Şimdi Ara

Superonline yüzünden Discord'a giremiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün şirkette Türknet olan internetle sadece DNS değiştirerek Discorda girip rahat rahat takıldım. Şimdiyse eve geldim Turkcell Superonline internetim yüzünden DNS değiştirsem de Discorda giremiyorum. VPN kullanmak istemiyorum. Onun yerine yasaklı sitelere/programlara girmemi sağlayacak bir modem ayarı bilen varsa yardımcı olabilir mi? Ya da Superonline'ı arayıp bu güvenlik protokolünü benden kaldırmaları için ne söylemem gerek? Evde de Türknet'e geçiş yapmak istemiyorum lütfen yardımcı olun.

• Merhaba Superonline VDSL kullanıyorsanız başka bir modem ile Dns değiştirip erişebilirsiniz. Ancak Superonline fiber kullanıcısı iseniz VPN'den başka bir çözümü yok. Superonline'da çalışan VPN'ler de kısıtlı, en son Proton VPN çalışıyordu.

• Superonline öyle maalesef. DNS işe yaramıyor sadece VPN kullanman gerekiyor. Arayıp Dns kullanmak istiyorum izin verilmiyor, diğer internet servis sağlayıcılarında böyle problem olmuyor diyebilirsin.

• DoH?
  • EmreB42 E kullanıcısına yanıt

proton vpn indirilmiyor sayfaları açılmıyor başka var mı bildiğiniz?

• moonson kullanıcısına yanıt

Mobil veri ile dosyayı indirip kurun. Sonra geç de olsa Superonline'la açılacaktır. Ben öyle kullanıyordum.

• Yasak olmasına gerek yok Süperonline normalde de bir şeyleri kafasına göre KISITLIYOR kullanıcıyı FRENLİYOR
    Bakmayın speedtestlere göre UÇTUĞUNA KAÇTIĞINA

Kağıt üzerinde Süperonline fiber iyi olabilir ama değil alt yapınız iyiyse vdsl daha iyi kullanım açısından rahatlık özgürlük açısından zaten konuyu açarken söylemişsin

Süperonline PİŞMANLIKTIR Çünkü her 10 aboneden 6-7 i memnun değil ama şimdi birileri çıkar ben memnunum diye doğrudur ama yine şu forumda bile yüzeliğe çoğunluğa bakıldığında Bile ben memnunum diyen toplam iki elin parmaklarını geçmiyor o yüzden ben memnunum derken iyi düşünün anlayın daha geniş pencereden bakın olaya
    Yani memnunum derken çoğunluğa bakın ben memnun değilim derken çoğunluğa bakıyorum açılan şikayetlere bakıyorum ki bu konu bile başlı başına yeterli hatta aşağıya konu linki bırakıyorum

Ahmet e anlatır gibi anlattım yazılanlardan işinize göre seçip işinize göre yazmayın diye en aza indirmeye çalıştım

https://forum.donanimhaber.com/superonline-fiber-ultra-kati-sansur-ve-yavaslatma-teknolojisi--151733162

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahilli -- 10 Ekim 2024; 18:51:16 >

• Sahilli S kullanıcısına yanıt

Hocam sen yetkili bi abiye benziyorsun :D Ben Black Desert Online oynuyorum Türknetten Superonline'a geçtim. Türknette hızım 1000 megabitti ama sürekli kopma kesilme falan oluyordu. Bari dedim Superonline deniyim. Türknetten gelen Gpon dedikleri kabloyu aynen kullandılar bağladılar ama bu sefer 38 ms falan olan pingim arttı. Attığınız linkteki konuyu okuyunca gerçekten de Falkenstein sunucusuna ulaşmadan önce Türkiye'de çok dolandığını anladım biraz araştırma sonucu.

Siz bana ne önerirsiniz? İnterneti bağlamaya gelen çocuk modemi çok övdü. Sizce yeni modem mi almalıyım? Huawei OptiXstar HG8245X6-10 Gpon Terminal yazıyor modemimde. Yoksa Türknet'e geri mi geçmeliyim? 2500 TL cayma bedelini karşılıyorlarmış hem de daha ucuz ve eski 1000 megabit hızına geçicem ama yine kesilme kopmayla uğraşıcam. Ya da Superonline'ı arayarak ya da desteğe mesaj yazarak bazı değişiklikler mi talep etmeliyim?

