Şimdi Ara

STEREO ANFİ HAKKINDA ÖNERİ... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
607
Cevap
4
Favori
49.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Telefonu vermiştim satan arkadaşın.

Aradınız mı? Ne oldu? Aldınız mı?
  • Abi sen kaç yıllık arkadaşına indirim yaptırmadıktan sonra biz nasıl yaptıralım ben aramadım.alan arkadaş varsada hayırlı olsun ne diyelim.
  • Peki bu a757 yi , sansui au-x1 ile kıyaslarsak ki aşağı yukarı aynı sınıfta cihazlar olması lazım,hem ses karakteristiği ve güç bakımından hem de gerektiğinde elden çıkarılabilirliği bakımından hangisi tercih edilmelidir.Aslında bu kadar yaşanandan sonra her nekadar a 757 nin 2. eldeki alım satım hızı kendini öne çıkarmış olsa da detaylarda durum nasıl olur acaba.Mesela sansui için duyduğum fiyatlar min.1000 TL den başlıyor 1500 e kadar çıkıyor.Bunlar fantazi fiyatlar gibi dursa da a 757 için duyduğumuz fiyatlar genelde 700-800 TL arası.
  • 757 elden daha hızlı çıkartılabilecek bir cihaz olduğunu düşünüyorum.
    au-x1 sadece meraklısına gider, ki.. nette de bir sürü ilan var ama satışmıyorlar. Bence aynı klasta cihazlar degiller, au-x1 komponent ve trafo olarak çok özel bir cihaz. Fakat gelip görünki çok yaşlı.

-----> SATILIK MARANTZ SR5001 7.1Ch (HDMI) AVR için TIKLAYIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 20 Temmuz 2009; 14:44:01 >
  • Cevabınız için teşekkürler son olarak technics su v900 ile kıyaslarsak durum nasıl olur acaba
  • su-v900 ü 1800TL gibi abuk rakamlara satıyorlar. Bu rakamlara tercihim Roksan Kandy olurdu açıkcası. Kıyas yapamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 20 Temmuz 2009; 14:45:19 >
  • Vallaha haklısın.

Anlamıyorum ki. Heralde bu eski Vintage cihazları satanların bu cihazlarla aşırı duygusal bağları var.

Bu arada yine kullanmadığım Sansui B-100 Power anfi ve onun kendi takımı olan Sansui C-1000 var. Dilerseniz onu da verebilirim. Hatta Sansui es-800 2x10 kanal EQ katı da var onu da beraberinde verebilirim.
    Elimde böyle temiz diye kıyıp satamadığım bir sürü cihaz birikti zamanla.

quote:

Orijinalden alıntı: sefalenk

Abi sen kaç yıllık arkadaşına indirim yaptırmadıktan sonra biz nasıl yaptıralım ben aramadım.alan arkadaş varsada hayırlı olsun ne diyelim.
  • dediğiniz şahısla akşam üzeri bir görüşme yaptım ama malesef 750 tl bir kuruş aşagı vermem dedi hatta 700 tl bulursan getir alayım dedi yani altın gibi zarar etmezmiş bu cihaz ayrıca dediğin sansui cihazı göremedim lütfen elinizdesatmayı düşündüğünüz cihazın bir kaç fotosunu gönderirseniz daha verimli olur .birde kafama 757 taktımya başkasını görmez oldu gözlerim sanki:)

• A-757 satıldıgı yıllarda 5.000 dm civarlarındaydı.

Referance Ultimate Fidelity
    Besleme trafo gucu 820 watt (Hic bir peak te pes etmeyen besleme gucu, 2 ohm bile surulebiliyor)
    Dual monoblok tasarım (L+R kanalların karısıp birbirini etkilememesi icin ayrık yapı)
    19.5 kg
    0,003% (20Hz - 20 kHz, 95W, 8 Ohm) Dikkat digerleri gibi 1kHz degerinde alınmamıs
    0,005% (20Hz - 20 kHz, 140 W, 4 Ohm)
    Damping Faktor 200 (Bas frekanslar icin onemli, hoparloru kontrol edip cabuk sonumlendirmek icin)
    ±8 dB (100 Hz)
    ±8 dB (10 kHz)
    Manyetik yalıtımlı cift trafo
    Ayrık tasarım sogutucu
    Elna marka 22.000 mF x 2 adet kondansator
    Alps marka potansiyometreler
    Titresimsiz saglam sase
    Tamamen bakır vida (sogutuculara yedekleri konulmus)
    Giris ve cıkıs katları yalıtılmıs
    Volume kontrol potu on panele tasınmadan saftlı mil ile baglantı (ses sinyalini fazla dolastırıp bozmamak icin)
    Volume ve ton kontrol dugmeleri ve on panel aluminyum
    Volum seviyesi dB cinsinden islenmis ve belli bir dB den sonra otm olarak tum tonları kapatıp flat oluyor
    Pikap icin MM ve MC secici ile subsonic filtre
    Kolayca bulunabilen Toshiba cıkıs transistorleri vs vs.

