Şimdi Ara

SONY W805,SAMSUNG F8000 dvb-t2 HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖZELİKLE HERKEZ GENELDE SONYW905E ODAKLANMIŞ DURUMDA,,ÖZELİKLE SAMSUNG F8000 VE W805 İLE İLGİLİ KAPSAMLI BİR DEĞERLENDİRME BULAMADIM,HER KAFADAN AYRI BİR SES ÇIKIYOR,,,SAMSUNG F8000 DE DVB-T2 TUNER YOK DENİLMİŞ,,AMA VAR,,YOK DİYEN SALLAMIŞ,,,YABANCI SİTELERE,,EN BASİT AMAZON A BAKIN ORDA YAZDIĞI GÖRÜLECEK,,,,,YAKLAŞIK TEKNOMARKETLERDE 1 AYDIR ARAŞTIRMA YAPIYORUM,,,905W İN AHIM ŞAHIM BİR TV OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM,,,4 TV Yİ AYNI AYARDA,DEFALARCA İZLEME VE TEST ETME İMKANIM OLDU,,SONY HX850,,W805,F8000 W905,,SONY 805 İN DİP SİYAH DIŞINDA RENK ÜRETİMİ VE KONSTART KONUSUNDA HX850 VE X905 VE SAMSUNG F8000 DEN İYİ OLDUĞUNU GÖRDÜM,,,905 İN RENK ÜRETİMİ DİĞER 3ÜNDEN FARKLI İDİ,,ÖZELİKLE MAVİ SAHNELERDE YANLIŞ RENK ÜRETİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

• f8000 de dvbt-2 yok 4500 tl tv ye verceksin dvbt2 tuner yok
    onlar yurtdışındaki modellerde var TR de yok linki aşağıda
    sistem kısmına bak
    bi daha da bilip bilmeden sallamışlar diyerek milleti zan altında bırakmamaya gayret et.
    al sana kanıtı samsungun kendi sitesi.

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/tv/led-tv/UE55F8000SLXTK-spec
  • quote:

Orijinalden alıntı: lotusx34

ÖZELİKLE HERKEZ GENELDE SONYW905E ODAKLANMIŞ DURUMDA,,ÖZELİKLE SAMSUNG F8000 VE W805 İLE İLGİLİ KAPSAMLI BİR DEĞERLENDİRME BULAMADIM,HER KAFADAN AYRI BİR SES ÇIKIYOR,,,SAMSUNG F8000 DE DVB-T2 TUNER YOK DENİLMİŞ,,AMA VAR,,YOK DİYEN SALLAMIŞ,,,YABANCI SİTELERE,,EN BASİT AMAZON A BAKIN ORDA YAZDIĞI GÖRÜLECEK,,,,,YAKLAŞIK TEKNOMARKETLERDE 1 AYDIR ARAŞTIRMA YAPIYORUM,,,905W İN AHIM ŞAHIM BİR TV OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM,,,4 TV Yİ AYNI AYARDA,DEFALARCA İZLEME VE TEST ETME İMKANIM OLDU,,SONY HX850,,W805,F8000 W905,,SONY 805 İN DİP SİYAH DIŞINDA RENK ÜRETİMİ VE KONSTART KONUSUNDA HX850 VE X905 VE SAMSUNG F8000 DEN İYİ OLDUĞUNU GÖRDÜM,,,905 İN RENK ÜRETİMİ DİĞER 3ÜNDEN FARKLI İDİ,,ÖZELİKLE MAVİ SAHNELERDE YANLIŞ RENK ÜRETİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Yurt dışı çoğu tv de dvbt2 var.
    Önemli olan Türkiye..

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

quote:

ÖZELİKLE HERKEZ GENELDE SONYW905E ODAKLANMIŞ DURUMDA,,ÖZELİKLE SAMSUNG F8000 VE W805 İLE İLGİLİ KAPSAMLI BİR DEĞERLENDİRME BULAMADIM,HER KAFADAN AYRI BİR SES ÇIKIYOR,,,SAMSUNG F8000 DE DVB-T2 TUNER YOK DENİLMİŞ,,AMA VAR,,YOK DİYEN SALLAMIŞ,,,YABANCI SİTELERE,,EN BASİT AMAZON A BAKIN ORDA YAZDIĞI GÖRÜLECEK,,,,,YAKLAŞIK TEKNOMARKETLERDE 1 AYDIR ARAŞTIRMA YAPIYORUM,,,905W İN AHIM ŞAHIM BİR TV OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM,,,4 TV Yİ AYNI AYARDA,DEFALARCA İZLEME VE TEST ETME İMKANIM OLDU,,SONY HX850,,W805,F8000 W905,,SONY 805 İN DİP SİYAH DIŞINDA RENK ÜRETİMİ VE KONSTART KONUSUNDA HX850 VE X905 VE SAMSUNG F8000 DEN İYİ OLDUĞUNU GÖRDÜM,,,905 İN RENK ÜRETİMİ DİĞER 3ÜNDEN FARKLI İDİ,,ÖZELİKLE MAVİ SAHNELERDE YANLIŞ RENK ÜRETİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Yurt dışı çoğu tv de dvbt2 var.
    Önemli olan Türkiye..
    http://www.amazon.co.uk/Samsung-46f8000-1000hz-integrated-4xhdmi/dp/B00BMPOUEY

