Şimdi Ara

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey' (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
2
Favori
71.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu alttaki de aynı yerde ve muhtemelen hemen hemen aynı dakika içinde çekilmiş. deniz kenarında bir iskele bu ve aslında su göründüğünün aksine 1,5,2 metre kadar daha aşağıda parkelerden.
    Arka planı siyah yapmanın bildiğim kadarıyla siyah fon kullanmaktan başka bir çaresi yok. Benimki biraz tesadüf olmuş olmalı, sanırım ilkini çekince ekranda baktım , siyah olduğu için beğenmedim, sonra baştan çektim.
    şimdi sen yazınca biraz ihtimaller üstünde düşündüm, ikisi arasında exif bilgisi olarak tek fark diyafram açıklıkları, siyah olan biraz daha kısık bir diyafram değerine sahip. Enstantane ve iso aynı. Dolayısıyla diyaframı biraz daha kısıp enstantaneyi sabit bırakınca zaten kapalı olan havanın ve koyu yeşile çalan denizin etkisiyle arka plan siyah çıkmış olmalı. benim bulabildiğim tek mantıklı açıklama bu.
     'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

• bu resim bence slr bir makinede çekilmiş bunun exif bilgilerini verirseniz inanacam gerçekten süper! (17 . sayfadaki örümcek macro resmi)
    ayrıca erdence de h9 un bir video tanıtımı var video rec modunda sanki zoomlayabiliyor eğer doğruysa kesinlikle almayı haketmiş.bende p200 var ve bunu hediye edip ondan almayı düşünüyorum. çünki macro su süper. eğer alacak biri olursa paylaşsın. şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmud13 -- 22 Nisan 2007; 20:23:39 >

•  'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'
  • arkadaşlar bende sonunda h5 ve sony memory stick duo aldım 2 gb simdi c 13-01 format eror veriyor kartı cıkarınca problem yok kart varken eror veriyor 2 tane cekim yapıp tekrar uyarı veriyor bilgisi olan varmı acaba şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cageb -- 22 Nisan 2007; 22:07:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cageb

arkadaşlar bende sonunda h5 ve sony memory stick duo aldım 2 gb simdi c 13-01 format eror veriyor kartı cıkarınca problem yok kart varken eror veriyor 2 tane cekim yapıp tekrar uyarı veriyor bilgisi olan varmı acaba şimdiden teşekkürler

Nerden aldınız? acaba piyasada ucuza satılan 2 gb lık sahte sony mspro duo kartlar var. Onlardan aldıysanız eğer problem çıkardıklarını duymuştum.Ama tam emin değilim.
  • hayır garantili aldım inşallah makinede değildir sorun sadece karttadır . teşekkürler
  • evet şimdi inandım ve bu forumu takip edecem.h9 u bekleyecem gerçi ben p200 ü aldığımda sony inin h serisi yeni çıktı ve bana çok kaba ve pahalı geldi. ama iyikide giriş için bunu almışım çünki manuel olarak insan makineler hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyor.teşekkürler (buffalo)
  • selamlar..
    uzun bi aradan sonra yine geldim..
    hala daha sony H5 ve FujiS6500fd modelleri bende duruyor.abim küçük bir tane alacak. birini satmam lazım..2 tane ne gerek!! ^^

SonyH5+sony memorystik produo2GB ile birlikte 800YTL
    S6500fd+2GB XD kart ile 750 YTL ye satıyorum.

ikisini de alalı 2 ay filan oldu, yurdışından abim getirmişti.
    ikisiyle de 200 er foto filan anca cekmişimdir. 2 model karşılaştırmalarımı,
    http://www.flickr.com/photos/77896670@N00/sets/72157594555350354/ adresinde bulabilirsiniz.

bu haftasonu çeşmede H5 modeliyle birkaç foto çektim onları paylaşıyım;

