Şimdi Ara

STEREO ANFİ HAKKINDA ÖNERİ... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
607
Cevap
4
Favori
49.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet pikabın çıkış sinyali cd playerlara nazaran daha düşük sizin de dediğiniz gibi. fakat her kafa ayarındaaynı olayı yaşadık istediğim sesi alamıyorum seviye olarak. tizler ve midler de basla orantılı gidiyorlar yani kulağı rahatsız eden bir şey yok. benim sıkıntım düşük ses ve basların hiç hareket etmediği kadar hareket etmesi. bir sony mini müzik setinin phonosunu kullandım line out tan da amfiye bağladım bu sefer seviyesi her şeyi normaldi ama inanılmaz bir ses kalite farkı vardı doğal olarak. sanıyorum phono pre-amp. almak lazım bilemiyorum başka sonuç çıkar mı buradan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oronra

Bu kadar uzun süredir GG deki satıcıyı hala nasıl bekletebiliyorsunuz k, siz onay vermesenizde sistem belli bir süre sonra otomatik onay verip parayı karşı tarafın hesabına yatırıyor biliyorum. Yanlış mı biliyorum?

-----> SATILIK MARANTZ SR5001 7.1Ch (HDMI) AVR için TIKLAYIN

quote:

Orijinalden alıntı: fzal1977

Kardeş hiç sorma ben de aynı dertten muzdaribim.Bahsettiğiniz olay başka arkadaşlar tarafından da aynen dile getirildi.Daha yeni GG üzerinden almış olduğum Sansui au-x1 in onayını sırf bu yüzden hala veremiyorum.Acaba dediğiniz gibi böyle bir operasyonla cihaz tekrar ilk günkü performansına kavuşur mu.Bir de o cihazlara bakım onarım hizmeti veren servisler bulunur mu,kaldıki 30 yıl öncesinin teknolojisi ile yapılmış.Evet o zamanlar üretim esnasında hiç bir şeyden çalınmadan yapılmış bu cihazlar ama daha ne kadar bizlere hizmet verebilirler açıkçası bilemiyorum.Sizinle aynı endişeleri taşıyorum kısaca..

bildiğiniz üzere 3 gün süresi var bu onay işleminin.Bu da yetmezse gg den ek süre de talep edebiliyorsunuz.Bunlar sorun değil yani.

• phono ampli lazım değil.m.setinde yaptığını amplide yapman lazım.m.setinde yakaladığın sinerjiyi amplide alamıyorsak... SA-9500II ve kafa tipleri(MM-MC input) ayarlarına bir bakalım.
  • maşallah bu ara herkes stereo 'cu olmuş allah bozmasın bende hala dişe dokunur bişey bulamadım eyer uygun şartlarda bir pioneer 757 rastlar ise bu cihazı almak istiyorum nedense bu cihazla ilgilenmeye başladıktan sonra diyerleri gözüme hiç hoş gelmiyor.aslında bir sitedede yine pioneer 858 de varda fiyat biraz benim için çok, bir taraftanta biraz daha koy almışken onu al diyor.(şeytan diyor)ben demiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefalenk

maşallah bu ara herkes stereo 'cu olmuş allah bozmasın bende hala dişe dokunur bişey bulamadım eyer uygun şartlarda bir pioneer 757 rastlar ise bu cihazı almak istiyorum nedense bu cihazla ilgilenmeye başladıktan sonra diyerleri gözüme hiç hoş gelmiyor.aslında bir sitedede yine pioneer 858 de varda fiyat biraz benim için çok, bir taraftanta biraz daha koy almışken onu al diyor.(şeytan diyor)ben demiyorum.

şu yukarıda yazdığım cihazlardan hangisini önerirsin senin dediklerini bulamadım bu arada :D
  • yahu şeytan ın bu işte suçu ne @Sefa. neredeymiş ilan bir link versene?

