Şimdi Ara

SONY KDL 46NX720 - PHILIPS 46PFL5507 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
4.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

Orijinalden alıntı: 8888LİVERPOOL8888

andy1 nickli arkadasa katiliyorum boyle konularin ustadi olmaz

ayrica andy pmdrn cok kafani sisirecegim haberin olsun tv alacagim bu ara cunku

Test ettiğim paneller arasındaysa düşündüğünüz panel, seve seve elbetteki yardımcı olurum, bu sıralar izindeyim çunki !

Dediğinizde sonuna kadar haklsınız panel işinde uzmanlık olmaz, imkansıza yakın detayları içinde barındıran bir teknolojidir !

Yeni nesil paneller öyle hale geldiki inanın, Panel satıcıları daha doğrusu distribütörler bile, bu işe yetişemiyorlar, inanılmaz detaylar var !

2015 senesinde ise, herkes artık rahat nefes alacak nihayet :)

Yeni çıkacak panellerle bugünki paneller siyahla beyaz kadar teknoloji farkınıda yanında getirecek !

Samsung-Lg 2015 senesinin tartışmasız showmenleri olacaklar yani iyi manada !

LG inanılmaz bir teknolojiyi yarattı, sadece detayları kaldı, en geç 2013 sonunda herkesi şaşırtmanın ötesinde hayran olacağınız dev ekranlarını Türkiyede dahil satışa sunacak !

Samsung ve Lcd unutmadan yazayım bundan sonra 4 farklı ana renk teknolojisini kullanacaklar yani RGB döneminide bitiriyorlar !

Sony bu özelliği bazı panellerde kullanımına geçecek, bu sene sonunda yeni panelleri çıkar, şuan biraz sarı renk kalibrasyonu yani RGB-Y kalibrasyonu demek lazım, ciddi manada inanılmaz gerçek renk toları için panel üreticileri çılgın bir yarışın içindeler !

Avantajlı olanlar ise SONY ve SAMSUNG S-LCD panellerinde devrim yapacaklar, yani ortak üretimleri tv meraklılarını mutlu edecek hemde çok fazlası ile !

Yine bir haber :) Philps TVG, doğrusu TVG demem lazım çunki Philps Led ve Lcd paneler hakları bu firmanındır, uzatmayım, 2013 sonunda TVG öyle panelle piyasaya giriyorki bu panel Çinde şuan kullanılıyor ama sadece Devlet binasında, aslında gerçek manada hava atıyorlar :)

Muhteşin ötesinde 85 inclik bir dev, büyük ihtimal Türkiyede raflardada yerini alır, tek sorun fiyatı yazarım ama çok farklı tutarsızlık var, kafa bulandırmak istemem, panel dediğim gibi resmi olarak 1080p kalitesini bitiren çok üst seviyeye taşıyan bir panel ürettiler !

Çin bence bir çok firmayı zora sokucak, 3D gerçek panellerinin yapımı tamamen bitti yani gözlüksüz gerçek 3D, 42 inc ve 65 inclik seriler, ilk fiyatı 20.000 dolar olarak duyduk 42 inc için, şuanda kesin birşey yok 2015 senesi dediğim, teknolojide gerçek bir devrim olacak !

Bu sebeble Çin'i seviyorum :), sebebi ise süprizleri son ana kadar başarı ile saklamasını biliyorlar !

Philps yada TVG diyorum, 103 inclik panellerini 2015 senesinde sunarlar, bu panelde 1080p çözünürlüğünü çöpe atan teknoloji ile geliştirildi !

Bunun altındaki amaç artık panellerin, sadece görüntü değil veri aktarımına uygun olmaları gerekiyor !

Korelileri sevmeyenler var ama Avrupada İnternet ve IPTV süprizlerine hazır olun, Rusya ile ortak alt yapılarını bitirdiler hatta moskova gibi şehirlerde test yayınlarına başladılar, yazma sebebim tamamen panellerle bağlantılı teknoloji olduğu içindir !

