Şimdi Ara

şu engelli kardeşinize bir yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ilk defa konu açıyorum sizlerle ilk defa yazışacağım o yüzden yazım hataları olursa kusurum affola....yukarıda da okuduğunuz gibi ben bir spastik engelliyim ama sakın üzülmeyin ben hatyatrımdan gayet memnunuum en azından hayatın kıymetini biliyorum ve hayatı olduğu gibi yaşıyorum......fazla uzattım galiba arkadaşlar kusurum affola....ben sizden bir rizam olacak aşağıdaki parçalardan bir pc toplatmayı düşünuyorum bilgisayarcı arkadaşıma en iyi donanmlar hangisi olur sizce

bazı kriterlerim var ona göre değerlendirme yaparsanız çok sevinirim
    1..geleceğe dönuk olacak
    2..çok uyumlu olacak
    3..soğuk ve sessiz olacak
    4..montaj kolay olacak

hazirana kadar zamanım var arkadaşlar

kasa
    coolermaster stacker 175 dlr
    Thermaltake VA8000SWA 180 dlr
    thermaltake VA8003SWA 200 dlr
    coolermaster stacker 830 (TR PİYASASINDA ŞUAN YOK AMA HAZİRANA KADAR GELİR TAHMİNEN)

güç kaynağı
    Tagan 700W Easycon XL 13,5cm Fan TG700-U35 200 DLR
    ENERMAX 650W Infiniti 200 DLR
    SILVERSTONE 560W Strider ST56F 140 dlr
    YADA BUnDAN BAŞKA ÇOK KALİTELİ BİR GÜÇ KAYNAĞI İSTİYORUM (SESSİZ VE TAK ÇIKAR KABLO ÖZELLİĞİ OLURSA SEVİNİRİM)

Bellek
    OCZ 2GB DDR2 PC2-8500 / 1066MHz / REAPER HPC Kit ( Heat Pipe Soğutma Sistemi ) 330 DLR
    OCZ DDR2 PC2-6400 TITANIUM EPP READY XTC DUAL CHANNEL 2GB KIT(2x1024MB) 4-4-4 OCZ2T8002GK 235
    OCZ 2GB DDR2 PC2-6400 / 800MHz / Platinum Revision 2 XTC Kit 230 DLR
    yada ekonomi ve performans olarak bunblardan daha iyi bir model söylerseniz sevinirim

işlemçi
    core2 duo E4300 (iileride değiştireceğimm)

Harddisk
    2 ADET WESTERNDIGITAL WD1500ADFD 150GB SATA150 Raptor 10000rpm; 16MB; NCQ 2+ 240 DLR

ÇOK SESLİ ÜRÜNLER AMA PERFORMANS OLARAK ÇOK YÜKSEK ÜRÜNLER ONDAN DOLAYI BUNLARI SESSİZLEŞTİRMEK için NE GEREKİyor acaba)

SES KARTI
    CREATIVE X-FI XTREME MUSIC 135 DLR

FAN
    TİTAN AMANDA 90 DLR (EN İYİSİ BU AMA ÇOK BÜYÜK OOLDUĞUNDAN ANAKARTA FAZLA AĞIRLIK YAPARMI KASAYA SIĞARMI ONU MERAK EDİYORUM)
    THERMALTAKE CL-P0114 Big Typhoon Fan 56 dlr

anakart için 1333 fsp ürünlerin gelişmiş modellerini bekleme kararı alldım sizce doğruu mu hhazirana kadar

ekran için de r 600 avivo destekli olanı nı bekleme kararı aldım

mönitorum var nec
    dwd whiter var bir tane daha alcağım ama sata ların yalgınlaşmasını bekliyorum

tavsiyelerinnizi bekliyorum dediğim gibi bu ürünlerde olabilir sizin önereceğiniz başka ürünlerde olabilir

