Şimdi Ara

SUBWOOFER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR SONY STR DB 840 5 x 100 W ÇIKIŞ GÜCÜNE SAHİP ANFİ VE PHILIPS FB 975 2 x 100 W FRONT , 2 x 100 W REAR , 1 x 100 W CENTER HOPARLÖR SETİNE SAHİBİM SUBWOOFER YOK YANİ ANLAYACAĞINIZ HER TÜRLÜ ÖNERİLERİNİZE AÇIĞIM 300 YTL - 700 YTL ARASI OLABİLİR YADA LOGITECH Z5500 SETİ ALIP SADECE SUB INI KULLANSAM NASIL OLUR ? TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM !

• subwoofer seçmesi en zor parçalardan birisi,
    bilgisayar tipi olanlardan uzak dur, istanbuldaysan eğer, bir sürü hi-fi dükkan var, gezip görmeden ,dinlemeden karar verme.

definitive technology nin subwooferlarına iyi diyorlar, onlara bir bak.yamaha nında üst seriside baya iyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tutalchamen

ARKADAŞLAR SONY STR DB 840 5 x 100 W ÇIKIŞ GÜCÜNE SAHİP ANFİ VE PHILIPS FB 975 2 x 100 W FRONT , 2 x 100 W REAR , 1 x 100 W CENTER HOPARLÖR SETİNE SAHİBİM SUBWOOFER YOK YANİ ANLAYACAĞINIZ HER TÜRLÜ ÖNERİLERİNİZE AÇIĞIM 300 YTL - 700 YTL ARASI OLABİLİR YADA LOGITECH Z5500 SETİ ALIP SADECE SUB INI KULLANSAM NASIL OLUR ? TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM !

yahu hiç güleceğim yoktu güldürdün beni :)
    gözünde nasılda büyütmüşsün z5500'ü :)
    olurmu hiç multimedia setin sub ı öyle bir sisteme
    daha baska modellere bak madem sony den kurulu sistemin sony nin üst sınıf sub larına bakabilirsin. uyum açısından definitive biraz pahalı ama en iyi sublar arasında. philips'in sub larını hiç gormedim ama üst setlerinde belki iyi model sub ları mevcuttur. daha başka önerebilecegim marka Pioneer SW'lerine ayrica Wharfedale ve orta Seviyelerdeki Quadral ve JBL'lerede bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerim -- 4 Ağustos 2006; 21:46:35 >

• Güzel öneriler gelmiş.Ama asıl kriter senin bütçen.Sen bize bütçeni söyle, biz de sana o paraya alabileceğinin en ideal sub'ı önerelim.
  • İzmir'de iseniz,elimde tertemiz sıfırdan farksız ve 2 hafta kullanıp direk tekrar kutusuna kaldırdığım PANASONİC SB-WA 100 aktif subwooferım var satılık(faturası yok ve zaten garanti süresi bitmiştir)zaten forumdaki dostlarım da biliyor,bu wooferı aldıktan kısa bir süre sonra bir tanıdık vasıtasıyla çok uygun fiyata bulduğum için farklı bir SUB daha aldım(DİSCOLARDA OLANLARDAN,38 CM 500 WATT,YANİ NEDEN DEĞİŞTİRDİN PANASONİC YETERSİZ Mİ DEMEMENİZ İÇİN,BENDEKİ HASTALIK OLDUĞU İÇİN,O YÜZDEN DİNLETMEDEN SATMAM DİYORUM) ve PANASONİC'i paketledim...Fiyatı pazarlıksız 250 YTL,içinde 15 cm'lik 2 adet yani çift bas sürücüsü var,yeri burası değil ama bilgilendirmek istedim çünkü ilan açacak kadar vaktim yok

Ancak şartım İzmir'de iseniz sadece elden satabilirim ve ürünü dinleterek satabilirim sadece,her zaman böyle yapmışımdır,dinleyip ürünü görmeniz şarttır,performansını kendiniz görmelisiniz ve ürünün temizliğini vs...

Neyse,hoşçakalın,saygılar...