Bakmadım araştırmadım söylenilen marka model modem iss ürünü ise ne kadar iyi olabilir yani iss yani internet servis sağlayıcılarının verdikleri ürünler çöp tak kullan şeklinde Wi-Fi 5 veya 6 gibi özellikler öne çıkar fak olarak yazılım olarak özellikleri kısıtlı kullanıcı bir şey yapamıyor tak kullan şeklinde dediğim gibi bir de ücret alıyorlardı mesela keenetic alabilirsin

alt yapı tesisatta sorun olabilir yani çözülebilir gibi duruyor baktırmak kontrol ettirmek mümkünse

superonline fiber yerine alt yapı iyiyse vdsl öneririm rahatlık konfor özgürlük açısında Süperonline dan iyidir

yıllarca vdsl kullandım benim vdsl alt yapım iyi hiç sorun yaşamadım Süperonline da bağlantı olarak sorun yaşamadım ama işte kullanıcıyı kısıtlıyor engelliyor fiber de söz konusu Süperonline olunca sadece adı var görünürde sadece speedtestlerde yüksek hız var ama iş icraata gelince patlıyor sorunlar ortaya çıkıyor

çok zorda değilsen Süperonline fibere bulaşmayacaksın vdsl alt yapısı sorunsuz olana vdsl kullan diyorum firma demiyorum diyemem doğru olmaz bence çünkü Süperonline nın kötü olduğunu söylüyorum ki kötü başka firma söylemek doğru bulmuyorum

https://www.technopat.net/sosyal/konu/fiber-internet-baglattiktan-sonra-mermiler-gitmiyor.2986383/#post-23283670

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahilli -- 11 Ekim 2024; 14:14:30 >

• ilk mesaj, son zamanlarda bu forumda gördüğüm en cahilce mesajlardan biri olmuş. superonline doğru olanı yapmış, sorun türknet'te girebilmen.

dns ile yasaklı sitelere girebilmen için 2010'lu yıllara geri gitmen gerek. hapisten filan yeni mi çıktın naptın gözünü seveyim.

evde goodbyedpi kullan geç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilkoc -- 11 Ekim 2024; 23:52:8 >

Akıl istediğiniz kişi ağır Superonline trolü. Her mesajı birebir aynı, kopyalayıp yapıştırıyor. Hiçbirşeyden anladığı da yok, hangi Superonline konusuna girsem bu arkadaş ve aynı kalıp mesajı. Daha vdsl gitmeyen altyapı var TR de, adam Superonline fiber e tu kaka diyor.Allah akıl fikir versin böylelerine. (Bu arada eksik ve sorunlu olduğu alanlar evet var Sol un)

Sorunuza gelince, fiber de kopma olmaz. Fiber de internet vardır yada yoktur. Sürekli internette sorun oluyorsa, ya gelen kabloda sorun vardır, ya ont cihazında sorun vardır yada modemde sorun vardır. Superonline da Ping genel olarak diğerlerine göre daha yüksek bu doğru. Benim açıkçası Turknet altyapım olsa diğerlerine bakmam zira simetrik bir gigabit hız veriyor hem upload, hemde download, ping de daha iyi. Bence Turknet e geçin, sorunları söyleyin gelip incelesinler. Hız düşürtün olmazsa birde öyle deneyin.

• sky__walker kullanıcısına yanıt

Türknette kopma sorunları çok yaşıyordum hocam hızımı da düşürdüler bir işe yaramadı. Bölgenizde genel arıza var diyip saatlerce internetsiz de bıraktılar. Benim için artık hız değil stabilite önemli o açıdan superonlineda bir sorun yaşamadım fakat dns değiştirsem bile yasaklı sitelere girememe olayını bir türlü çözemedim ne saçma iştir bu. Zaten türkiye kafasına göre bişeyleri yasaklayan bir ülke, her instagram discord vs yasaklandığında vpn kullanmak istemiyorum çünkü güvenli değil ve oyun deneyimimi de mahvediyor. Türknetin hızı ve pingi dışında elle tutulur yanı yok zaten. Ne yapıcamı şaşırdım böyle.

En azından Süperonline dan uzak durmakta fayda var çok net

kabul edip abone oldukça para verdikçe ses çıkarmadıkça bir şeyler düzelmez

bana trol yalancı sürekli aynı şeyleri tekrarlıyor diyorlar kendisiyle çelişiyor yine dediğime geliyorlar Superonline yüzünden Discord'a giremiyorum.  doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar

tek haklı olduğu konu sürekli aynı şeyleri söylüyor olduğum teknik taktik ince detaylara girmiyorum çünkü normal basit yazılanları bile okuduğumuzda anlamıyoruz maalesef bi de ince detaylarla insanlar boğmak istemiyorum lafı sözü dolandırmayı sevmem direkt konuya girer anlatırım

Önce beni yalanlıyor sonra sorunlu diyor Ping vb sorunlar var diyor

bu sorunlar basit sadece Ping sorunu değil Süperonline arka planda a noktasından b noktasına gidene kadar tonla kontrolden geçirdiği için Ping vb sorunları var ve Ping sorunu görünür kısmı en basit sorun devamında zaten diğer sorunları getiriyor

