Şimdi Ara

Superonline Wireguard Bandwidth Throttling (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
9
Favori
21.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Linode Almanya üzerindeki speedtest sonuçları şu şekilde:

Outline ON: (Test sunucusu: meerfarbig GmbH & Co. KG )

Superonline Wireguard Bandwidth Throttling

Outline OFF: (Test sunucusu: meerfarbig GmbH & Co. KG)

Linode sunucusundan: (Test sunucusu: meerfarbig GmbH & Co. KG)

• Twitter'da BTK'ya şikayet edenler var ben de ettim. Buradaki herkes ederse belki bir sonuç çıkar ne kadar umutsuz olsam dahi...

twitter[.]com/warnvod/status/1375524123821113352 (sanırım mesaj sayım link atmaya yetmiyor anlamadım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mathfag -- 29 Mart 2021; 3:28:46 >
  • Super online her siteye yapıyor bunu neredeyse
  • teknoCat kullanıcısına yanıt

Kullanılmaz Superonline

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Kullanılmaz Superonline

Kesinlikle. Adamlar 13 megabit upload veriyor mesela. Ama twitch yayını yapamıyorsunuz. Throttle yapmış. İlla upload paketi satacak..

Ttnet ne olursa olsun bir tık daha iyi. İyi ki geçmemişim

Kağıt üstünde iyi hızlar ama Netflixte buzlanma var. Hahahaha

Neyse starlink ucuzlasın görürüz onları.

• quote:

Orijinalden alıntı: mathfag

Twitter'da BTK'ya şikayet edenler var ben de ettim. Buradaki herkes ederse belki bir sonuç çıkar ne kadar umutsuz olsam dahi...

twitter[.]com/warnvod/status/1375524123821113352 (sanırım mesaj sayım link atmaya yetmiyor anlamadım)

Ben de BTK ya Cuma günü yazdım.Biz sustukça mübah sanıyorlar her şeyi

• Paylaşımınız için teşekkürler. Ben de sayenizde Outline Vpn ile çözüm ürettim. İşlerim aksamaktan kurtuldu.

Önceden terminalden bir sürü ayar yaparak server yapılandırırken bunla gerçekten ışık hızıyla hallettim.

Eğer Outline Vpn Turkcell vb. radarına girmeden vaat ettiğini yerine getirebilirse bundan sonra adresim kalıcı olarak burası. Yönetmesi vs. çok rahat.

İşin engel tarafına gelirsek;

Ülkede internetle ilgili bir şey olacağı zaman ilk önce bunu Turkcell' den öğreniyoruz. Neredeyse hiç şaşmıyor.

Fakat bu durumu sadece aşılacak bir engel olarak görmemek lazım. Bu ileride karşılacağımız durumların ayak sesleri.

Hızlanarak Çin' in Great Firewall' ı gibi bir şeye doğru gidiyoruz.

Dikkat ediyorum son haftalarda ülke gündemi hararetlendiğinden beri evimdeki superonline fiber sürünmeye başladı. Vpnsiz internette gezinmek işkence haline gelmişti. Vpn ile nefes alabiliyorum ancak.

Son zamanlardaki müdahaleler öncekiler gibi değil arkadaşlar. İşler iyice tuhaflaşmaya başladı. Hiç hafife almamak lazım.

• DING DING kullanıcısına yanıt

Aynı benimde öyle kaldı. Bende dediğin gibi yapacağım. Netflix bile izlenmiyor.

• teknoCat kullanıcısına yanıt

Benim 2 3 ayım kaldı Superonline da bitsin turknete gecicem.

Turkcell'den de türk Telekoma geçeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1D1AC3835

Wireguard gibi tam vpn gibi çalışmıyor, şifrelemeli proxy gibi biraz daha, bir önceki kurulumlarımda çok iyi performans veriyordu fakat nedense şuanki kurulumumda alan adlarını çok yavaş resolve etmeye başladı (belki sunucu kaynaklıdır), icmp paketlerinide tünelden geçiremiyor oyunlarda denemem gerekli doğru dürüst sunucu açıp, kurulumu ve yönetimi basit tek satırlık komut ile otomatik kurulumu var, yönetim arayüzü vs. de var harcamaları gösteren, isterseniz direkt sunucuya kurun deneyin. https://getoutline.org/get-started/ manageri indirip kurunca pcnize kurulum ekranı ve komut çıkıyor yazacağınız, sunucuda kurulumdan sonra terminalde api anahtarı çıkıyor onu managera yapıştırınca sunucu yönetimini managerdan halledebiliyorsunuz, daha sonra da anahtar oluşturup client ile de bağlanabilirsiniz.

Outline bir VPN protokolu degildir. Shadowsocks ile trafigi proxy ile gondererek islem sagliyor.

Wireguard ICMP paketlerini gecirmekle ilgili hic bir sorun yasamadim ben. Server tarafindaki iptables veya local'deki route ayarlarinizdan kaynaklaniyor olabilir.

Edit: Ayrica Outline, Alphabet Inc. (Google) tarafindan yapilmis diye biliyorum. Open Source olmasina ragmen icersinde Google olan ve Gogle'in policy'lerini temel almasi mutemel bir yazilimi kullanmayi pek onermem.

Suan mevcut bir cok VPN prokolu icin "road warrior" olarak isimlendiren tek komutla kurulum scriptleri GitHub'da bulunuyor zaten. Amac kolay kurulum ise alternatifler bol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuray -- 29 Mart 2021; 12:31:36 >

• Kuray K kullanıcısına yanıt

o kadar kişiye ayardan olmuyordur... sansüronline gerçekleri var...

