Şimdi Ara

su soğutma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • internette atolye yapımı fabrikasyon olmayan turk su soğutma sistemleri 80-150 dolar + kdv ye satılıyor

gine internette fabrikasyo olan su soğutmaları 150-600 dolar arasında

peki bir soru eğer turk fabrikasyon bir su soğutma sistemini kaç para verirsiniz

not1: bu forum nabız tutmak için açılmıştır(kim alır kim almaz zarar kar durumları)

not2: su soğutma radyatör+block(saf bakır%98 preste kalıpla basılmış olup su sızdırma% 0 a indirlmiş üstündeki sünger ve plastikten oluşan doku ile yoğuşma % 0 a indirlmiş) +pompa+havuz(su haznesi)+ fanlar (3tane)+hortumlar+kelepçe ve aparatlardan oluşmaktadır

not3: tasarım aşamassı bitmiştir ama kalıplar yaptırılmadı (ticari kaygılar var)

not4: resimler testler cpu sıcaklıkları elinizde olucak dört hafta sonra elinizde olacak

• slm çalışmanız inşallah başarılı olur.
    Bence su soğutmanın getirdiği sessizlik dışındaki iyi soğutma kavramı fiyatı göz önüne alırsak şu günlerde gözden düştü gibi çünkü intel ve özellikle amd olsun 1700+'lar normal fanlarla birlikte bile çok iyi değerlere çıktılar bu yüzden fiyatı düşük tutmanız lazım. 60-70$ derim ben.(düşük mü oldu?)
  • Ekran kartı ve onun ramleri içinde bir aparat yaparsanız bir servet önerebilirim.. :)
  • garantilirolucak ama garantininde şartları olucak (mesala block zarar görmemiş oluşu gibi)

vede istanbulda oturuyorsanız sistemi isterseniz biz kuracaz kasanızı biz delicez ve bütün herseyi biz takıcaz

not 1:isteseniz agp içinde water block ve ramleri için el yapımı block alabilirsiniz

not2:ramlerin blocklarının el yapım olmasının nedeni 50 nin üstünde ekran kartı olüşu ne bu kartların parti pati ranlerinin yerinin değişmesi

kasanın delinmesi şart deiğl mesala t10 a10 aopen kasalar olabilir ama bazı ufak - küçük kaslar yada radyatörü veya su haznesini dışarıda isteyenler için kasa delinir

kasa delmek ücrete tabi değildir

KASANIZA PENCERE AÇILIRDA PENCERENİN BOYUTUNA BAĞLI OLARAK FİYAT DEĞİŞİR

ama bütün bü hizmetler için 4 hafta beklen melidir
  • evet ramler için block yapacaz ama bu blocklar el yapımı olucak o yüzden biraz pahalı olabilir ama bir sevet etmez

bide istanbulda oturuyorsanız sistemi biz kuracağız

ama diğer şehirlerdeki insanlar için de bazı kılima servisleriyle anlaşıca ve onlarada aynı himeti sağlıyacaz ama biraz geç olucak ü

türkiyenin her yerine kargo ile gönderilir
  • servet derken dalga geçiyorum arkadaşım.
    100-130 dolar arası verebilirim .
  • tamam ben fiyatın cazipliğinden söz etmiştim bide isteyene arkalı önlü ram sogutucu yaparız yani kartın hem ön hem arka tarafına buda etkili bir soğutma sağlar
  • Biraz abartıyosun gibi geldi ama neyse kolay gelsin..
  • abi ben cpu ceketini 10milyona yaptırdım 75x60x30 büyüklügünde saf bakır pompaya 24 milyon verdim borullarada 1 milyon bide evde kap buldum tamamdır ama ceketi nasıl cpuya sabitlicem bilmiyorum.
  • İnce tel ile.. eğer çevrende bağlama çalan adam varsa ondan ince bam TELİ isteyerek de bu işi yaparsın.sOKetin klips yerlerinden ip gibi bağlarsın olur biter.Ben nbir ara möyle heatsink bağlamıştım.
  • benim vereebiliceğim para 30-40 dolar arası bişey olur yani diğer arkadaşlar gibi bonkör dawranamıyorum her ne kadar kulaklarımı sewsem de :)
  • talented senin için tavsiyem sistemi kurup en az iki hafta çalıştırman ve block u sıcak bişiye sabitleyip çalıştırman lazım çünkü her ana sızma akıtma damlama olayları olabilir