SÖYLEDİĞİMİ YALANLIYORLAR AYNI MESAJDA YİNE KENDİLERİNİ YALANLIYORLAR İFTİRA ATIYORLAR TROL YALANCI DİYORLAR

ENGELLEDİĞİM ÜYELER MESAJLARIMI BAŞKA TARAYICIDAN VEYA BAŞKA HESAPLA OKUYUP CEVAP VERİYORLAR

BİTMİYORLAR……

aşağıdaki açılan konular ve bu konulardaki şikayetçi kullanıcılar HAYAL ÜRÜNÜ PUHAHAHA :)))))))))

benden size tavsiye doktora görünün kendi sağlığınız için

her aboneden 6-7 i memnun değil bu forumda bile çoğunluk şikayetçi onlarda mı trol yalancı Superonline yüzünden Discord'a giremiyorum. 

teknik taktik arayanlar baksın ki bu sorunlar dün bugün çıkmadı çok uzun zamandır var olan kronik sorunlar

https://forum.donanimhaber.com/superonline-faceit-twitch-yuksek-ping-sorunu--158285970

https://www.technopat.net/sosyal/konu/fiber-internet-baglattiktan-sonra-mermiler-gitmiyor.2986383/#post-23283670

https://forum.donanimhaber.com/superonline-call-of-duty-online-sorunu--157497510

https://forum.donanimhaber.com/superonline-fiber-ultra-kati-sansur-ve-yavaslatma-teknolojisi--151733162

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahilli -- 13 Ekim 2024; 5:38:49 >

Sahilli denen arkadaşı ciddiye almayın. Kendisi Superonline karalamak adına her konuya ve herkese aşağı yukarı birebir aynı mesajları kopyala yapıştır yapan, karalamak ve çoğu zaman yanlış bilgi vermek dışında hiçbir şey yapmayan birisi.

Türknet'teki sorun nedir tabii ki bilemiyorum ama kendi altyapısı varken, Türknet'teki sorunu çözdürmeye çalışmanızı tavsiye ederim öncelikle. Diğer taraftan, fiziki olarak altyapıda bir sorun olmadığı takdirde stabil bir kullanım alırsınız tabii ki. Ping vs. ayrı bir konu tabii. Vpn mevzuunda ise olay yalnızca Discord ise tarayıcı üzerinden çalışan bir Vpn kullanabilirsiniz. Böylece tüm trafiği kullanamayacağı için yalnızca Discord'u oradan açabilirsiniz. Ücretsiz Vpn'lerin çoğunun ne halt olduğu aşağı yukarı belli. O nedenle ücretli Vpn'ler en tabii ki en rahat olanı ama ben en son Warp kullanıyordum masaüstü için. Uzun zamandır tarayıcıda Vpn kullanmadığımdan ona bir şey söyleyemeyeceğim.

• Konudaki uslubumuza daha dikkat edelim lütfen değerli forum arkadaşlarım

• Kraven kullanıcısına yanıt

Ya türknetle ilgili sorunu kaç kere çözmeye çalıştım ben boşuna pes etmedim türknetten. Başka seçeneğim olsa mesela uydunet falan nasıl bilmiyorum da ona falan geçicem ama normalde tanıdığım herkes superonline'ı övüyordu ben hayal kırıklığı yaşıyorum bazı sorunlardan dolayı. Olmadı superonline ile konuşup halletmeye çalışıcam.

TurkNet fiberin en büyük sorunu bu sık sık kopma olayıdır. Ciddi amaçlı kullanıma uygun değil maalesef. Pingleri düşük mü? Evet düşük. Hızı veriyorlar mı? Evet veriyorlar. Kısıtlama çok mu? Hayır yok. Amaaaaaa, o kopmalar yok mu, insanı canından bezdiriyor. Bu kopma sorunu bazı bölgelerde mevcut. O nedenle bazı kullanıcılar bende hiç olmuyor ya da arada sırada oluyor diyebilir. Haklılar. Onları bölgede bu sorun yoktur. Olan yerlerde de sağlam bir müşteri temsilcisine denk gelirseniz sorununuzu 1-2 gün içinde sürekli iletişim ile çözebiliyor. Ben sorunu bir şekilde çözdürmüştüm sağlam bir müşteri temsilcisi sayesinde. Sorun maalesef TurkNet'in altyapısındaki bazı hatalı ağ ayarlarından kaynaklanıyor. Çözebilmeleri için de gerçekten size yardımcı olmak isteyen birine denk gelmelisiniz. Yoksa döngüye girersiniz. SoL'da ise altyapı firması başka bir alt firma olduğundan, kimse doğrudan ulaşamıyor, en yetkili olsa bile. İlgili birime istek açılıyor, ilgili birim sorunu çözmek isterse iletişime geçiyor. SoL'da arıza giderme işi sadece Router ve Gpon değiştirmek, kablo test etmek ve kablosuz ayarlarla oynamaktır. Yani SoL'da sorunlu altyapıya denk gelirseniz evinizi taşıyın daha iyi.