Bu konuları paylaşmak cidden çok harika ama keşke gereksiz sataşmalarda olmasa :)

Bu arada Philips tvg degil TPVİSİON(TPV)olarak geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NJ

Başka bir konuda yazmıştım ama burada "üstad", "guru", "master" bellenen kişilerin sözleri amentü gibi kabul edildiği için deyim yerindeyse sallanmadı.

Bu televizyonun 40" olanını özel yapan düşük fiyatına rağmen kullanılan konrast ve siyah değeri çok iyi olan SHARP panel idi. 40" olan ile ilgili değişik ülkelerden 4 inceleme yayınlandı. Hepsinde de SHARP panel vardı ve tam puana yakın skor aldı. (Kendinize bir sorun Samsung S-PVA panel bu panel ile birse niye hiç bir incelemeye Samsung panelli olanını yollamadı Philips?). Bu TV'de kullanılam S-PVA, Samsung'un düşük serilerinde kullanılan kontrast değeri sadece 2200:1 olan "traş" bir paneldir. Sharp'ta ise bu değer bir ölçüme göre 5000:1, bir ölçüme göre ise 5600:1.

Alın bu TV'nin ilk incelemesini yapan digitalversus, sırf S-PVA panel yüzünde verdiği 5 yıldızı geri çekip, 3'e indirmiş:

http://www.digitalversus.com/tv-television/philips-40pfl5507-p12906/philips-40pfl5507-tv-victim-of-its-own-success-n26310.html

Ben kendimde bunun 46" olanını düşünüyordum. Sırf o boyutta Sharp kullanılmıyor diye vazgeçtim. (40" ufak kalıyordu)

Panel meselelerine gelince, insanlar kendilerinin ağzına bakılsın diye bilgilerinin kaynağını paylaşmıyorlar. Alın size 2 link vereyim herkes kendisi araştırsın. Öyle aman aman yabancı dil bilmeyede gerek yok:

http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1655689-lcd-matrices-differences-what-models-placed-part-2-a.html

http://www.panelook.com/

Daha çok Digitalversus gazıyla aldığım 40/5007 den genelde memnun olduğumu baştan beri söyledim ama bir yandan da Digitalversus'ta iddia edildiği kadar siyah/kontrast görmediğimi de düşünüyordum,özellikle biraz açılı izleyince.Dün bu yazıyı okumadan önce fotoğraf çekip piksel yapısına baktım.Çok net olmasa da kesinlikle Samsung S PVA biçimindeydi,Sharp UV2A değil.Bazı karanlık sahnelerdeki siyah düşmesi ve düşük ışıklı tek düze renkli sahnelerde belli olan arka ışık düzensizlikleri dışında ki bunlar genel izlemenin %10 unu oluşturuyor-yine de memnunum aletten ama insanın ister istemez canı sıkılıyor.
    Yalnız şu dikkatimi çekti verdiğiniz linklerde 40/5007 ve 46/5507 de LG panel kullanıldığı bilgisi var!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talin -- 29 Eylül 2012; 10:02:23 >

• arkadaslar herkese bilgilerini paylastıgı icin cok tesekkur ederim ama ben surekli konuyu yenilemek geregi duyuyorum. cunku anlattıklarınız bana cevaptan cok yeni bilgiler kazandırıyor. ben panel isinden sizin kadar anlamıyorum. beklentim sadece iyi bir motion handling ve net bir goruntu. hareketli sahnelerde takılmalar atlamalar yapmasın. tekrardan soyluyoorum kullanma amacım hd tv ve film, cok az da olsa ps3 olacak. 46 47" yeterli boyut olarak.
    bu amaca yonelik olarak karsılastırma yapabilir misiniz? butceyi biraz daha zorlayıp 47pfl6007 lere cıkmak mantıklı mıdır? ambilight bu parasal farkın karsılıgını verir mi? ya da 46pfl9705 2013 e girmek uzereyken artık eski bir panel mi? onun yerine 47pfl7696 mı dusunmek daha mantıklı? anladıgım artık nx720 yi degerlendirmeye almamam gerektigi
    farkındayım modeller hep phil oldu ama bu foruma goz attıgımdan beri lg / samsung dan uzak durun diyenler daha fazla. o yuzden phil modellerine baktım bugune kadar.