@fzal1977 birde kafaların birbirilerine uygun mu oana bakmak lazım. kaliteden önce eşlenme daha önemli biliyorsun.herhalde PC-90 yerine APC-2 kullanılabildiğine bakmışsındır da...
  • http://www.sahibinden.com/pioneer_a-858_referans_serisi-77WQQaXQQ11770851WQQpXQQdisplayitem
    işte pioneer 858 linki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reference 757 -- 27 Temmuz 2009; 16:07:32 >
  • abi kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş:)bende bu işlerde dataylı bir bilgim yok aslında bilgiden ziyade ses rengi olarak aldığımız cihaz bize uyarmı benim bu konuda tereddütlerim var aslında.nad c372-marantz pm 80 gayet ii cihazlar ama yinede benim içimde kuşku uyandırıyorlar ses rengi açısında bu yüzden pioneer ilk tercihim olur benim kendi açımdan.belki diyerleri daha ii dir ama kullanıcı memnuniyeti açısından da bakarsan 757 den memnun olmayan kimse yok, herkes nerden baksan on üzerinden on verebilir yani.
    quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

quote:

maşallah bu ara herkes stereo 'cu olmuş allah bozmasın bende hala dişe dokunur bişey bulamadım eyer uygun şartlarda bir pioneer 757 rastlar ise bu cihazı almak istiyorum nedense bu cihazla ilgilenmeye başladıktan sonra diyerleri gözüme hiç hoş gelmiyor.aslında bir sitedede yine pioneer 858 de varda fiyat biraz benim için çok, bir taraftanta biraz daha koy almışken onu al diyor.(şeytan diyor)ben demiyorum.

şu yukarıda yazdığım cihazlardan hangisini önerirsin senin dediklerini bulamadım bu arada :D

• hehe 1.250TL çok para. iyi takip ederseniz çok daha iyi cihazlar alısrınız.adcom, rotel, technics, denon ne aletler düşer. 1.250 vermem ben.
    A-858 de güzel cihaz. çok şık. 2x 27000uF/80V Nippon Chemi-Con kullanmış. süper. %99 ihtimalle analitik sesli cihaz. @sefa sen sony beğenmeyip yamaha av ampli beğendiydin. bu 858 de tam sana göre. öyle düşünüyorum.yalnız çok para.
  • evet üstad haklısın sonyler biraz daha sade soft çalıyor.aslınsa 20 senelilk bir cihaza bu kadar para vermekte akıl karı degil ama piyasa bu şekilde genelde.gerçi pioneer 656 da işimi görürde olmuşken bir üstü olsun dedim ama heran galeyana gelip bi 656 da alabilirim.valla bende technics suv 500 olması lazım idi bursadaki abimin magazasının tavan hoporlörüne bagladık günde ortalama 10 saat çalışıyo banamısın demiyo:)
    quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

hehe 1.250TL çok para. iyi takip ederseniz çok daha iyi cihazlar alısrınız.adcom, rotel, technics, denon ne aletler düşer. 1.250 vermem ben.
    A-858 de güzel cihaz. çok şık. 2x 27000uF/80V Nippon Chemi-Con kullanmış. süper. %99 ihtimalle analitik sesli cihaz. @sefa sen sony beğenmeyip yamaha av ampli beğendiydin. bu 858 de tam sana göre. öyle düşünüyorum.yalnız çok para.

• şimdi tam olarak anlayamadım müzik setinde yaptığım olayı yapmak ne demek? amfi min üzerinde mc ve mm ayarları göremedim sadece "cartridge load" ayarları var ön panelde. apc -2 ile pc 90 pikap açısından bi farklılık göstermiyor fakat ikisi de mm ve ikisi de amfide aynı olayı yapıyor sadece pc 90 biraz daha kuvvetli sinyal üretiyor sanırım ki sesi daha yüksek alıorum aynı kademelerde ama yetersiz yine ve apc -2 ikiye nazaran daha parlak çalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

hehe 1.250TL çok para. iyi takip ederseniz çok daha iyi cihazlar alısrınız.adcom, rotel, technics, denon ne aletler düşer. 1.250 vermem ben.

yahu banada yardım edin please jamo 708 lere technics su-v650 gider dimi he deyin alayım şu cihazı :) jvc5022 yi + üstüne 350 tl para istiyo edermi sizce bu kadar cihaz temize benziyo ama link aşağıda bi bilgilendirirseniz sevinirimhttp://www.sahibinden.com/technics_su-v650_streo_integrated_amplifier_2_x_140_watt_670-50WQQaXQQ15489016WQQpXQQdisplayitem

