onun önüne takılan güneş koruma halkasını demişşsin.onu nerden bulabilirim?uv filtresini verdiğin linkten alıcam.böyle kit halinde satılan yok mu daha ekonomik olmazmı tek tek almaktan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nastayashiTR

buffala çok sağol.o zaman ben uv filtre siparişi vereyim.uv filtre ile aparat gelmiyo dimi?o yüzden bendeki aparatın önüne takıcam,herhalde doğru anladım.bir de ayrıca onun önüne takılan güneş koruma halkasını demişşsin.onu nerden bulabilirim?uv filtresini verdiğin linkten alıcam.böyle kit halinde satılan yok mu daha ekonomik olmazmı tek tek almaktan?

UV filtre ile bir aparat gelmez. Uv filtrenin kenarları tırtıklı olur, o şekilde takarsın.

güneş koruma halkası dediğim kutudan çıkıyor zaten. kutudan çıkan diğer plastik parça, adaptörün önüne takılan yani.

kit halinde derken?
  • kit halinde uv+polarize+macro filan demek istemiştim.sağol bilgiler için.sayenizde sorularımıza hemen çözüm buluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nastayashiTR -- 2 Mart 2007; 13:34:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nastayashiTR

kit halinde uv+polarize+macro filan demek istemiştim.sağol bilgiler için.sayenizde sorularımıza hemen çözüm buluyoruz.

yok gerek yok.....tek uv al, zamanla ihtiyacın olursa başka şeyler alırsın.
  • Hepsi birbirinden güzel fotolar özellikle Otlar ve manzara harika görünüyor eline sağlık
    Dediğin ayarları yapıp foto çekecem de bizim evin önündeki cadde pek işlek değil başka bi yer bulup deniyim onu
  • arkadaşlar H2 alan arkadaşlardan bi bilgi öğrenmek istiyordum. Cihazın yanında verilen tripot ne boyutta acaba?

Edit: Ne yazıkki bitmiş :((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReJim -- 3 Mart 2007; 10:39:36 >
  • merhabalar.Sigma multi-coated filtreler nasıl?multi coated düz uv lerden daha mı iyi?ne gibi farklılıkları var?
  • daha iyidir diye biliyorum ama nedenini bilmiyorum:)pek bilgim yok.
    ama UV filtrenin zaten fotğrafa kayda değer bir etkisi yok....
  • Sony bu H serisini iyi tutturdu.. Aynı intelin P4 serisi gibi bir zamanlar her p4 işlemcinin yeni modeli
    çıktığında heyecan uyandırırdı. Bu H serisi de böyle olacak.. Dilerim yeni modellerinde sensör boyutunu
    arttırarak yoluna devam eder.Eğer böyle yaparsa bu alemde efsane haline gelir H serisi.
    Efsane olmakda lecia ile yarışabilir.
  • Ve artık bi H2 liyim.
    Ben Karaköyden aldım Makinayı. Taksitli 599 du peşit 536 ya aldım. Şimdi çözmeye çalışıcam.
    Benim bu konuda uzman olan arkadaşlardan bi ricam var. Geniş açı almayı düşünüyorum. Almalımıyım fiyat aralığı nedir. bir de tripot alıcam illa da büyük almam gerekir mi?
  • mükemmel bir fiyata almışsın doğrusu. makinen hayırlı olsun dyt

geniş açı filtre ile denemedim, bir bilgim yok. o nedenle bir ürün tavsiye edemeyeceğim. acele etme, biraz alış makinene....gerekirse sonra alırsın.....

tripod çok gerekli değil, makinede titreşim önleme var. ama gece sokakta çekimler yapacaksan al ...yüksek boylu bir şey olması daha iyi tabii ki.

ama minik bir tripod da almak da fayda var. çok işe yarıyor....şimdilik minik bir tripod al, gerekirse sonra daha büyüğünğü alırsın....
  • H5 :)
  • halen satamadın mı dostum.....
    valla çok uygun fiyat aslında....
  • ewt, satamadım.
    olmadı kızarkadasıma hediye etcem..
    pahalı bi hediye özel bi gün bekliyom
  • quote:

Orjinalden alıntı: dyt

Ve artık bi H2 liyim.
    Ben Karaköyden aldım Makinayı. Taksitli 599 du peşit 536 ya aldım. Şimdi çözmeye çalışıcam.
    Benim bu konuda uzman olan arkadaşlardan bi ricam var. Geniş açı almayı düşünüyorum. Almalımıyım fiyat aralığı nedir. bir de tripot alıcam illa da büyük almam gerekir mi?

Hayırlı olsun fotoları beklioruz
  • bizim yeni h2 cilerden ses seda yok

biraz ben yükleyeyim o halde. yakında kardeş makineler gelecek o zaman konu başlığının h1,h2,h5,h7,h9 olarak değiştirilmesini rica ederiz.
    biraz silkenenin hane halkı

bu fotoğrafları kapalı bir havada çekmiştim. sonbahar, kış başlangıcı olması lazım. üzerlerinde oynama yok, zaten pek iddialı şeyler de değiller. bunları size makineyi tanıtmak için yükledim, bir iki açıklamam olacak.
     'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

• h2 ve flaş. açık havada flaşın olumlu etkisi oluyor. bu karede aslında parke taşlarının rengi makinenin beyaz ayarını yanıltıyor bu nedenle foto sarımtırak, yani sıcak bir renk alıyordu. bunu önlemek için elle beyaz ayarı yaptım ve makineyi denize doğru doğrultarak yaptım bu ayarı. flaş ayarını max yapsam makine yine abartılı renk kullanacaktı, o nedenle flaşın gücünü düşürdüm.sonuçta dorğu renklere ulaştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buffalo -- 8 Mart 2007; 18:47:36 >
  • klasik bir ter ışık. aslında ters ışık demek doğru değil. f8 ve yüksek bir enstantane bu sonuca yol açar....
  • her tarafta süper şelale fotoğrafları dolu...ben ancak bunu bulabildim
    sudaki o etkiyi yaratmak için yapılanlar aynı olduğundan bunu yükleyeyim

daha önce denemediyseniz deneyin, çok zor bir fotoğraftır. epeyce uğraştırır.
    bu etkiye ulaşmak için 2-3 saniye gibi bir enstantane gerekli. ışığa duyarlılık ise hiç istenmeyen bir şey olduğundan f8 olmalı. hava kapalıysa ve güneşli bir değilse h2 gibi bir makineyle böyle şeyler, hatta benimki gibi saçma bir şelale değil de büyük bir şelale bulursanız süper şeyler çekilebilir.

aslında en iyisi ışığı 3-4 stop kısan bir ND filtre edinmek ama ben bulamadım
    daha iyi bir şelale bulabilirsem çok iyi olacak, şimdilik bununla idare edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buffalo -- 8 Mart 2007; 19:00:33 >

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.