• quote:

http://www.amazon.co.uk/Samsung-46f8000-1000hz-integrated-4xhdmi/dp/B00BMPOUEY

Alıntıları Göster
    Samsung ue 46f8000 lcd led 3d smart tv 1000hz, wi-fi integrated, quad core, 4xhdmi, ci +, dvb-t2/s2 ,,,yaw bunun fabrikası ayrımı

• quote:

Samsung ue 46f8000 lcd led 3d smart tv 1000hz, wi-fi integrated, quad core, 4xhdmi, ci +, dvb-t2/s2 ,,,yaw bunun fabrikası ayrımı

Alıntıları Göster
    arkadaşım sadece tv de değil birsürü üründe böyle cep telefonları tv ler türkiye ye gönderilmeyen yada düşük özellikte gönderilen birsürü şey var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lestet

arkadaşım sadece tv de değil birsürü üründe böyle cep telefonları tv ler türkiye ye gönderilmeyen yada düşük özellikte gönderilen birsürü şey var.

Alıntıları Göster
    o zaman ya w805 veya 905 alacağız,,,ama f8000 inde siyah sevyesi ve smartı iyidi be
  • lotusx34 L kullanıcısına yanıt
    905 in mavi renk üretimindeki hataya nasıl bir test ile karar kıldınız? Belki diğer tv lerdefki renkler hatalıdır :) Şu an piyasadaki led tv ler içerisinde renk gamutunda en iyi değerleri veren tv diye biliyorum bu modeli. Özellikle uzman incelemelerinde renk ve gri ton üretimi çok beğeniliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @immortal -- 6 Aralık 2013; 21:22:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

905 in mavi renk üretimindeki hataya nasıl bir test ile karar kıldınız? Belki diğer tv lerdefki renkler hatalıdır :) Şu an piyasadaki led tv ler içerisinde renk gamutunda en iyi değerleri veren tv diye biliyorum bu modeli. Özellikle uzman incelemelerinde renk ve gri ton üretimi çok beğeniliyor.
    deniz sahili ve kumsal görüntüleri vardı,,,hx850,,f8000,,805,,ve 8008 aynı mavi tonları gösterirken,,,mağaza çalışanına görüntüyü durdur dedim,,905 turkuaza gibi bir rengi vardı,,,bende usb den kayıtlı türk bayrağı vardı,,diğerleri kırmızı iken,,w905 vişne rengine yakın bir renkti,,,,,bilmem ama,,herkezin çöp muamelesi yaptığı 805 bana daha natural geldi
  • quote:

deniz sahili ve kumsal görüntüleri vardı,,,hx850,,f8000,,805,,ve 8008 aynı mavi tonları gösterirken,,,mağaza çalışanına görüntüyü durdur dedim,,905 turkuaza gibi bir rengi vardı,,,bende usb den kayıtlı türk bayrağı vardı,,diğerleri kırmızı iken,,w905 vişne rengine yakın bir renkti,,,,,bilmem ama,,herkezin çöp muamelesi yaptığı 805 bana daha natural geldi

Alıntıları Göster
    bence bu trumilous olayını biraz daha geliştirmeleri gerekir,,yeşili ve sarıyı iyi veriyor,,ama kırmızı ve mavi renkler için aynı şeyi diyemiyecem

• quote:

bence bu trumilous olayını biraz daha geliştirmeleri gerekir,,yeşili ve sarıyı iyi veriyor,,ama kırmızı ve mavi renkler için aynı şeyi diyemiyecem

Alıntıları Göster
    arkadaşın biri türkiyeye gönderilen samsung f8000 lerde dvb-t2 tuner yok demişti,,ama avrupadaki f8000 lerde varmış,,çok ilginç!! bu samsunglar aynı fabrikada çıkmıyormu,,yoksa türkiyeye gönderilen samsunglara ayrı muamelemi yapılıyor,,,samsung merkezi arayacağım yoksa almaktan vazgeçeceğim,,,ya 8008 veya w805 ten başka seçenek kalmıyor,,,bana göre 905 parasına göre alınacak bir tv değil,,bu benim şahsi gözlemim...

bu basettiğiniz kalibrasyonla ilgili işte. Eğer tv nin renk kalibrasyonu iyi şekilde yapılırsa ki bu işi pro yapanlar var, o zaman renkleri nasıl gösterdiği daha iyi anlaşılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

bu basettiğiniz kalibrasyonla ilgili işte. Eğer tv nin renk kalibrasyonu iyi şekilde yapılırsa ki bu işi pro yapanlar var, o zaman renkleri nasıl gösterdiği daha iyi anlaşılır.
    aslında,,37ekran bir tüplü tv yi,,test amacıyla mağazaya götürsek iyi bir hakem olabilir
    Samsung Avrupa ve USA malları faklıdır USA daha iyidir .

