Şimdi Ara

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey' (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
2
Favori
71.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: multeci_69436

merhaba
    arkadaşlar topiği tamamen okudum sanırım artık bende bir sony h2 almak istiyorum.

bana uygun fiyatlara nereden alabileceğim konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı. alışverişi internet üzerinden yapacağım...

dostum artık yeni nesil makinalar cıktı.
    önerim h7 olucaktır en az yada h9

he internet üzerinden mesela gittigidiyor da abd malı urunler var

h7 750 h9 850 ytl civarı

garantili ürünlerin üzerine en az 300ytl daha kat

• Arkadaşlar h1 makinem için geniş açı objektif nerden bulabilirim.
  • imzamdaki ilan hala geçerliiiiii...
    :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: buffalo

eğer h9 un resim kalitesi h5vs. den kötü değilse h9 alırdım:)

neden mi?
    kompakt makinelerde sensör büyüklüğünün çok abartıldığını, 1/2.5 ile 1/1.7'' sensörün üreteceği resim kalitelerinin çok çok farklı olmayacağını bilfiğim için.

iso 200 den sonrasını pek nadir kullandığım için.

h serisi makinelerin ne eksik ne fazla hep doğru pozladığı için.

hem 31mm geniş açı, hem de 15x zoom sunacağı için.

mükemmel lcd kalitesinin ve vizörün benim için çok önemli olduğu için.

titreşim önleme mekanizmasının çok önmeli olduğunu bildiğim için.

harika video kalitesi için.

mükemmel gövde tasarımı için.

güneşe karşı fotoğraf çekmeyi mümkün kılan sony dslr lere has teknoloji için.

nigt shot özelliği için.

h serisi makinelerle fotoğraf çekmenin çok kolay ve de zevkli olduğunu, makineyi hayatında ilk kez eline alan birininbile oldukça iyi fotoğraf çekeceğini bildiğim için.
    ...................................

6500fd nin ya da fz50 nin biraz daha iyi resim kalitesine sahip olması beni ilgilendirmiyor. eğer mükemmel resim kalitesi arıyorsam gider d40 gibi giriş düzeyi bir dslr alırım iş biter.

ben kompakt makinede biraz daha iyi resim kalitesinden çok daha fazla özellik ararım. dediğim gibi, kompakt makinelerin hepsinin benzer resim kalitesine sahip olduğunu bilirim.

tabi tüm bunlar benim kişisel görüşüm:)

ama eğerki sony objektif aralığının büyümesi ve megapikselin artması dolayısıyla noisenin de artmasıyla sonuçlanan bir makine yaptıysa düşünürüm elbette.

açıkçası,www.dpreview.com yapacağı testte eğer h9 a yine yüksek önerilirlik verirse zaten gidip alacağım

benim kafamdaki ürün işte..
    resim kalitesinden çok özellik arayanlardanım..
    H9 incelemesi biraz hazin oldu ama sen hangisine karar verdin..

• quote:

Orjinalden alıntı: SİMBA

Arkadaşlar h1 makinem için geniş açı objektif nerden bulabilirim.

Bir ara gittigidiyorda raynox filtreler vardı, onları satanlar getirebilir sanırım. Olmazsa ebay dan alınabilir.

Gimmeluck, halen satamadın mı makineyi , halbuki bence piyasadaki en iyi dslr like makinelerden birisi.

@FЄ@®LeSs; Ben DSLR aldığım için(A100) dslr-like defteri kapadım. Bu gün alsam ne alırdım, bilemiyorum, zor soru. Dpreview incelemesi iç açıcı değil, ama dpreview forumlarında incelemeyi doğru bulanlar kadar incelemeyi yapan elemanı ağır eleştirilere tutanlar da var. Ben hala orada yazdıklarımın arkasındayım, kise bana fuji filan aldıramaz

• ya uzun bir süredir ilgilenemedim bile satmak için.
    tekrar geri döndüm şimdi, ama güselim makine bpşta duruyor fiyatı da iyice indirdik..
    yakında 650 ye inicem :)
  • SONY CYBERSHOT DSC-S650 , bu makineyi kullanan var mı arkadaşlar ?
    Dijital fotoğraf makinesi almak istiyorum, bunu çok beğendim, 7.2 mp'miş.

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gary fx -- 21 Haziran 2007; 11:33:27 >
  • Bu makine pek iyi değil, sony nin en ucuz makinesi, ama pek fazla özelliği yok. Resim kalitesi kötü değil, ama iyi de değil. Bence w serisi bir sony alın. ya da dsc s 650 nin yenisi çıkacak, onun çok çok iiyi özellikleri var. onu da düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: buffalo

Bu makine pek iyi değil, sony nin en ucuz makinesi, ama pek fazla özelliği yok. Resim kalitesi kötü değil, ama iyi de değil. Bence w serisi bir sony alın. ya da dsc s 650 nin yenisi çıkacak, onun çok çok iiyi özellikleri var. onu da düşünebilirsiniz.

