Şimdi Ara

Soultaker (Necromancer) ı hangi char ile yenebilirim???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim arkadaşta lvl 78 (l2elite'te son lvl) Necromancer var.
    Yenilmezim falan diyo...!
    Bowcu idi sub Necromancer oldu,
    elinde +22 som acumen var,
    üzerinde +4 eliset var,
    Ayrıca Nobless. (kendine cp basma posionu falan yapabiliyo).

Bende lvl 78 paladin (Phoenix Knight) var sub görevini yapıyom.
    Hangi sub class'ı seçmem gerek bu arkadaşı indirmem için.
    Lütfen yardım.

• l2elit te +22 silah sadece 4 adet var. lütfen + bas falan demeyin, seçeceğim çarın necroya karşı olan özellikleri üstün olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inclc

l2elit te +22 silah sadece 4 adet var. lütfen + bas falan demeyin, seçeceğim çarın necroya karşı olan özellikleri üstün olsun.
    Diğer tüm online oyunlarda olduğu gibi okçu tabiiki. Pvp dengeleri genellikle şu şekildedir. warrior - assasin, assasin - priest, priest - archer, archer - mage, mage - warrior diye gider. Normal şartlarda bu karakterler birbirine üstünlük sağlar. Ama Lineage de bu tamamen yanlış Archer herkesi keser. O yüzden gıcık oluyorum okçulara.

Aç bi HE tek atarsın necroya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikanak

Diğer tüm online oyunlarda olduğu gibi okçu tabiiki. Pvp dengeleri genellikle şu şekildedir. warrior - assasin, assasin - priest, priest - archer, archer - mage, mage - warrior diye gider. Normal şartlarda bu karakterler birbirine üstünlük sağlar. Ama Lineage de bu tamamen yanlış Archer herkesi keser. O yüzden gıcık oluyorum okçulara.

Aç bi HE tek atarsın necroya.

Alıntıları Göster
    aynen haweye ac işlem tamamdir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryner

aynen haweye ac işlem tamamdir :)

Alıntıları Göster
    bu işler oynadığın servera göre değişir bence..archer herkesi keser diye bişey söylemek yanlış..ben necro ya karşı overlord u tercih ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bombaci mulayim

bu işler oynadığın servera göre değişir bence..archer herkesi keser diye bişey söylemek yanlış..ben necro ya karşı overlord u tercih ederim

Alıntıları Göster
    ama necro-overlord karşılaşmasında necronun kazanma olasılığının daha yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bence kesinlikle bir ranger tavsiye ederim sana ama hepside olmaz zaten. Silver Ranger veya Hawkeye ile gidersen kritik vuruşlarla hem necronun casting ini hemde canını olduğu yerden sökebilrsin ama Phantom Rangerlarda da P.Atk ve Hex önceliği var. Gerçi her ne kadar okçu olarak fighterin bir mage ye büyü yedirmesi zor olsada her halikarda necronun ilacı ranger derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaGNeS

ama necro-overlord karşılaşmasında necronun kazanma olasılığının daha yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bence kesinlikle bir ranger tavsiye ederim sana ama hepside olmaz zaten. Silver Ranger veya Hawkeye ile gidersen kritik vuruşlarla hem necronun casting ini hemde canını olduğu yerden sökebilrsin ama Phantom Rangerlarda da P.Atk ve Hex önceliği var. Gerçi her ne kadar okçu olarak fighterin bir mage ye büyü yedirmesi zor olsada her halikarda necronun ilacı ranger derim.

Alıntıları Göster
    Arkadasinin elinde +22 silahla hemen hemen butun magelere silience yedirir overlorda da dahil. ayrıca overlord sadece fighter'lara karsı ustundur(bence). Senin onu yenebilmen için Magelerin başbelası TH veya OKÇU ol derim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxlewisxx

Arkadasinin elinde +22 silahla hemen hemen butun magelere silience yedirir overlorda da dahil. ayrıca overlord sadece fighter'lara karsı ustundur(bence). Senin onu yenebilmen için Magelerin başbelası TH veya OKÇU ol derim ben.

Alıntıları Göster
    archer la belki ancak jewelryler + lı olmalı ve elinde +10 fln olmalı ki baya koyması lazım tabi once summon
  • quote:

Orijinalden alıntı: TehRedFlag

archer la belki ancak jewelryler + lı olmalı ve elinde +10 fln olmalı ki baya koyması lazım tabi once summon

Alıntıları Göster
    skill lvl önemlidir skill kullanırken..silence,sleep,hex..vs..silahın +22 yada +222 olması bunu değiştirmez..yani +22 silahla silence yedirir demek doğru değil
  • quote:

skill lvl önemlidir skill kullanırken..silence,sleep,hex..vs..silahın +22 yada +222 olması bunu değiştirmez..yani +22 silahla silence yedirir demek doğru değil

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: bombaci mulayim

Bence yanlış. Çünkü Sorceror' u ele alalım mesela...
    Elinde +20 S Grade Staff var. Ancak Prominence skilini 1-2-3 lvl düşün. Yanlış bilmiyosam o skill 40 lara kadar çıkıyor. Herneyse. Grade penalty olmadığını düşün. Karşına şöyle bir förmül yazayım.

