Şimdi Ara

Superonline Wireguard Bandwidth Throttling (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
9
Favori
21.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Keenetic ultra kullanmasam bende değiştirtip dururdum keyfine, acaba ontyi mi değiştirsem tarihi eserlerden taktılar Superonline Wireguard Bandwidth Throttling 

• sabah mh lerınden bı bayan aradı wireguard calısmıyor dedım yanındakine guard muard bısey calısmıyormus dedı :D ekip gonderelım dediler şaka gibi

• @rootnician Amacım uzatmak değil ama cevap yazdığınız için cevap hakkı doğuyor. Sonuç olarak sizin tercihinize kalmış. Ben doğrusu neyse onu yazıyorum. İsteyen global kaynaklardan detaylıca araştırabilir.

Alıntı

metni:
    Kendi sunucum üzerinde olunca da hem tek tık ile lokasyonu değiştirebiliyorum

Daha fazla VMs oluşturursanız tabi daha fazla lokasyona sahip olursunuz. Ama fiyatta 2 katı artıyor. Üstelik popüler hosting firmalarının IP blokları streaming servislerinin blacklist'in de bulunuyor. Bunun haricinde özellikle public tracker'lar üzerinden film-dizi, oyun, vs. P2P paylaşımı (indirme dahil) yaparsanız abuse e-mail'ini gönderiyorlar. Tekrarlanırsa hesabınızı komple kapatıyorlar. Hatta bazı hosting'ler abuse durumunda hesabı direkt kapatıyorlar.

Alıntı

metni:
    hemde tam performans alıyorum sonuçta bu providerlarda sunucu kiralayıp bölüştürüyor

Doğru, kiralayıp bölüştürüyorlar. Fakat bahsettiğim ücretli VPN'lerin sundukları hız bizim internet hızlarımızın 5-10 katı oluyor. Sonuç olarak 3-5Mbps belki oynar. Zaten coğrafi konuma göre de değişiyor. Aksi halde başka bir sorun vardır.

• Daha fazla vm oluşturmanıza gerek yok zaten cloud providerlar sunucuyu taşımaya izin veriyor, daha önce hiçbir hosting firması sunucumu torrentten veya başka bir sebepten dolayı kapatmadı, superonline'ın her halükarda wireguard protokolüne izin vermesi gerekli. Wireguardı sunucular arası özel tünel oluşturmak için kullananlar da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D1AC3835 -- 3 Nisan 2021; 13:26:36 >
  • birisi modullerle calıstıgını soylemıstı redhat kurup ıkı uc gun once cıkan moddullu wireguardla test edebilir mi ? (ubuntu modulu cıkmadı yada cıkmayacak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sy772 -- 3 Nisan 2021; 17:41:18 >
  • BTK'dan gelen cevap:

Merhaba Oğulcan Bey, size hizmet verdiğimiz her konuda memnuniyetinizi sağlamak önceliğimizdir. Tarafımızdan herhangi bir kısıtlama işlemi yapılmadığını iletmek isterim. Yaşadığınız problemin adresinizde kontrol edilmesi için konuyu ekiplerimize ilettik. Ekipten aldığımız bilgi, adresinizde işlem sağlanmasını talep etmediğiniz yönündedir. Bu nedenle kontrol sağlanamamıştır. Farklı bir talebinizin bulunması durumunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Sağlıklı günler dilerim.

Superonline Wireguard Bandwidth Throttling Superonline Wireguard Bandwidth Throttling 

• ogulcanbb kullanıcısına yanıt

Destek ekiplerinin muhtemelen engelden ya haberi yok ya da görmezden geliyorlar.

• Zaten ekibe dedim ki siz topu network ekibine atın onlar anlar benim durumu bakalım. Dürüst cevap verene kadar talep oluşturacağım. Kısıtlama yapmadık diyorlar ama yalan söylüyorlar. Diğer operatörlerde sorun yok.

• Bugün aksiyon olmamış hiç. Durumu kanıksadık mı yoksa :)

• btk ya yazdım bende bızım kısıtlamamız yok dedıler twıtterdan yazdım durumu ılettım cevap bıle vermıyorlar

• bugün itibariyle wireguard bende de çalışmamaya başladı. düne kadar bir sorun yoktu. böyle aptallık olmaz. işimizi gücümüzü halledemiyoruz.

• nofearl N kullanıcısına yanıt

Ben nedenini içerden olmadığımdan %100 bilemem ama.

vpn ile tam hız istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. 4k netflix mesela. veri önce almanya ya sonra türkiye ye geliyor ama nasıl oluyorsa direkt olarak o kadar hızlı gelmiyor.

yersen.

bu organize bir suç.

• tv de vpn kullanıyorum speed testte netflix 190 gordum ılk defa vpnsiz 30 40

• Şu anda durum nedir? İyi yönde bir gelişme oldu mu?

• Bu ülkede bu saatten sonra iyi yönde gelişme beklemek çok çok imkansız. Yazdık btk ya cevabımızı aldık. " Belirttiğiniz VPN hizmetine dair 5651 sayılı kanun, 6.madde ç) fıkrası uyarınca işlem yapıldığı bilgisi temin edilmiştir. "

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgili madde de şuymuş;

Alıntı

metni:
    Erişim sağlayıcının yükümlülükleriMADDE 6-(1) Erişim sağlayıcı;
    ç) (Ek: 6/2/2014-6518/89 md.)Erişimi engelleme kararı verilen yayınlarla ilgili olarak alternatif erişim yollarını engelleyici tedbirleri almakla yükümlüdür.
  • 5651sayılı yasanın 6. maddesinin ç fıkrasına göre erişim sağlayıcının erişim engelleme kararı verilen yayınlara alternatif erişim yollarını engelleyici tedbirleri tam anlamıyla alması ancak internet hizmeti sunmamasıyla mümkün. SSL tüneli (stunnel) var, HTTPS trafiğinden ayırt edilmesi imkansız. HTTP tüneli var, DNS tüneli var, ICMP tüneli var. Torrent protokolleriyle korsan dizi, film indiriliyor diye torrent protokollerini yasaklamıyorlar değil mi? Çünkü torrentle yasal dosyalar da indiriliyor. O halde VPN protokolleriyle yasaklı sitelere erişilebiliyor diye pek çok kurumun güvenlik için kullandığı VPN protokollerini de yasaklayamamalılar. 5651/6. madde/ç fıkrasının pratikte tam anlamıyla uygulanmasının tek yolu interneti kapatmak. O halde bu maddenin makul olarak uygulanması gerekir. Ticari VPN sağlayıcılarını bu maddeye dayanarak engellemelerini belki anlayabilirim ama VPN protokollerini engellemek kesinlikle makul değil.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.