VPN kullanma konusunda gelince. Ücretsiz VPN kullanmayın ancak ücretli ve profesyonel çalışan VPN'lere güvenebilirsiniz. Bazı arkadaşlar GoodByeDpi önermişler. Evet bununla aşamadığınız kısıtlama yok. Sorun ise kendiniz yurtdışında güvenli bir sunucu kurup sizdeki client uygulamayı ona bağlamazsanız ücretsiz VPN'lerde yaşanan sorunları yine yaşarsınız.

SoL'da en son Proton iyi çalışıyordu. Ancak onu da maalesef bazı kişiler forumlarda dillendirince anında engellediler. Adamlar forumları sosyal medyayı sürekli tarıyorlar, bu tür çalışan uygulamaları yakaladıklarında anında çözüyorlar. Ancak bir kullanıcı şu sorunum var deyince saçlarını tarıyorlar. Bir şekilde çalışan bir VPN bulursanız aklınızda olsun özel mesajla bile paylaşmayın. İnsanların çoğunun ağzında bakla ıslanmaz. Sizden aldığı bilgiyi böbürlene böbürlene 1-2 saat içinde tüm forumlara yayarlar. Bu durum, tecrübeyle sabittir. Şimdi sorunsuz çalışan ücretli bir VPN kullanıyorum. Kimseye de hangi VPN olduğunu söylemiyorum.

• Genel olarak; SOL'da sansür, dolambaçlı internet, yüksek ping yok diyen varsa ciddiye almayın.

TTNET fiyatı makul olsa gpon olarak doğrudan ona geçerim ama fiyatı yüksek. TTNET ping değerlerim 3-8ms idi 2 yıl boyunca, SOL'da 38-58ms arası. Online oyunlarda tam bir felaket. Standart kullanıcı etkilenmez ama online oyun için kesinlikle SOL kullanılmaz, saç-baş yoldurur.

Bölgenizdeki fiziki altyapı iyiyse, aşırı yoğun bir bölge değilse Superonline kolay kolay üzmez. Zaman zaman ping artabilir, şu veya bu olabilir ama fiziki olarak altyapı sağlamsa genelde pek baş ağrıtmaz. Tabii biraz da şans işi artık bu. Komşulardan vb. kullanan varsa bir sormak lazım önce. Hatta en iyisi bölgeye bakan bayideki arkadaşlara sorup bölgedeki arıza durumuyla ilgili bilgi almak. Kullanım açısından olmasa dahi genel durumla ilgili en gerçekçi bilgiyi onlar verebilir zira arızalara onlar bakıyor neticede.

Altyapı sağlamsa Uydunet de stabildir ama benim şahsi tecrübeme göre ping ve genel kullanımda Superonline'dan çok daha fazla memnun kaldım Uydunet'e göre.

Hep söylediğim üzere, bu tarz forumlardan vs. bakarak karar vermeyin. Gerçek hayatta bu tip konularda pek bir karşılığı yok zira görüldüğü üzere zerre bilgisi olmayan adamlar gelip yalnızca karalama peşinde olabiliyor. Tam tersi, başka amaçlarla övebiliyorlar da. Ayrıca unutmamak lazım ki kimse internete girip de ay ben ne kadar iyi hizmet alıyorum diye uzun uzadıya anlatmaz öyle kolay kolay. Daha ziyade şikayetleri görürüz bu tarz mecralarda. X ürününü sipariş ederken yorumlar iyidir hoştur ama bunun gibi oldukça göreli bir konuda fiziki araştırma çok daha sağlıklı olacaktır her zaman.

• sky__walker kullanıcısına yanıt

Allah bana akıl fikir vermedi ustam ya.

"Eksik ve sorunlu olduğu alanlar evet var" derken?

Siz bize sorunsuz alanları teknik olarak sayın dilerseniz, görelim SOL'de sorun olmayan ne varmış?

Ek olarak verdiğiniz teknik bilgi de külliyen hatalı.

Fiberde sadece kabloda, ont cihazında ya da modemde sorun vardır aksi halde sorun yoktur nasıl oluyor ben anlamadım.

İnternet sadece kablo, ont ve modemle mi tesis edilen bir hizmet? Bu cihazların bağlantı kurduğu cihazlar, internet verisinin ulaşımında kullanılan sunucular falan yok hükmünde mi sizde?

TurkNET abonesi olup, SOL abonesinin yakınmasına laf atmak da, bu mesajınızda vurguladığınız kişinin eleştirdiğiniz eylemlerinden farklı değil.

SOL başlı başına sorunludur, sayfalarca konusu da var. Teknik detay da var. Fiber varsa şükret kafanın üstüne koy mantığından bir kopalım artık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.