%33 küçültülmüş

orjinal boyutta detay

3-4 metre kadar uzaktaki ağaç dalları zoom ile çekilmiştir.(DSC-H2)
  • merhaba..bugün sony h2 me kavuştum sonunda ama şu piller şarj olamadığı için öyle bakışıyoruz makinamla ve çok mutsuzum.2 tane ni-mh aa pil ve sonynin şarj aletiyle şarj ediyorum(2500 mAh).kaç saatte dolar bunlar ve şu ışık yeşil olur mu dolunca?çok mutsuzum fotoğraf çekmek istiyorum artık bir de türkçe kullanma kılavuzunu nerden bulabilirim acaba?şimdiden teşekkürler
  • hayırlı olsun sarj ışığı sönünce dolar pillerin yaklaşık 5 saatte dolduruyor sony sarj aleti
    quote:

Orjinalden alıntı: denizsz

merhaba..bugün sony h2 me kavuştum sonunda ama şu piller şarj olamadığı için öyle bakışıyoruz makinamla ve çok mutsuzum.2 tane ni-mh aa pil ve sonynin şarj aletiyle şarj ediyorum(2500 mAh).kaç saatte dolar bunlar ve şu ışık yeşil olur mu dolunca?çok mutsuzum fotoğraf çekmek istiyorum artık bir de türkçe kullanma kılavuzunu nerden bulabilirim acaba?şimdiden teşekkürler
  • Sony H5 ile bu hafta sonu çektiğim iki foto,

• Sony DCS-H9 piyasaya sürülmüş arkadaşlar. Fiyatı 974 YTL (Peşin)
  • sony.com.tr'den isteyince gönderiyorlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: denizsz

merhaba..bugün sony h2 me kavuştum sonunda ama şu piller şarj olamadığı için öyle bakışıyoruz makinamla ve çok mutsuzum.2 tane ni-mh aa pil ve sonynin şarj aletiyle şarj ediyorum(2500 mAh).kaç saatte dolar bunlar ve şu ışık yeşil olur mu dolunca?çok mutsuzum fotoğraf çekmek istiyorum artık bir de türkçe kullanma kılavuzunu nerden bulabilirim acaba?şimdiden teşekkürler
  • bizim topic şenlenmiş:)
    fotoğraflarınız çok güzel arkadaşlar.
  • arkadaşlar, uzun süre araştırdıktan sonra ben de bir sony h2 sahibi oldum, başlangıç makinası olarak çok iyi.
    henüz pek foto çekemedim ama ilk sayfadaki aydede fotosuna inanamayıp dünkü enfes ay manzarasında denedim

• nerede satılıyor acaba(gittigidiyor dışında)
    quote:

Orjinalden alıntı: merakliyim

Sony DCS-H9 piyasaya sürülmüş arkadaşlar. Fiyatı 974 YTL (Peşin)
  • arkadaslar dun istanbul eminonundeydim.
    bu tranvay yolu uzerindeki erkaylarda sanırım şimdi ismini hatırlayamadım.
    ellerinde kullanılmamıs garantili h5 vardı. 750 ytl diyorlardı.
    sadece kutusu kayıpmıs.

ayrıca h7 ve h9 fiyatları cok az farklı adamlarda.
    biri 520 euro biri 540 euro gibi bir fiyattı.tabiki artı kdv

ordan dogru dogu iş hanına geçip alt kata indim.
    bir esnafla muhabbete girip fiyatları ogrendim.
    h9 a 850 ytl h7 ye 750 ytl ve canon s3 e de 600 ytl dedi.

acıkcası bu fiyatlarda bi 50ytl en az pazalık payı vardır.

aklım H9 da kaldı acıkcası ne yalan soyliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer_ist -- 16 Mayıs 2007; 12:51:45 >
  • merhaba
    arkadaşlar topiği tamamen okudum sanırım artık bende bir sony h2 almak istiyorum.

bana uygun fiyatlara nereden alabileceğim konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı. alışverişi internet üzerinden yapacağım...
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.