saygilarımla

• Merhaba;
    Seçtiğin parçalar gayet güzel. Fakat söylediğin zaman aralığında alacağın sistem pek geleceğe yönelik olmayacak gibi. Zira intel yeni çipsetlerini temmuz sonu gibi piyasaya sürecek, DDR3 ler gelecek falan. Eğer bu parçaları beklemek istemiyorsan haziran gibi 100-150$ civarında bir anakart al. Şu an anakartlar 1333 FSB yi destekliyorlar zaten. İşlemciyi de dediğin gibi e4300 al. ekran kartı olarak R600 leri bekliycem demişsin. Ben açıkçası sene sonuna kadar Dx10 kart alma taraftarı değilim.
    Daha sonra yeni parçalar çıktıkça sistemine eklersin ve böylece geleceğe yönelik bir sistem sahibi olursun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wngwie

Merhaba;
    Seçtiğin parçalar gayet güzel. Fakat söylediğin zaman aralığında alacağın sistem pek geleceğe yönelik olmayacak gibi. Zira intel yeni çipsetlerini temmuz sonu gibi piyasaya sürecek, DDR3 ler gelecek falan. Eğer bu parçaları beklemek istemiyorsan haziran gibi 100-150$ civarında bir anakart al. Şu an anakartlar 1333 FSB yi destekliyorlar zaten. İşlemciyi de dediğin gibi e4300 al. ekran kartı olarak R600 leri bekliycem demişsin. Ben açıkçası sene sonuna kadar Dx10 kart alma taraftarı değilim.
    Daha sonra yeni parçalar çıktıkça sistemine eklersin ve böylece geleceğe yönelik bir sistem sahibi olursun.

ilgilendiğin için teşekkür ederim Ram ile anakat ozaman karar ver diyorsun diğer parçalar fena değil diyorsun değil mi ve ekran kartı konusunda biraz araştırmacı biraz daha zamana birak diyorusn..sağol dediklerini dikkate alacağım

• Belli bir fiyat yazarsan daha kolay yardımcı olabiliriz.
    Ne kadar bütceli bir PC toplamayı düsünüyorsun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: @uiKSilveR

Belli bir fiyat yazarsan daha kolay yardımcı olabiliriz.
    Ne kadar bütceli bir PC toplamayı düsünüyorsun?

2000 DOLAR
  • Bende nisan sonunda bir sistem alacağım. Benim bütçe de 2300$ civarı.
    Düşündüğüm sistem şu:
    ANAKART................GIGABYTE GA-965P-DQ6 yada ASUS Commando
    RAM........................GEIL GX22GB6400UDC PC2-6400 Dual Ultra serisi 2x1GB; DDR2-800Mhz; Cas 4 (4-4-4-12); Kutulu
    DVDRW...................LG 18X Dual Layer Siyah) ---> Sata bulabilrisem sata!
    EKRAN KARTI..........GIGABYTE GV-RX195P256D-RH Radeon X1950PRO 256MB yada 8800GTS
    FDD........................OEM 1.44 MB -----> SD Kart okuyucu olabilir.
    HDD .......................SAMSUNG - 80 GB SATA2 NCQ 80 GB X2 (Raid 0)
    HDD .......................SAMSUNG 250GB 7200RPM 16MB SATAII NCQ
    CPU .......................INTEL Core2 DUO E6600 (2.4GHz,1066MHz,4MB,LGA775) BOX
    KASA.......................Raidmax Smilodon 612WB Siyah yada Thermaltake Armor Jr.
    KLAVYE&MOUSE......LOGITECH Cordless Desktop LX300
    MONİTOR ...............SAMSUNG 226BW 22" LCD (Siyah)
    SPEAKER................ LOGITECH X-530 5+1
    PSU ........................TAGAN EASYCON 530W yada SILVERSTONE Strider 560W

Fakat sana da dediğim gibi belki biraz daha az para harcayıp yeni çıkacak teknolojileri bekleyebilirim. Özellikle ekran kartını ATI almak istiyorum. Anakartı da orta sınıf iyi bir anakartla değiştirebilirim. (DS3 gibi.)