• öncelikle önerileriniz için teşekkürler bütçe olarak 300 ytl ile 700 ytl arası bir subwoofer arıyorum demiştim ama maximum 1000 ytl de olabilir
    aslına bakarsanız daha çok ev sinema sistemi olarak değil de müzik dinlemekte kullanacağım için tabiri caiz kemik titretecek kadar güçlü ve pek pahalı olmayacak aslında çok şey istiyorum galiba !
    en son olarak düşündüğüm markalar ise ( cerwin vega , quadral , pioneer , sony ) bunlar arasından bir model tavsiye ederseniz sevinirim .
    antalyada yaşıyorum ve istanbuldaki gibi dinleyerek sçebileceğim mağaza yok yada ben bilmiyorum . birde sistemimi bir sub la güçlendirdikten sonra pioneer in cs-7070 modeli stero hop ile güçlendirmeyi düşünüyorum tabiki onun için ek bir bütçeye sahibim sizce nasıl olur çünkü anfim 5 + 1 ama 7+1 kanal çıkış var ve onlarıda cs- 7070 ile doldurmayı düşünüyorum tabiki komşular daha çok rahatsız olacak ama kimin umrunda

• Eğer asıl amacınız müzik ise sub'a vereceğiniz parayıda frotnlara harcayıp çok daha iyi bir çift front alın.Kaliteli bir hoparlör çiftinde müzik için sub'a gerek olmaz.
  • kesinlikle katılıyorum....2 adet güçlü bir front hoparlör alırsan subwoofer a ihtiyacın kalmaz.mesela JBL E100 olabilir veya bu tarz birşey.ama illa sub alacam diyorsan da sana tek önerim MAGNAT SUB300A olurdu.pişman olmazsın arkadaşım

özellikleri : 16 HZ -20 KHZ
    300 MM GÖBEK
    16 KİLO

yarısını bile açamazsın 450 - 500 ytl civarına alabileceğin en iyi subwoofer...

hadi kolay gele
  • quote:

Orjinalden alıntı: technician77
    kesinlikle katılıyorum....2 adet güçlü bir front hoparlör alırsan subwoofer a ihtiyacın kalmaz.

Müzik konusunda birşey diyemem tabi ama, 5.1 ev sinema sisteminde subwoofer olması gerekiyor bence.
    Adı üzerinde 5.1; ilave bir kanal Sub. sinyali var, filmlerde bu kanal boş kalır ve çok farkedilir.

Subwoofer parası ile güçlü front alınmasına da karşıyım, o zaman neden 5.1 sinema anfisi alınıyor ki ?
    Müzikse amaç, stereo sistem kurulması gerekir en başta...
  • evet haklı olabilirsin ama ben arkadaşın dediği üzerine söledim.tabiki subwoofer sız bir hayat düşünemiyorum.gümbür gümbür

ayrıca cs-7070 tavsiye etmem bana göre zayıf bir hoparlör

cs-9070 dene istersen bak neler oluyor...
  • arkadaşlar ben bu sistemi ev sinemasında da kullanıyorum o yüzdende subwoofer istiyorum ama müzik dinlerken amfiden stero modunu seçiyorum ve direk sadece frontlar çalışıyor dolayısı ile 2 adet front ek ilave yapmamın sebebide bu yani sony nin ürettiği bu amfi sayesinde ek bir stero sistem kurmama gerek kalmadı zaten yeteri kadar yer kaplıyorlar sadece mod larla idare edebiliyorum amfide front çıkışı 4 adet 2 adet rear 1 adet center ve sub yani toplam 7 +1 oluyor ama amfi 5 +1 olarak satılıyordu tercih sebebim de buydu zaten alacağım 2 adet kule tipi hoparlörleri ön şuandaki kullandığım philips lerin frontları yan olarak kullanıcam rear larıda arkada tabiki yani sistem multifunction oluyor hem stero hem home cinema.
    MAGNAT SUB300A subwoofer alabileceğim yer neresidir acaba ve cs-9070 şuana kadar hiç rastlamadım nasıl birşey cs-7070 i dinlemiştim ve çok fazla olmasada tamin edici bir sesi vardı muhtemelen cs-9070 in daha iyi bir ses kalitesi vardır. tavsiye edebileceğiniz başka front varmı mesela cerwin vega V-6F yi önerirmisiniz ?
    arkadaşlar ayrıca alakanız için çok teşekkürler ilk kez forumda bir konu açtım ve kimse alakadar olmaz diye korkmuştum ama korktuğum başıma gelmedi sağolun !

• MAGNAT SUB300A ANKARA da pelin ticaret satıyor.ayrıca almak istersen de ben seni yönlendiririm başka yere...
  • sony amfin iyi.
    philips hop. öyle sinema için yeterli onun fr-975 amfisini kullandım.neyse
    pioneer yeni cs sersini salla. ha seversin beğenirsin ala.
    subwoofer antalya da hangi çeşit marka model var onları onlardan seçelim. yoksa siparişte verebilirsin istanbul dan mesela.
    önerim tannoy saturn serisi subwoofer. bulman zor.
    sony sa-wm400 Antalya'da olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.