S Grade +20 staff + 1 lvl Prominence ile vurduğun damage > S Grade +0 Staff + 40,x lvl Prominence.

Katılırsın veya katılmazsın dene gör. Hem ayrıca madem matematikten girdik devam edeyim.

Senin rakibine vurduğun damage i nasıl hesaplayabileceğini soyleyeyim.

Senin;
    P veya M. ATK çarpı SoulShot sabit katsayısı çarpı Silah' ının P. ATK veya M. ATK bölü rakibin P. DEF = You hit for XXXXXXX damage.

Ayrıca Demon Sword of Zariche yi düşün. Level 1-2-3 olan karakter sword of zariche ile seni terletebilir. Neden? P. ATK yüksektir.

P. ATK Nasıl Yükselir?? Silahına yaptığın enchant la

• quote:

quote:

Bence yanlış. Çünkü Sorceror' u ele alalım mesela...
    Elinde +20 S Grade Staff var. Ancak Prominence skilini 1-2-3 lvl düşün. Yanlış bilmiyosam o skill 40 lara kadar çıkıyor. Herneyse. Grade penalty olmadığını düşün. Karşına şöyle bir förmül yazayım.

S Grade +20 staff + 1 lvl Prominence ile vurduğun damage > S Grade +0 Staff + 40,x lvl Prominence.

Katılırsın veya katılmazsın dene gör. Hem ayrıca madem matematikten girdik devam edeyim.

Senin rakibine vurduğun damage i nasıl hesaplayabileceğini soyleyeyim.

Senin;
    P veya M. ATK çarpı SoulShot sabit katsayısı çarpı Silah' ının P. ATK veya M. ATK bölü rakibin P. DEF = You hit for XXXXXXX damage.

Ayrıca Demon Sword of Zariche yi düşün. Level 1-2-3 olan karakter sword of zariche ile seni terletebilir. Neden? P. ATK yüksektir.

P. ATK Nasıl Yükselir?? Silahına yaptığın enchant la

Alıntıları Göster
    yazdığım örneklere bakarsan,damage li skilleri kastetmediğimi görürsün..damage vururken elbetteki ptak yada mtak önemli..ama üstte de yazdığım gibi,sleep,silence vb. skillerde, elinde som veya +22 som olması hiçbişeyi değiştirmez..

• quote:

yazdığım örneklere bakarsan,damage li skilleri kastetmediğimi görürsün..damage vururken elbetteki ptak yada mtak önemli..ama üstte de yazdığım gibi,sleep,silence vb. skillerde, elinde som veya +22 som olması hiçbişeyi değiştirmez..

Alıntıları Göster
    Bence sleep veya silence yedirme şansında senin M ATK na ve karşı tarafın M DEF na bağlı olarak değişir. Her ne skill kullanırsan kullan elindeki silah olumlu veya olumsuz bir sonuç elde etmende önemli bir faktördür
  • quote:

Bence sleep veya silence yedirme şansında senin M ATK na ve karşı tarafın M DEF na bağlı olarak değişir. Her ne skill kullanırsan kullan elindeki silah olumlu veya olumsuz bir sonuç elde etmende önemli bir faktördür

Alıntıları Göster
    katılmıyorum..zira sleep resistansı mdefle alakalı değil,wit değeriyle alakalı..aynı,stun a karşı resistansının con değeriyle alakalı olması gibi..
  • quote:

katılmıyorum..zira sleep resistansı mdefle alakalı değil,wit değeriyle alakalı..aynı,stun a karşı resistansının con değeriyle alakalı olması gibi..

Alıntıları Göster
    pekala şöyle düşün Stun Resistance' in en yüksek olduğu armor A Grade Majestic Leather Armor' dur (Stun Resistance +50%). Normal Şartlarda ise bir Human fighterin Basic Status' de CON değeri 43 dir. Şimdi soylemek istediğim şey. Üzerinde A Grade Majestic Varken ve 43 lük bir CON değerine sahipken nasıl olurda kendinden daha aşağı level li bir oyunudan stun yersin? +( A Grade olmuş bir insan zaten armoruna ve Dye sine önem veren bir insandır ki daha da yüksek olabilir bu değerler)

Zaten STUN kelime anlamı ile "sersemletmek" tir. Dolayısıyla bunu sağlayabilecek tek şey gönderdiğin okun karşı tarafta yaptığı etkidir. Okun etkisi P.ATK a bağlı olarak değişir.