yaklasık fiyatları da
    47pfl7696 2000tl (serisonu teknosa)
    46pfl5507 2200tl
    46pfl9705 2600tl (serisonu bimeks)
    47pfl6007 2750tl

gerci bu paralara cıktıktan sonra 46hx720 de 2800tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornady -- 29 Eylül 2012; 10:30:29 >

• Baya birşey yazılmış bende sonuç olarak size yazayım 7696 serisonu yani teşhir ben olsam elerdim 9705'de aynı şekilde 47pfl6007 fazladan para vermenin anlamı yok 46pfl5507 alır keyfime bakardım senin mesajında geçen tv'lerden görüntü olarak aşağıda kalmaz fazlasını verir.

Tek eksiği ambilight olmaması ambilight'da olsa zaten 7-8 serisi parasını vermek zorunda kalırsınız bu tv'ye.
  • quote:

quote:

andy1 nickli arkadasa katiliyorum boyle konularin ustadi olmaz

ayrica andy pmdrn cok kafani sisirecegim haberin olsun tv alacagim bu ara cunku

Test ettiğim paneller arasındaysa düşündüğünüz panel, seve seve elbetteki yardımcı olurum, bu sıralar izindeyim çunki !

Dediğinizde sonuna kadar haklsınız panel işinde uzmanlık olmaz, imkansıza yakın detayları içinde barındıran bir teknolojidir !

Yeni nesil paneller öyle hale geldiki inanın, Panel satıcıları daha doğrusu distribütörler bile, bu işe yetişemiyorlar, inanılmaz detaylar var !

2015 senesinde ise, herkes artık rahat nefes alacak nihayet :)

Yeni çıkacak panellerle bugünki paneller siyahla beyaz kadar teknoloji farkınıda yanında getirecek !

Samsung-Lg 2015 senesinin tartışmasız showmenleri olacaklar yani iyi manada !

LG inanılmaz bir teknolojiyi yarattı, sadece detayları kaldı, en geç 2013 sonunda herkesi şaşırtmanın ötesinde hayran olacağınız dev ekranlarını Türkiyede dahil satışa sunacak !

Samsung ve Lcd unutmadan yazayım bundan sonra 4 farklı ana renk teknolojisini kullanacaklar yani RGB döneminide bitiriyorlar !

Sony bu özelliği bazı panellerde kullanımına geçecek, bu sene sonunda yeni panelleri çıkar, şuan biraz sarı renk kalibrasyonu yani RGB-Y kalibrasyonu demek lazım, ciddi manada inanılmaz gerçek renk toları için panel üreticileri çılgın bir yarışın içindeler !

Avantajlı olanlar ise SONY ve SAMSUNG S-LCD panellerinde devrim yapacaklar, yani ortak üretimleri tv meraklılarını mutlu edecek hemde çok fazlası ile !

Yine bir haber :) Philps TVG, doğrusu TVG demem lazım çunki Philps Led ve Lcd paneler hakları bu firmanındır, uzatmayım, 2013 sonunda TVG öyle panelle piyasaya giriyorki bu panel Çinde şuan kullanılıyor ama sadece Devlet binasında, aslında gerçek manada hava atıyorlar :)

Muhteşin ötesinde 85 inclik bir dev, büyük ihtimal Türkiyede raflardada yerini alır, tek sorun fiyatı yazarım ama çok farklı tutarsızlık var, kafa bulandırmak istemem, panel dediğim gibi resmi olarak 1080p kalitesini bitiren çok üst seviyeye taşıyan bir panel ürettiler !

Çin bence bir çok firmayı zora sokucak, 3D gerçek panellerinin yapımı tamamen bitti yani gözlüksüz gerçek 3D, 42 inc ve 65 inclik seriler, ilk fiyatı 20.000 dolar olarak duyduk 42 inc için, şuanda kesin birşey yok 2015 senesi dediğim, teknolojide gerçek bir devrim olacak !