bağlama konusunda p4 kullanıyorsan cpu çerçenesinde iki karşılıklı delikler var (toplam dört adet) bunları kullanabilirsin amd için heatsink delikleri ideal buralar sabitlemek için bozukpara ve işkence denen nalburda bulabileceğin parça kullanabilirsin
  • su sogutma ıcın 60$ ıyıdır ama faslası gereksız derım..hem ya su sızarsa gider butun sıstemm.almısken ıyısını almak da fayda war..
  • ahh keske bende simdi okulda olsaydım yapardım kafama gore :) makinalarda vardı ama bole hazır biseye 100-130$ bende verebilirim
  • baba senin yaptığın blok tek parçamı bilmek isterim.Ben de yaptım ve şuan satıyorum 45-50$a.%100 bakır ve CNC dik işleme merkezlerinde işleniyo binde 2 hassasiyetle.
  • su soğutmalar bana kalırsa marka imahı yaratmadan ciddi pazarı olamayacak şeyler. Yani ya ciddi bir şirket ve yatırım yapılacak ve bunun ihraç yolları bile aranacak yada forumda bir kaç kişiye yada sahibinden.com'a verilen ilanlar ile sınırlı kalacak.

Birde cidden hava soğutma ile yenilebilecek o kadar çok su soğutma sistemi varki inanılmaz. Onun için alıcılar bence markaya yöneleceklerdir. Moralinizi bozmak istemem ama iyi bir sermaye bulup yatırım yaptırtabilmek gerek bu tür işler için.
  • malesef su soğutma işi savaş ile askıya alındı (savaşla dönen çekler asıl işimizi yapmamızı bile engeller hale geldi ) ama inşallah chip dergisine ağustosun 15 kasa ve soğutmanın bir resmini yollayacam yani bu yaz aksaklık olmaz ise satışa başlıyabilicem

block tasarımın iki parça altaki parçanın içinden bakır borular geçi,yor ve üstüne bir kapak ile kapatılıyor yani snin blockundan biraz farklı (yani sukanalı bulunan bir parça ve bunun kapağı toplam iki parça ) bide blockun üstünde bir parça daha olacak bloca temas etmeyen ama blockla arasında bir sünger olan sızmalarda suyu üstünde tutucak bir parça (blocklarda sızma olmuyor ama bu parça blocku estetik olarak tamamlıyor ) blockun tüm yüzeyi başka bir forumda anlattığım gibi parlak ve cilalı

tabi insanların marka güvenleri sonsuz bundada hakllar benim yaptığım blocklar ve su soğutma sistemi gerçekten ev yapımından farklı olacak ve o güvenilen markalardan daha sağlam bişey olacak bunun bir kaç sebebi var

şu anda blocklar elimde ama bazı nedenlerden dolayı resimlerini vermiyorum(buyuk firmalar bile bazen ev kullanıcalarını taklit edebiliyorlar kendimi güvenceye almam ve blockun iyi tasamırını kaptırmamam lazım )

• [flag]unutmadan şiyfre problemleri çekiyorum bundan sonra bu nickle devam edi[simage][dkkat][/simage]cem
  • Hoca tüketicinin güvenini bir kez kazandıktan ve garanti verdikten sonra bu işte çok para var derim ben. ama piyasaya markalı su soğutma girerse işler kızışır. ama bu bi hastalık ve çok bulaşıcı :)))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.