Şimdi Ara

sürekli olumsuz şeyler düşünüyorum!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
20.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • konu 2005'ten kalma..arkadaş büyük bir ihtimalle depresyından çıkmıştır..

gerçi bu tür konuların hortlatılması iyi oluyor..büyük bir zevkle okudum..her insan arasıra karamsarlığa düşer..hayat amerikan gençlik filmlerindeki gibi güllük gülistanlık değildir..hayat inişleriyle çıkışlarıyla bir bütündür..önemli olan o inişlerde,karamsarlığa kapıldığımızda en az hasarla kurtulmaktır..bende arkadaş gibi karamsar bi insanım..24 yaşındayım ve gelecek kaygısı arttıkça karamsarlıkta artıyor..eskiden yani öğrenciyken acayip neşeli,hiçbir şeyi kafasına takmayan,herşeye "ammaann boşver" diyen biriydim..babam herzaman bana "gamsız" derdi..

ama yaş büyüdükçe sorumluluklar arttıkça insan korkuyor..ne iş yapacam,evimi geçindirebilecekmiyim gibi sorular kafanızın içinde dönüp duruyor..ki eğer benim gibi eğitimsiz biriyseniz insan daha da endişeleniyor..şu anda 550 civarı maaş alıyorum..yarın öbür gün evlemsem bu parayla evimi geçindirmek mümkün değil...insan bunları düşündükçe kafayı yer hale geliyor..

hani bi laf vardır "gece midir insanı hüzünlendiren yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen" diye..gündüzleri bilgisayar başında,nette gezinirken kafana hiçbirşey takmıyorsun..ama akşam olup eve gidince,kafanı yastığa koyunca bu düşünceler insanı yiyip bitiriyor..bende bi ara psikoloğa yada psikiyatra(ikisi arasındaki farkı bilmiyorum zaten) gitmeyi düşündüm ama dünyanın parasını istiyorlar.. haliyle vazgeçiyorsun..

sonuç olarak konu sahibi eğer bunları okuyorsa içi rahat olsun..en az kendisi kadar bende karamsarım..ve bizim gibi daha binlerce kişi olduğuna adım gibi eminim..zaman herşeyin en iyis ilacıdır derler..hayatı akışına bıraktım..umarım kendim için en hayırlı ne ise o olur..

saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: Salih

konu 2005'ten kalma..arkadaş büyük bir ihtimalle depresyından çıkmıştır..

gerçi bu tür konuların hortlatılması iyi oluyor..büyük bir zevkle okudum..her insan arasıra karamsarlığa düşer..hayat amerikan gençlik filmlerindeki gibi güllük gülistanlık değildir..hayat inişleriyle çıkışlarıyla bir bütündür..önemli olan o inişlerde,karamsarlığa kapıldığımızda en az hasarla kurtulmaktır..bende arkadaş gibi karamsar bi insanım..24 yaşındayım ve gelecek kaygısı arttıkça karamsarlıkta artıyor..eskiden yani öğrenciyken acayip neşeli,hiçbir şeyi kafasına takmayan,herşeye "ammaann boşver" diyen biriydim..babam herzaman bana "gamsız" derdi..

ama yaş büyüdükçe sorumluluklar arttıkça insan korkuyor..ne iş yapacam,evimi geçindirebilecekmiyim gibi sorular kafanızın içinde dönüp duruyor..ki eğer benim gibi eğitimsiz biriyseniz insan daha da endişeleniyor..şu anda 550 civarı maaş alıyorum..yarın öbür gün evlemsem bu parayla evimi geçindirmek mümkün değil...insan bunları düşündükçe kafayı yer hale geliyor..

hani bi laf vardır "gece midir insanı hüzünlendiren yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen" diye..gündüzleri bilgisayar başında,nette gezinirken kafana hiçbirşey takmıyorsun..ama akşam olup eve gidince,kafanı yastığa koyunca bu düşünceler insanı yiyip bitiriyor..bende bi ara psikoloğa yada psikiyatra(ikisi arasındaki farkı bilmiyorum zaten) gitmeyi düşündüm ama dünyanın parasını istiyorlar.. haliyle vazgeçiyorsun..

sonuç olarak konu sahibi eğer bunları okuyorsa içi rahat olsun..en az kendisi kadar bende karamsarım..ve bizim gibi daha binlerce kişi olduğuna adım gibi eminim..zaman herşeyin en iyis ilacıdır derler..hayatı akışına bıraktım..umarım kendim için en hayırlı ne ise o olur..

saygılar.