Bu sebeble Çin'i seviyorum :), sebebi ise süprizleri son ana kadar başarı ile saklamasını biliyorlar !

Philps yada TVG diyorum, 103 inclik panellerini 2015 senesinde sunarlar, bu panelde 1080p çözünürlüğünü çöpe atan teknoloji ile geliştirildi !

Bunun altındaki amaç artık panellerin, sadece görüntü değil veri aktarımına uygun olmaları gerekiyor !

Korelileri sevmeyenler var ama Avrupada İnternet ve IPTV süprizlerine hazır olun, Rusya ile ortak alt yapılarını bitirdiler hatta moskova gibi şehirlerde test yayınlarına başladılar, yazma sebebim tamamen panellerle bağlantılı teknoloji olduğu içindir !

Bu konuları paylaşmak cidden çok harika ama keşke gereksiz sataşmalarda olmasa :)

Hocam ben tv seyretmiyorum fazla hatta cok az seyrediyorumda diyebilirim ben babam icin almak istiyorum tv, babam yasli 73 yasinda ve genelde evde tv seyrediyor haberlere ve belgesellere bakiyor, yani oyle 3d film ps3 grafik zart zurtla isim yok, tek istedigim goruntu acisindanda estetik olmasi acisindan estetik olmasi o yuzden 55 veya 60 ekran olmasini istiyorum, teknosa ve diger firmalarin seri sonu urunlerine baktim lg nin bir tane 60 ekrani var teknosada acikcasi onu dusunuyorum ama hic bir bilgim olmadigi icin burdaki arkadaslardan bilgi almak istiyorum simdiden tesekkur ederim

• quote:

Hocam ben tv seyretmiyorum fazla hatta cok az seyrediyorumda diyebilirim ben babam icin almak istiyorum tv, babam yasli 73 yasinda ve genelde evde tv seyrediyor haberlere ve belgesellere bakiyor, yani oyle 3d film ps3 grafik zart zurtla isim yok, tek istedigim goruntu acisindanda estetik olmasi acisindan estetik olmasi o yuzden 55 veya 60 ekran olmasini istiyorum, teknosa ve diger firmalarin seri sonu urunlerine baktim lg nin bir tane 60 ekrani var teknosada acikcasi onu dusunuyorum ama hic bir bilgim olmadigi icin burdaki arkadaslardan bilgi almak istiyorum simdiden tesekkur ederim

Güzel Allahım uzun ömür versin Babanız, süper bir olay yapıyorsunuz gerçekten, kıskandım Babam yaşasa keşke dedim :)

O zaman hiç bir problem sorun kalmadı, Panasonic GW30- ST50-55-65 İNC, GT50-55-65 inc, bütce var ise 55 VT serisi Türkiyede alanlar var 3.300 lira alıyorlar, kesin al diyorum ama bence VT55 sen kendine alırsın :)

Bu yazdığım panelleri 3 metreden mesafeden gözleri yorulmadan keyifle izler !

Şuna emin ol ben bunları yazdım, ricam aldıktan sonra, buraya yaz, belki diyeceksin ya beni kandırdın terbiyesiz adam, ben kabul ediyorum şimdiden !

Baban için en doğru semim olur, yazmak istiyorum !

Panasonic neden, ben çalışanmıyım hayır, panasonic paramı veriyor hayır, panasonic süper severmisin hayır !

Doğruları yazmak lazım, önce Panasonic panele erişim yani komanda üstünden inanılmaz kolay, basit, özür diyorum ama bir İnsan gözleri görmesede kumanda üzerinden her tıuşu kolay ezberler, kumanda tuşları çok net ve hafızada kalır şekilde düzenlenmiş, bu büyük bir avantaj !

Yine Babanız için, belki en başta zorluk çeker, bu sebeble eğer paeli alınca ben detaylı kolaylıklarıda size yazarım, paneli oyun moduna sbitlersiniz yani Babanız siz yokken panel aylarını bozamaz, keyifle televizyon izler !

