Şimdi Ara

Superonline yüzünden Discord'a giremiyorum. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sorunu çözemediyseniz GoodByeDPI dosyalarımı yollayayım, mail adresinizi mesaj atın.

SOL için ek bir ayar gerekiyor GBD cmd dosyasında. Bende hazır yapılmışı var, atarım mail olarak.

Zaten 2 tane CMD dosyası çalıştırıp, discorda rahatlıkla girersiniz.

Ek olarak oyunlarda VPN gibi ping artışı vs. yaratan bir yazılım da değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerros

Allah bana akıl fikir vermedi ustam ya.

"Eksik ve sorunlu olduğu alanlar evet var" derken?

Siz bize sorunsuz alanları teknik olarak sayın dilerseniz, görelim SOL'de sorun olmayan ne varmış?

Ek olarak verdiğiniz teknik bilgi de külliyen hatalı.

Fiberde sadece kabloda, ont cihazında ya da modemde sorun vardır aksi halde sorun yoktur nasıl oluyor ben anlamadım.

İnternet sadece kablo, ont ve modemle mi tesis edilen bir hizmet? Bu cihazların bağlantı kurduğu cihazlar, internet verisinin ulaşımında kullanılan sunucular falan yok hükmünde mi sizde?

TurkNET abonesi olup, SOL abonesinin yakınmasına laf atmak da, bu mesajınızda vurguladığınız kişinin eleştirdiğiniz eylemlerinden farklı değil.

SOL başlı başına sorunludur, sayfalarca konusu da var. Teknik detay da var. Fiber varsa şükret kafanın üstüne koy mantığından bir kopalım artık.

Bence paragraftan anlam çıkarma dersini tekrar alın siz. Okumadan, anlamadan cevap yazmayın. Öncelikle ben Sol abonesiyim. 1000 mbit kullanıyorum. İnternet sorunu ile ilgili olarakta fiberde, ont cihazında sinyal var ise internet vardır, yoksa yoktur. Ya binaya gelen hatta yada daireye gelende sorun aramak lazım. Sunucu vs ondan sonra. Vdsl ile karıştırılıyor bu olay. Elektriksel veri iletir vdsl, fiber ise optik ile gelir. Mesafe vdsl de problem ancak fiberde değil dolayısıyla dış ortam şartlarından daha fazla etkilenen vdsl gibi ikide bir internet gitmez fiberde. Stabilite çok daha yüksek.

Sizin bahsettiğiniz genel şikayet olan konular, sansür, ping, işte kendi modemini dayatması gibi konular. Bunlara da katılıyorum ama şunu söyleyeyim ben daha 6 ay evveline kadar 25mbit vdsl ile sürünüyordum 2024 yılında. Herkesin evinde her firmanın altyapısı yok, istediğini seçsin, kullansın. Dolayısıyla tu kaka yapmadan evvel TR nin gerçeklerini de bir idrak etmek lazım. 25 mbit özgür vdsl yerine sansür bilmemne uygulayan 1gigabit sol seçerim her türlü.

Bölgemde Turknet gigafiber olsa bende ona geçerim. Simetrik upload hızı için bile onu tercih ederdim.

• Arkadaş başkalarını yalanlıyor yalandığını yalanlıyor sonra sorunları kabul ediyor daha ötesi yok demekki öyle sorunlarla memnun kendisiyle çelişen birisine bir şey anlatamayız kendisi yaşamadığı sürece
    ha çok çok nadir şanslı kullanıcılardan ise altını çiziyorum orası ayrı ama şöyle bir gerçek var o da her 10 aboneden 6-7 i memnun değil bu ciddi sıkıntı demek bunları iyi anlamak gerek

Yasak sansür engelleme vb hepsinde var
    birisi biraz daha iyidir diğeri biraz daha kötüdür ama söz konusu Süperonline olunca işin rengi çok ama çok değişiyor Süperonline diğerlerine göre çok sorunlu firma

Şu an bazı sorunları birileri için önemli birileri için önemli olmayanlar arasında tartışıyoruz sonuca varamayız zaten Özgür vdsl yerine sorunlu fiberi seçerim demiş :)
    Mesela online oyunda adamı vurduğunu sanırsın bi bakmışsın sen ölmüşsün demekki bunu önemsemiyor ben demiyorum profesyonel oyuncuların dediğini diyorum paylaşmıştım linkini

Genel olarak benim kızdığım nokta sorunları söyleyenlere trol yalancı denilmesine takıldım veya var olan sorunları yok sonra var denilmesine takıldım Süperonline hepsinden çok daha sorunlu olmasına rağmen bildiği halde en iyisi denilmesine takıldım ki çoğu kişi takılmıştır herkes söylememiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahilli -- 18 Ekim 2024; 18:3:31 >

• sky__walker kullanıcısına yanıt

Bu arada fiberde daha stabil derken şunu ek not olarak eklemek gerekiyor. FTTH için geçerli daha ziyade bu. FTTB vb. diğer bağlantılarda değişkenler daha fazla. Hele şu "havadan fiber" altyapısının kullanıldığı yerlere Allah sabır versin. Sanırım artık pek kullanmıyorlar bunu, eskiden daha fazlaydı. Her hava olayından etkilenirsiniz bağlantınız "fiber" olmasına rağmen. Hava rüzgarlıdır, etkilenir. Nemlidir, etkilenir. Çok kurudur, etkilenir. Yağmurludur, etkilenir. Fırtına çıkar, bağlantı gider.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.