Teknik specler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 21 Temmuz 2009; 15:09:37 >

• ikarahal üstad gerçekten çok güzel bir cihaz bu sanki çok güzel bir bayan varmışcasıma karşımda ona bakar gibi bakıyorum gönderdiğin resme:)bakalım artık eyer imkanlar el verirse almayı düşünüyorum bu cihazdan.
  • O yıllarda cihazlar kaliteli ekipmanla, ince iscilikle ve yuksek muhendislik kalitesiyle uretiliyordu. Kalite icin ne gerekiyorsa fazlasıyla yapılıyordu. Ayrıntılı bakıp incelediginizde detay icinde detay gorursunuz zaten. Bu yuzden 20 yıl olmasına ragmen hala sorunsuz calısıyorlar ve degerliler. Bende o yılların Sony 808ES modeline hayranım. Surucu ve cıkıs katları tamamen mosfet donanımlı ve lambalıya yakın bir ses karakteri var. Yumusak bir sese sahip. Jazz, blues, classic turlerde iyi sonuc alınıyor.
    Yukardaki Fotoda bulunan A-757 kendi cihazım. 1999 da asker donusu almıstım ve hala severek bose 701 lerle kullanıyorum.

Sony 808ES ten goruntu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 21 Temmuz 2009; 15:24:05 >

• merhaba arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim elimde jvc marka receiver var araştırmadan etmeden gittim aşağıda özellikleri yazan hoparlörleri aldım sistem terimlerindende pek anlamam;
    soru 1 : sesi yukselttiğim zaman cihaz kendisini korumaya alıyor ve kapatıyor acaba cihaz hoparlörü kaldırmıyormu bu arada cihaz da ısınma oluyor ?
    soru 2 : şayet cihaz hoparlöre küçük geliyorsa hangi marka amfi tavsiye edersiniz ve stereo mu alsam daha iyi olur ?

JVC RX-5022RSL Stereo Receiver

Pi stereofonnm provozu:
    Pedn kanly: 100 W na kanl‚ min. RMS‚ oba kanly do 8 pi 1 kHz
    - celkov harmonick zkreslen nen vt ne 0‚9%.
    (IEC268-3/DIN)
    Pi provozu v reimu Surround:
    Pedn kanly: 100 W na kanl‚ min. RMS‚ do 8 pi 1 kHz - celkov
    harmonick zkreslen nen vt ne 0‚8%.
    Centrln kanl: 100 W‚ min. RMS‚ do 8 pi 1 kHz - celkov harmonick
    zkreslen nen vt ne 0‚8%.
    Zadn kanly: 100 W na kanl‚ min. RMS‚ do 8 pi 1 kHz - celkov
    harmonick zkreslen nen vt ne 0‚8%.

jamo s 708
    Specifications:
    system 3-way bassreflex
    Woofer (inch/mm) 10 / 254
    Midrange (inch/mm) 2 x 6 / 165
    Tweeter (inch/mm) 1 / 25
    Sensitivity (dB - 2‚8V / 1m) 92
    Impedance (Ohm) 6
    Weight (kg/lb) 21.2 / 46.3
    Dimensions (HxWxD/mm/in) 970x215x369 / 38.2x8.5x14.5
    Frequency Range 40-20‚000
    powerLongTerm 200
    powerShortTerm 300

• ikarahal üstad sen pioneer 858 falan almayı düşünmüyomusun belki senin emektarda bize nasip olur 10 yıldır kullanmışsın zaten ne dersin deyişme zamanı gelmedimi:)

• Hayır.

Ben artık diğer bütün cihazlarımı elden çıkarıyorum.

İki sistem birden hem lüks. Hem de çok aşırı yer kaplıyor.

Ayrıca zaten geçen sene, 2. sistem olarak, Pioneer A-A9J ve Monitor Audio Rs8 almıştım biliyorsunuz. Bu arada dün bir müşterime sıfır A-A9j sattım. Kendisi Yamaha 661 kullanıyordu. Artık şimdi Rs8 ve Pioneer A-A9j kullanıyor. Bu gün beni aradı ve çok çok iyi sonuç aldığını. Hatta dün gece geç saatlere kadar kıyaslamalar yaptığını söyledi. Kesinlikle çok farklı bir alet diyor. Ayrıca aklınız da olsun Yamaha 661'i var. Satılık. Düşünürseniz.
  • Ben GG üzerinden bu cihaza takıldım ve açık artırmada 810 TL aldım gibi ancak sizlere sormadan henüz ödeme yapmadım.Resim de ekliyorum.Fiyat sizce nasıl , eğer uygunsa ödemeyi yapıp bu yoğun araştırma sürecinden kurtulmak istiyorum.Kafam yeterince karışık zaten.Satan arkadaşı da daha fazla bekletmiyim.

• bunlar da diğer resimler

• Al!

Bu aleti ben de takip ediyordum zaten.

Hi-Fi adına ne gerekiyorsa uyularak ve ne gerekiyorsa en iyileri konularak diğer markalara inadına yapılmış bir anfi bu. Bence sorma bile hemen al. Hatta daha fazla da ver.

Zaten sanki daha pahalıydı bu ilanda. 2-3 ay önce de görmüştüm bu aleti.
  • Çok ender cihazlardandır bu AU-x1, cidden sanki inadına yapılmış gibi dimi? O nasıl bir tasarımdır yaw. Daha öncede dediğim gibi 757 ile kıyas kabul etmez bu cihaz. Hayırlı olsun şimdiden.

• görüşleriniz ve dilekleriniz için teşekkür ederim.
  • Bayağı çekişmeli bir açık artırmadan sonra almışsınız cihazı hayırlı olsun gerçekten güzel alet.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.