• Bu forumda bahsedilen, kullanıcı lehine her konu bir süre sonra SoL tarafından engellenmiştir. Lütfen bildiğiniz veya öğrendiğiniz çözümleri açık mesaj olarak yazmayın. Hatta özelden size ulaşan, detaylı bilgi isteyenlere hiç bilgi vermeyin. Aksi takdirde sonuç böyle oluyor. Sikayetle falan çözüleceğine de inanmayın :). Great Firewall ile başa çıkabilen VPN hizmetlerini kullanın. Ancak lütfen burada paylaşmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

Bu forumda bahsedilen, kullanıcı lehine her konu bir süre sonra SoL tarafından engellenmiştir. Lütfen bildiğiniz veya öğrendiğiniz çözümleri açık mesaj olarak yazmayın. Hatta özelden size ulaşan, detaylı bilgi isteyenlere hiç bilgi vermeyin. Aksi takdirde sonuç böyle oluyor. Sikayetle falan çözüleceğine de inanmayın :). Great Firewall ile başa çıkabilen VPN hizmetlerini kullanın. Ancak lütfen burada paylaşmayın.

IPSEC'in kullandigi ESP protokolunu kendileri de VoWiFi icin kullaniyorlar, bu tarafta engelleme yapmalari nispeten cok daha zor (tabi kendilerinin IP'leri disinda tum IP'lere erisimi kapatmazlarsa)

Ayrica Wireguard cok daha yenilikci oldugu icin bir cok sirket daha kullanmiyor fakat IPSec kullanan o kadar kurumsal firma var ki, bir gecede onlarcasinin trafigini engellemek wireguard kadar kolay olmayacaktir. Kendi kurumsal yapilarinda bile benzer bir protokol kullanmak zorundalar, gerekirse onu bulur onu kullaniriz.

Ayrica shadowsocks gibi TCP uzerinden kurulan baglantilar, 80 ve 443 portlari gibi cok kullanilan portlar uzerinden engellemeler yapilmasi gene mumkun olmuycaktir.

Sansurun engelin her zaman bir asim yolu vardir, hepsine tek tek cozum bulamazlar :)

https://github.com/jpillora/chisel gibi araçlar oldukça internete her türlü erişilir de, mesele ham protokolun verebileceği düşük gecikme, bant bolluğu gibi perkleri kaybetmek. Çöpcell ile mutluluklar dilerim kullanmaya devam eden varsa valla TT tarafında erişimde bir sorunum yok benim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0xbkt

https://github.com/jpillora/chisel gibi araçlar oldukça internete her türlü erişilir de, mesele ham protokolun verebileceği düşük gecikme, bant bolluğu gibi perkleri kaybetmek. Çöpcell ile mutluluklar dilerim kullanmaya devam eden varsa valla TT tarafında erişimde bir sorunum yok benim.

Aynen oyle. Erismek istedikten sonra binbir yol var, onemli olan bunu her konuda kayipsiz saglamak. Benim suanki tericihim IPSEC uzerinden IKEv2 ile baglantiyi kurmak.

Wireguard icin ek tunneller, OpenVPN, Algo, Streisand, Outline vs. kullanmayi simdilik dusunmuyorum.

Shadowsocks üzerinde çalıştığını biliyorum, wireguard üzerinde zaten icmp paketlerim geçiyor outline üzerinde geçmiyor. Daha doğrusunu söylemek gerekirse socks5 üzerinden icmp paketleri tünellenemiyor.

https://www.reddit.com/r/outlinevpn/comments/axqay1/is_outline_a_real_vpn/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D1AC3835 -- 29 Mart 2021; 16:56:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1D1AC3835

Shadowsocks üzerinde çalıştığını biliyorum, wireguard üzerinde zaten icmp paketlerim geçiyor outline üzerinde geçmiyor. Daha doğrusunu söylemek gerekirse socks5 üzerinden icmp paketleri tünellenemiyor.

https://www.reddit.com/r/outlinevpn/comments/axqay1/is_outline_a_real_vpn/

Pardon yanlis anlasilma olmus orada. Ben WG uzerinden gecmiyor olarak anladim.

Bu arada ben IPSEC IKEv2'nin yaninda 80,443 TCP portlarindan calisicak sekilde farkli prokolleri de backup olarak kullanacagim bir mini sunucu hazirliyor olacagim. Artik eskisi gibi Public WiFi ihtiyacim yok fakat farkli konumlarda IPSEC'in kullandigi portlarin engellenmeis vs. durumunda TCP 80 gibi portlardan calisicak VPN'de hazir olsun diye bekletiyor olacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuray -- 29 Mart 2021; 17:58:25 >

• btk ya yazdıgınız yazının ornegı var mı sıkayet etmedıgımız surece dıger vpnlerde kapatılacaktır dıe dusunuyorum

• Turkcell ile eğlenceli geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D1AC3835 -- 30 Mart 2021; 20:35:44 >

• Turkcell bu 2 hafta içerisinde beni bezdirdi. Nerden bağlattım bu nalet firmayı. Daha öncesinde vie.valve.net trafiği sox.rs ile gidiyordu, o da sapıtınca Seabone geçtiler şimdi de seabone sapıtıyor. Pingler bende de bu şekilde. Hatta 150mslere kadar çıkıyor. Ne güzel vpn ile 40ms alıyordum onu da engelledi. Superonline Wireguard Bandwidth Throttling 

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.