ne yazık para mutluluk için ön koşul .yanlış yüzyılda dogmuşuz.önceden birkap yemek kafanı sokacagın derme çatma bir yer yetiyordu insanlra.şimdi çokdaha fazla şeyimiz var ama paylaşmayı unutmuşuz ve yanlızlazmışız.aynı apartmanda aynı saatlerde birçok kişi aynı dertten muzderipken bir birlerinin yarasına tuz basabilecekken bir birinden habersiz geceyi yataklarında kıvranarak geçirir olmuş

sürekli olumsuz şeyler düşünüyorum!!!!

canınınız sıkılınca bu resmi hatırlayın bende bile işe yarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kargaşa -- 4 Şubat 2007; 17:15:34 >

• Gerçekten insan ne yapacağını bilemiyor öte yandan para saadet getirmiyor yalnızca yarınların için maddi kaygın olmuyor gerisi tamamen aynı. Bence insanları dinlemeli ve ne istiyorsa duruma göre istediğini vermeliyiz. Doktor para istiyor demişsiniz o cinsler para için doktorluk yaparlar her doktor böyle değildir size engel olan her zaman kurum/sekreter vb. olacaktır. Bir de hastane kapılarında kendinle aynı hatta daha kötü durumda olanları görüyorsun bu durumda insan ne yapacağını bilemiyor.
    Size bir örnek alınacak doktor göstereyim. Umarım böyle doktorlarımız fazlalaşır.
    http://www.foreverdivx.com/index.php?showtopic=110918

• ya arkadaslar konuyla pek alakası olmayabilir.

benim sorunum şu:

ozellikle gece yatagımda uyumaya yakınken aklıma sürekli işte metroya kendimi atsam ne olur(atcagımdan degil).''evde yavru muhabbet kuşu var onun uzerine kaynar suyu doksem kendimi çok kötü hissederim düşünemiyorum bile(dökmek gibi birşey yapmam)'' gibi düşünceler geliyo tam anlamıyla irkiliyorum kendimi inanılmaz kötü hissediyorum.ama bu hemen hemen hergece oluyor.nasıl kurtulurum

o kötü şeyleri yapmış oldugumu dusunduugmde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fogoh -- 4 Şubat 2007; 23:18:47 >
  • Bastırılmış duygular olmalı ve aşarı merak. Bir doktora danışmanız gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 7thSonofa7thSon

ya arkadaslar konuyla pek alakası olmayabilir.

benim sorunum şu:

ozellikle gece yatagımda uyumaya yakınken aklıma sürekli işte metroya kendimi atsam ne olur(atcagımdan degil).''evde yavru muhabbet kuşu var onun uzerine kaynar suyu doksem kendimi çok kötü hissederim düşünemiyorum bile(dökmek gibi birşey yapmam)'' gibi düşünceler geliyo tam anlamıyla irkiliyorum kendimi inanılmaz kötü hissediyorum.ama bu hemen hemen hergece oluyor.nasıl kurtulurum

o kötü şeyleri yapmış oldugumu dusunduugmde.

sanırım insanın aklında zaman zaman bu tür takıntılar yer ediyor. insan zihni, acaba ne kadar kötü olabilirim, yapacağım kötü şeylerin sınırı ne derece uçlarda olabilir gibi istem dışı zihinsel yolculuklara çıkabiliyor

• Rock Dinle..
    Taksimde Kalabalığın içinde en sinirli adamı bul deki.abi ben hep olumsuz şeyler düşünüyorum.sence ne yapmalıyım ?o sana anlatır ve çok iyi anlarsın.ve hastalığını atlatırsın.gerçekten kanıtlanmış bişey bu
  • bende de obsesiflik var birine takık kaldım
    ilk başlarda aşk tı ismi
    sonradan ben üstüne gidipte istediğimi alamayınca
    sürekli arar oldum o ise açmaz oldu
    benden sıkıldı terketmedi ama kaçar oldu
    3 ay olacak buluşmayalı her hafta bir bahane buluyor görüşmemek için
    obsesif kaldım

tavsiyeleriniz
  • http://forum.donanimhaber.com/m_22408462/tm.htm

Oku bakalım, belki yararı olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdemlix

quote:

Orjinalden alıntı: hayattakiler
    Anti depresanlar tedavi mi ediyor, yoksa rahatsızlığı üzerinizden atana kadar kendinizi iyi hissetmeniz için uyuşturuyor mu?

duygularda uç noktalara gitmeyi önlüyor.

yani bilgisayarı ''güvenli mod''da çalıştırmak gibi birşey.

bazı hormonları düzenliyor.

biraz uyuşturuyor da denebilir.

ahhahha güvenli mod örneği çok güzelmiş
  • buyrun, imzama bir göz atın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ß.m.Ø

buyrun, imzama bir göz atın...

Budur olay...
  • Bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.