Sleep Resistance' i da aynı şekilde eğerki sen Magic Barrier' ini almamış bir şekilde pvp ye çıkarsan karşı taraf +5 üzerinde bir silahla sana istediği skili yedirir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGNeS -- 4 Ocak 2007; 17:35:43 >

• quote:

pekala şöyle düşün Stun Resistance' in en yüksek olduğu armor A Grade Majestic Leather Armor' dur (Stun Resistance +50%). Normal Şartlarda ise bir Human fighterin Basic Status' de CON değeri 43 dir. Şimdi soylemek istediğim şey. Üzerinde A Grade Majestic Varken ve 43 lük bir CON değerine sahipken nasıl olurda kendinden daha aşağı level li bir oyunudan stun yersin? +( A Grade olmuş bir insan zaten armoruna ve Dye sine önem veren bir insandır ki daha da yüksek olabilir bu değerler)

Zaten STUN kelime anlamı ile "sersemletmek" tir. Dolayısıyla bunu sağlayabilecek tek şey gönderdiğin okun karşı tarafta yaptığı etkidir. Okun etkisi P.ATK a bağlı olarak değişir.

Sleep Resistance' i da aynı şekilde eğerki sen Magic Barrier' ini almamış bir şekilde pvp ye çıkarsan karşı taraf +5 üzerinde bir silahla sana istediği skili yedirir

Alıntıları Göster
    silience, sleep vs. %100 ama %100 M.atak ve de diğer tarafın m.def ile alakalı...

• quote:

Alıntıları Göster
    o zaman bana oyundaki en kuvvetli stun nasıl DA ve paladinde oluyo,bunu da açıklar mısın? ptak yerlerde sürünüyo..onu da bırak,ben daha iyi stun yapmak için kalkanıma enchant mı basmalıyım o zaman?(malum,stunu kalkanla vuruyoruz)

• quote:

o zaman bana oyundaki en kuvvetli stun nasıl DA ve paladinde oluyo,bunu da açıklar mısın? ptak yerlerde sürünüyo..onu da bırak,ben daha iyi stun yapmak için kalkanıma enchant mı basmalıyım o zaman?(malum,stunu kalkanla vuruyoruz)

Alıntıları Göster
    dostum sleep %100 mtak/mdef le alakalı diyosan,valla sana verecek cevabım yok..
  • quote:

Alıntıları Göster
    Human Basic Status
    INT 21 - STR 40 - CON 43 - MEN 25 - DEX 30 - WIT 11
    Elf Basic Status
    INT 23 - STR 36 - CON 36 - MEN 26 - DEX 35 - WIT 14
    Dark Elf Basic Status.
    INT 25 - STR 41 - CON 32 - MEN 26 - DEX 34 - WIT 12

Muhtemel rakiplerin Elf veya Dark elf demi?

DA ve Paladin Human Fighter class tır ve görüyosunki Dark Elften sonra en yüksek Strength' e sahiptir. Karşılaşma zamanında Karşındaki Dark Elf ise STR yüzünden kazanır gibi gözüksede CON yüzünden Stun yer...

Karşındaki Elf ise zaten en başta STR ve CON dan kaybetmiştir.

Karşındaki Human ise Allah o pvpyi izleyenlerin yardımcı olsun :) saatlerce sürebilir.

Ya zaten en başta karşılaştrmaya çalıştığımız karakterler farklı uzmanlık alanından karakterler. Ranger Light Class, DA ise Heavy yakın savaşcıdır. Adamın işi bu ne yapar eder yedirir o stunu :)

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

• quote:

Alıntıları Göster
    bu tartışmaların dışında kişisel görüşüm bir necromancer a karşı başarı oranı yüksek tek karakter kendi sınıfından kendinden daha güçlü olanıdır..
    bununla kastettiğim SH dir..yüksek dmg dealer, nerdeyse çok daha iyi (intten dolayı yüksek dmg li) büyüsel skiller ve tabii ki mage olması dolayısıyla fighter sınıflarına göre yüksek mdef..SH nin necro ile ortak skillerinin yanında extra atack skillerinin bulunmasına rağmen necroda da extra curseler ve summon bulunmakta..yine de kesin alır diyemem..kullanana bağlı..archer sınıfını da dagger masterleri da kaale almıyorum isterlerse +10 jewel seti olsun enchantı yüksek bi mage silahı ile en fazla 3-4 skille dayanabilirler..
    yalnız bu söylediklerimi sadece self bufflara göre değerlendirdim aınabilcek herhangi bir extra buff eldeki silahla necroyu immortal yapar bence..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.