Avrupa mallarıda her ülkeye göre farklı ürün gider son harfler önemli ... Bizdeki Samsunglarda DVB-T2 yok

paran varsa w905 al bütçe düşükse f8000-8008-f7000 alınabilir .

w905 mavi renklerde sorun yok genelde beyazlar hakkında konuşuldu ama oda önemsizdi , teşhir tvye ayar çekilmemiştir mağaza görüntüsü insanı yanıltır

aslında Samsunglarda yeşiller iyi değildi bunu kimse konuşmuyor

55F8000 SLXTK son harfler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 7 Aralık 2013; 4:23:29 >
    samsun merkez guncelleme ile t2 gelir diyecektir
    sende beklersin artık güncelleme ile t2 gelemesini
    samsg. herşeyi güncelleme ile getiriyor bu entegreyide güncelleme ile panele lehimler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

samsg. herşeyi güncelleme ile getiriyor bu entegreyide güncelleme ile panele lehimler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kordsa

quote:

Alıntıları Göster
    slm arkadaşlar samsung full hd 6 serise 102 ekran led tv aldım bunu pc deki hd ekran kartı çıkışıyla tv bağladım masa üstünde internette fln görüntü çok bozuk 1080 1020p yapmama rağmen filmlerde güzel görüntü var kablo kaliteli 4k destekli ne yapmam gerkiyo acill yardımm

• quote:

Orijinalden alıntı: feman01

slm arkadaşlar samsung full hd 6 serise 102 ekran led tv aldım bunu pc deki hd ekran kartı çıkışıyla tv bağladım masa üstünde internette fln görüntü çok bozuk 1080 1020p yapmama rağmen filmlerde güzel görüntü var kablo kaliteli 4k destekli ne yapmam gerkiyo acill yardımm

Alıntıları Göster
    Türkiyede satılan
    kesin T2 desteği olan paneller
    la 860v - lg
    zt60 - panasonic

w905 / w805- bildiğim kadarı ile yok / kullanıcı sayfasından net bilgi alabilirsiniz

yerli markalr vestel arçelik her ne kadar dergilerde gaztelerde sitelerde t2 var deselerde aldanmayın
    özellikle vestel cgr merkezi dvb-t le t2 tunerin aynı oldugunu ve yayın alınabilir diyor
    t2 den bihaberler..

hiç bir samsung modelinde yoktur
    ancak paralel satılan avrupanın herhangi bir ülkesi için üretilen bir panele denk gelirseniz belki vardır..

phill - yoktur

LG - sonu V ile biten serilerde vardır, V ile biten ülkemizde sacede 860v dir...

Bu TUNER benim mantığıma göre güncelleme ile fln panele gelmez..

• quote:

kardeş bugun google üzerinden şööyylleee bii top5 top10 panels in world tarzında arama yapsan
    karşına çıkan neredeyse tüm sitelerde
    samsgunun en alası ilk 5 e bile giremediğini göreceksin
    sen tutturmuşsun sony e laf atiyorsun
    hadi bizim ülke bilinçsiz en pahalısı en iyisi diyor sony w905 alıyor..
    panelleri enine boyuna içine dısına parasına puluna reng tonuna bilmem neyine 1001 çeşit araştırma ile siralama yapanlarda mı bilinçsiz :)
    gerçi top listelerinde ilk üç-4 genelde plazma modeller sonra ledler geliyorya o ayrı

• quote:

quote:

kardeş bugun google üzerinden şööyylleee bii top5 top10 panels in world tarzında arama yapsan
    karşına çıkan neredeyse tüm sitelerde
    samsgunun en alası ilk 5 e bile giremediğini göreceksin
    sen tutturmuşsun sony e laf atiyorsun
    hadi bizim ülke bilinçsiz en pahalısı en iyisi diyor sony w905 alıyor..
    panelleri enine boyuna içine dısına parasına puluna reng tonuna bilmem neyine 1001 çeşit araştırma ile siralama yapanlarda mı bilinçsiz :)
    gerçi top listelerinde ilk üç-4 genelde plazma modeller sonra ledler geliyorya o ayrı
    peki arkadaşlar,,,,3d led alırken sizin için en önemli kriter nedir,,,panel,,smart,ses medya uygulamalar,,yakışıklı olması,3d perfonması,,,,benim için ilk başta derin siyah,parlak doygun naturel renk,,varmı böyle bir panel

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.