UzaTmıycam elbetteki, Babanıza selam söyleyin Ellerinden öpüyorum, siz paneli aldıktan sona bana Dua etsin lütfen :)

Diğer avantaja gelelim yukarda yazdığım serilerin ses performansı ise muhteşemdir yani evde sanki müzik sistemi var sanırsınız, Televizyon izlemek amaçlı alan herkes hatta siz bu panellerden birini aldıktan sonra inanın tv merakınız olacaktır :)

Lg 60 inc seri yazmadığınız için yorum yapmam terbiyesizlik olur, ama LG kullanıcı açısından daha kapsamlı bir paneldir yani kumanda üzerinden diyorum !

LG plasma serilerinde malesefki renk kalibrasyonunda Panasonic kadar performansa zor çıkıyor söyle demem lazım, mesela STAR TV SD kanal açtınız yada SHOW TV SD kanalı, her iki panel arasındaki fark burda net gözle izlenir, panasonicte siyah seviyeleri ve renk kalibrasyonu çok farklıdır !

Örnek bir çiçek hayal edin bir sürü dal olsun, malum gölgeler olacak, işte Panasonic bu detaylarda mükemmeli sunar, yani yeşili sarı tondan en alttaki siyah yeşile kadar size sunar, diğer panellerde bu ya yeşildir yada koyu siyah, panasonicte ise renk değerleri mükemmele yakındır !

Yine aynı kanllar açık diye örnek düşünelim, her iki tv kanalındada habelrer hayal edin spiker konuşuyor, arkadada resim var kırmızı diyelim !

Panasonicte Arka fonda tama manasıyla nettir yani sabit asla en ufak titreme yada pixsel yani jaggies uyumsuzluğu olmaz !

Diğer panellerde ise, sinyalden gelen cihaz kötüyse yani hd reciver diyelim, göreceksinizki rakdaki kırmızıda b,raz tuaflık var sanki kırmızı renk değişiyor gibi olur, bu panelin resmi odaklayammamsıdır yani resimmi tam sabitleyemez, ufak detaylar elbette ama bu kadar büyük panellerde malesef bu detaylar çok ama çok önemli !

Yardımcı oldummu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 30 Eylül 2012; 9:09:34 >

• guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim Allah razi olsun, aileme duskunumdur baska guvenebilecegimiz kimsemiz yok cunku, bilgilerinize guveniyorum tvyi alinca goruslerimi yazacagim cok cok tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun, f/p oranında en güzel televizyonu tercih etmişiniz.
  • quote:

quote:

Güzel Allahım uzun ömür versin Babanız, süper bir olay yapıyorsunuz gerçekten, kıskandım Babam yaşasa keşke dedim :)

O zaman hiç bir problem sorun kalmadı, Panasonic GW30- ST50-55-65 İNC, GT50-55-65 inc, bütce var ise 55 VT serisi Türkiyede alanlar var 3.300 lira alıyorlar, kesin al diyorum ama bence VT55 sen kendine alırsın :)

Bu yazdığım panelleri 3 metreden mesafeden gözleri yorulmadan keyifle izler !

Şuna emin ol ben bunları yazdım, ricam aldıktan sonra, buraya yaz, belki diyeceksin ya beni kandırdın terbiyesiz adam, ben kabul ediyorum şimdiden !

Baban için en doğru semim olur, yazmak istiyorum !

Panasonic neden, ben çalışanmıyım hayır, panasonic paramı veriyor hayır, panasonic süper severmisin hayır !

Doğruları yazmak lazım, önce Panasonic panele erişim yani komanda üstünden inanılmaz kolay, basit, özür diyorum ama bir İnsan gözleri görmesede kumanda üzerinden her tıuşu kolay ezberler, kumanda tuşları çok net ve hafızada kalır şekilde düzenlenmiş, bu büyük bir avantaj !

Yine Babanız için, belki en başta zorluk çeker, bu sebeble eğer paeli alınca ben detaylı kolaylıklarıda size yazarım, paneli oyun moduna sbitlersiniz yani Babanız siz yokken panel aylarını bozamaz, keyifle televizyon izler !