• ben bi ara ön kısmı bunla aynı olan sadece arka bağlantıları biraz daha farklı bir bir stereo anfi deneme imkanım oldu inanki yamaha 361 kat kat daha ii sonuç verdi.bu yüzden dinlenerek alınması daha ii olur.
  • quote:

ben bi ara ön kısmı bunla aynı olan sadece arka bağlantıları biraz daha farklı bir bir stereo anfi deneme imkanım oldu inanki yamaha 361 kat kat daha ii sonuç verdi.bu yüzden dinlenerek alınması daha ii olur.

YAMAHA AX 497 2x120 Watt Stereo Ampflikatör PEKİ bu nasıldır madem yamahadan bahsediyoruz sıfır 675 ytl bunu takas edersem jvc + 350 tl ister diye tahmin ediyom bu amfi jamo ları kaldırırmı
  • Neyse bir şey demicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Neyse bir şey demicem.

kumandanım banamı kızdın ben anlamam buludğun cihazları sor dedin bende soruyorum cahilim bu konularda kimi yakalasam soruyom valla kusura bakma yani ama söz veriyom orgeneral olduğumda sormucam

• belkide technicsi beyenmediğim için bana kızmıştır.benim dediğim cihazın modelini hatırlamıyorum sadece evin ordaki elektronikciye getirmişlerdi kaset deck problem varmış bende 1 günlüğüne deneme amaçlı aldım.daha önce technisc kullandığım için resmen hüsrana ugradım dediğim gibi ön taraf birebir aynıydı sadece arka hop baglantısı falan deyişikti.
  • quote:

belkide technicsi beyenmediğim için bana kızmıştır.benim dediğim cihazın modelini hatırlamıyorum sadece evin ordaki elektronikciye getirmişlerdi kaset deck problem varmış bende 1 günlüğüne deneme amaçlı aldım.daha önce technisc kullandığım için resmen hüsrana ugradım dediğim gibi ön taraf birebir aynıydı sadece arka hop baglantısı falan deyişikti.

ya abicim uslu dursana zaten cımbızlan laf alıyoz yemin ediyom bi haftadır rüyamda amfi lerle uğraşıp duruyorum milletle pazarlık yapıyorum nad 372 yi 650 ye kadar indirdim adam çıldırmak üzere lanet olsun al git başımdan dedi sonunda ama hala almadım tavsiyelerinizi bekliyorum

• ya ben kendimi rüyamda anfi alıp satan tek kişi zannederdim demekki tek deyilmişimabi bu işler böle bende tam bu işten kurtulmuştumki arkadaş senin sistemi bana sat dedi benim devran döndü harıl harıl stereo sistem kurmak için bilgisayar başındayım alıp satıyom sorma ama eyer nad 372 almazsan ben alıcı olabilirim.ben senden alırım.ayrıca ilerde sinema sistemi falan kuraraım dersen sahibinde çok temiz marant sr 7500 var onuda düşün derim.ii bir pazarlıkla güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reference 757 -- 28 Temmuz 2009; 18:54:21 >
  • quote:

ya ben kendimi rüyamda anfi alıp satan tek kişi zannederdim demekki tek deyilmişimabi bu işler böle bende tam bu işten kurtulmuştumki arkadaş senin sistemi bana sat dedi benim devran döndü harıl harıl stereo sistem kurmak için bilgisayar başındayım alıp satıyom sorma ama eyer nad 372 almazsan ben alıcı olabilirim.ben senden alırım.ayrıca ilerde sinema sistemi falan kuraraım dersen sahibinde çok temiz marant sr 7500 var onuda düşün derim.ii bir pazarlıkla güzel olur.

öf öf darlandım allah canımı alsın neyse ben alim o zaman bu nad 372 yi sana 750 ye satarım yabancı değilsin sinema sistemi kurmayacam zaten elimde jvc avr var elimden çıkarmaya çalışıyom tertemiz alet 5 yıldır bende daha orjinal pilleri bitmedi hala çalışıyo ama işte en fazla 200 tl veriyolar

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.