Görüşlerinizi belirttiğiniz için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gary fx

SONY CYBERSHOT DSC-S650 , bu makineyi kullanan var mı arkadaşlar ?
    Dijital fotoğraf makinesi almak istiyorum, bunu çok beğendim, 7.2 mp'miş.

Bu makineyi arkadaşın eniştesi USA den getirmişti.
    Benim Samsung D900 açık mekanda bundan daha güzel çekiyor.
  • herkese selam...
    sony h7 veya h9 almaya karar verdım fakat bı cok ınsan forumda sony dusmanı olmus :D canon nıkon fujı falan takılıyolar...sony onlardan ıyı demıorum fakat sony kullanıcıları olarak sıze soruyorum kotu yanları nelerdır..?? taraftarlık yapmadan ıyı ve kotu yanlarını yazabılecegınıze ınanıyorum :D

benım acızane fıkırlerım sunlar..
    +++ ları : lens,zoom,1/4000/iso3200
    --- leri : makrosu digerlerine nazaran kotu olabılır,baska bılsem soylerımde sız bılırsınız dıe soruyorum???
  • H7 ve H9 beklendiği kadar mükemmel bir çıkış gerçekleştirmedi.
    Çünkü artık limitine geldiler SLR-Like makinaların. sensörü büyütüp fiyatı artırmak ve zoom'u azaltmak zorundalar daha ileri gitmek için, bu da zor.
    Sony'de H9'a nightshot ekledi bundan ötürü. :)

Ben H5 alırdım. Arada öyle fark olmayacak çünkü.
    Hatta çok ciddiyim, satıyorum diye demiyorum sıfır olsun istersen, H1 alırdım. Çok daha ekonomik ve asıl sebep.
    Bu makinayı alacak insan azten 2 sene sonra SLR diye kudurmaya başlayacak.. En fazla 3.
    Aralarında fotoğraf kabiliyeti olarak hemen hemen hiç fark yok.
    Birinin çektiği bir kareyi diğerininin çekememesi ÇOOK nadir olabilecek bir şey. Sadece mpixel farkı var, ona da değinmiyorum bile. 5mP ile neler neler yapılabiliyor.
    Bu geçiş dönemini en ucuzu ile geçirmek en makulu benim için.
    ki ben de o sebeplen H1 almıştım, şimdi satıyorum. H9 alsam ki 9 yoktu o sırada ama 2 ve 5 geldiydi... alsam ne değişecekti :)

• neler oluyo la burda ben yokken
  • global_playboys Tarih 2 Aralık 2007; 15:06:45
    neler oluyo la burda ben yokken

------------------------------------------
    oooo
    global playboys dönmüş
    binbaşı rütbeni komutanların görmesin:)
    Herhalde askerlik bitti.
    Bittiyse gözün aydın.
    Mesaja yine "küresel çapkın" diye gireyim bakalım askerlik uslandırmış mı diye düşündüm ama vazgeçtim.
    Neyse, sen gideli sony öksüz
    hoşgeldin
    ortalığı şenlendirirsin herhalde
  • yok arkadaslar daha bitmedi 56 günüm kaldı tabura döndük komutanların pc lerini kullanıyom hemen bi forma bakayım dedimde eskilerden baya kayıplar var
  • h2 modelinde titreşim önleyici varmı?
    Canon S3 - S5 ile bunun arasında kaldım da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leite -- 6 Aralık 2007; 2:46:10 >
  • var evet.
  • Merhaba arkadaşlar birkaç gün önce 800 YTL'ye sirkeci'deki bir fotoğrafçının hemalhemsat.com'daki ilanından
    DSC-H9 + Sony MS high speed 2 GB aldım..

Makinamdan çok memnunum ama içime kurt düştü..
    Hiç kimsenin önerdikleri makina arasında değil.. Ama makinayı denediğimde taş gibi.. süper..
    15x zoom'u var ve çok kaliteli zoom yapıyor.. gece çekimleri ve video için ne diye bileceğimi bilemiyorum, o kadar memnunum..

Baksanıza bu konunun başlığında bile yok.. Kardeşim nedir H9'un derdi ?

Hele ki insanların fuji makinaları övmesini gördüğümde dayanamıyorum.. Daha önce DSLR 'ini deneme fırsatım oldu ve 5 dk'da notunu verdim.. Çok kötüydü. (Belkide ben beceremedim :) )

• SONY DSC-H9 da sanırım raw formatı yok,yanılıyor muyum ?
  • merhaba arkadaslar fırsat buldum nete girdim bi selam vermeden gecemedim nasılsınız nasıl gidiyor görüşmeyeli
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.