• Bir de coolermaster stacker kasa nerde 170$?
    Benim baktığım yerlerde 200$ gibi bi fiyatı var.
  • quote:

Bende nisan sonunda bir sistem alacağım. Benim bütçe de 2300$ civarı.
    Düşündüğüm sistem şu:
    ANAKART................GIGABYTE GA-965P-DQ6 yada ASUS Commando
    RAM........................GEIL GX22GB6400UDC PC2-6400 Dual Ultra serisi 2x1GB; DDR2-800Mhz; Cas 4 (4-4-4-12); Kutulu
    DVDRW...................LG 18X Dual Layer Siyah) ---> Sata bulabilrisem sata!
    EKRAN KARTI..........GIGABYTE GV-RX195P256D-RH Radeon X1950PRO 256MB yada 8800GTS
    FDD........................OEM 1.44 MB -----> SD Kart okuyucu olabilir.
    HDD .......................SAMSUNG - 80 GB SATA2 NCQ 80 GB X2 (Raid 0)
    HDD .......................SAMSUNG 250GB 7200RPM 16MB SATAII NCQ
    CPU .......................INTEL Core2 DUO E6600 (2.4GHz,1066MHz,4MB,LGA775) BOX
    KASA.......................Raidmax Smilodon 612WB Siyah yada Thermaltake Armor Jr.
    KLAVYE&MOUSE......LOGITECH Cordless Desktop LX300
    MONİTOR ...............SAMSUNG 226BW 22" LCD (Siyah)
    SPEAKER................ LOGITECH X-530 5+1
    PSU ........................TAGAN EASYCON 530W yada SILVERSTONE Strider 560W

Fakat sana da dediğim gibi belki biraz daha az para harcayıp yeni çıkacak teknolojileri bekleyebilirim. Özellikle ekran kartını ATI almak istiyorum. Anakartı da orta sınıf iyi bir anakartla değiştirebilirim. (DS3 gibi.)

ANAKAT kesinlikle 1333fsp yapmanı tavsiye ederim İlerisi için
    RAM güzel (beklersen ddr3 de olabilir)
    DVDRW kesinlikle sata al kasa içi ava dolaşımı daha iyi olur hemde aynı para
    EKRAN KARTI r600 bekle en aziından fiyatların biraz düşmesi için
    İŞLEMCİ ya e4300 al e6400 al ileride çok düşecek fiyatları o zaman güncellersin sende kalan para ile de Psu nu yükselt
    KASA ŞİDDET ile bunu tavsiye ederimhttp://www.vegateknomarket.com/asp/show_stock.asp?product=VA8000SWA
    PSU dediğim en azından 650ye yükselt ama kaliteli olsun

bi yardımım dokunursa ne mutlu bana saygılarımla

• quote:

Bir de coolermaster stacker kasa nerde 170$?
    Benim baktığım yerlerde 200$ gibi bi fiyatı var.

benim büyük bir fabrikada arkadaşım varda o fabrikanın adına alcağız da ondan dolayı bu fiyata albiliyorum
  • 2000 dolar bütçen varsa senin icin Şu an için uygun sistemi yazıyorum.Benim açımdan tabiki...
    1-Asus COMMANDO ===
    2-İntel core2 duo 6600
    3-Geforce 8800GTS === veya sparkle markası (289$
    4-2*1gb Muskin DDR2 800MHZ (fireball +revoltek sogutuc hediyeli)
    5-Thermalteke ARmor kasa
    6-320 Gb seagete 10. sata2 HDD
    7-Enermax İnfinity 650W
    Suan icin kasa icin bence Fiyat/performan oranında alınacak bir sistem.Ama hazirana kadar daha neler cıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @uiKSilveR -- 7 Nisan 2007; 1:42:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.