UzaTmıycam elbetteki, Babanıza selam söyleyin Ellerinden öpüyorum, siz paneli aldıktan sona bana Dua etsin lütfen :)

Diğer avantaja gelelim yukarda yazdığım serilerin ses performansı ise muhteşemdir yani evde sanki müzik sistemi var sanırsınız, Televizyon izlemek amaçlı alan herkes hatta siz bu panellerden birini aldıktan sonra inanın tv merakınız olacaktır :)

Lg 60 inc seri yazmadığınız için yorum yapmam terbiyesizlik olur, ama LG kullanıcı açısından daha kapsamlı bir paneldir yani kumanda üzerinden diyorum !

LG plasma serilerinde malesefki renk kalibrasyonunda Panasonic kadar performansa zor çıkıyor söyle demem lazım, mesela STAR TV SD kanal açtınız yada SHOW TV SD kanalı, her iki panel arasındaki fark burda net gözle izlenir, panasonicte siyah seviyeleri ve renk kalibrasyonu çok farklıdır !

Örnek bir çiçek hayal edin bir sürü dal olsun, malum gölgeler olacak, işte Panasonic bu detaylarda mükemmeli sunar, yani yeşili sarı tondan en alttaki siyah yeşile kadar size sunar, diğer panellerde bu ya yeşildir yada koyu siyah, panasonicte ise renk değerleri mükemmele yakındır !

Yine aynı kanllar açık diye örnek düşünelim, her iki tv kanalındada habelrer hayal edin spiker konuşuyor, arkadada resim var kırmızı diyelim !

Panasonicte Arka fonda tama manasıyla nettir yani sabit asla en ufak titreme yada pixsel yani jaggies uyumsuzluğu olmaz !

Diğer panellerde ise, sinyalden gelen cihaz kötüyse yani hd reciver diyelim, göreceksinizki rakdaki kırmızıda b,raz tuaflık var sanki kırmızı renk değişiyor gibi olur, bu panelin resmi odaklayammamsıdır yani resimmi tam sabitleyemez, ufak detaylar elbette ama bu kadar büyük panellerde malesef bu detaylar çok ama çok önemli !

Yardımcı oldummu bilmiyorum.

andy 1 öncelikle güzel ve kolayt anlaşılır betimlemelerin için teşekkürler, mesajında VT panelini 3300 TL ye alabiliyorlar Türkiye de yazmışsın ama acaba klavye sürçmesi mi oldu??? Bu fiyatlara alabileceğimiz bir yer var mı???

• quote:

Orijinalden alıntı: eylcn

andy 1 öncelikle güzel ve kolayt anlaşılır betimlemelerin için teşekkürler, mesajında VT panelini 3300 TL ye alabiliyorlar Türkiye de yazmışsın ama acaba klavye sürçmesi mi oldu??? Bu fiyatlara alabileceğimiz bir yer var mı???

İnanın Türkiyedeki fiyatlar hakkında bilgim yok, sadece farklı bir konuda Arkadaş bahsettiğim fiyata aldığını söyledi, bu sebeble fiyatı yazdım !

Bugünde farklı bir Arkadaş 3500 liraya aldığını özelden yazmış, fakat nerden aldığını açıkca sormadım !

Diğer türlü alınabilecek en iyi panellerden tartışmasız bırakın Türkiyeyi tün Dünyada en fazla tercih edilen paneldir !

Ben modül üzerinden konuşmuyorum, adam modül övüyor Kore düşmanlığı yapıyor, övdüğü paneldeki modül ise Kore imalatı, Türkiyede inanın İnsanları anlayamıyorum artık !

• phil 5507k yi beğeniyorum ancak aktif gözlüklü diye tereddüt ediyorum.onun yerine 6097 gösterdiler o da güzel ama aklımda 5507 de.6097 5507 nin yerini tutar mı??????

bu modellerle birlikte

pany etw5
    sony hx 750

birde pany st50

sd yayın izleyip (arada hd 3d), pc den oyun oynıcam.hangisi sizce
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.