Şimdi Ara

Suzuki Jimny alıyorum. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
18.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • suzuki suv da bir dev; jimny asfalt arabası gibi değil,
    fiyatı ucuz diye amaca uygunsuzluk yapmayın
  • 206 nın altını o kadar çok yere vurdum ki artık yüksek bir araç istiyorum. bir de araç çok temiz boyası bile yok. bazen köy yoluna gidiyor arada.

burada yazılanları dikkate alıyorum ama fiyat cidden çok uygun geldi bana. liste fiyatı 35 bin lira olan bi arabayı 17 bin km de 20 bin liraya alıcam.

ben bekarım ve genelde aracı yalnız sürüyorum. genelde şehir içindeyim ama ankara'da çok tümsek ve çukur var cidden bıktım artık pejo daki yere sürtünme sesini duymaktan.

diyorum alsam ve kullanamasam bile en kötü ihitmal yine 20 bin civarına satarım. ne dersiniz olmaz mı?

hala almaman konusunda ısrarcı mısınız arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: egunns

suzuki suv da bir dev; jimny asfalt arabası gibi değil,
    fiyatı ucuz diye amaca uygunsuzluk yapmayın

açıkçası amaca uygunsuz ankara ' da kullanıcam çünkü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

henüz almadıysanız, kesinlikle almayın derim. eskaza 60la bir viraja girdiğinizde devrilme ihtimaliniz var.

son derece zayıf, güvensiz, yol tutuşu zayıf bir araç. 20.000 tl az para değil, o paraya çok daha iyi şeyler bulabilirsiniz.

hocam o kadar kötü mü yol tutuşu? 60 dediğin nedir ki ya? ben zaten pek hızlı araba sürmem de 60 km de dervrilme ihitmali çok kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

henüz almadıysanız, kesinlikle almayın derim. eskaza 60la bir viraja girdiğinizde devrilme ihtimaliniz var.

son derece zayıf, güvensiz, yol tutuşu zayıf bir araç. 20.000 tl az para değil, o paraya çok daha iyi şeyler bulabilirsiniz.

hocam o kadar kötü mü yol tutuşu? 60 dediğin nedir ki ya? ben zaten pek hızlı araba sürmem de 60 km de dervrilme ihitmali çok kötü

bundan yaklaşık 1 - 1.5 sene öncesinde arkadaşım ehliyet kursuna yazılmıştı. direksiyon çalışmaları için kursun verdiği araç suzuki jimny idi.

ilk direksiyon sınavında yanında destek olmak için gitmiştim. aracı hoca kullanıyordu, bostancıdan sahil yoluna kadar hoca kullandı, sahil yolunda direksiyona arkadaşım geçti.

valla hoca kullanırken arkada oturdum, her dönüşte dedim bu sefer gittik. resmen yan yatıyor, yani bir virajda direksyonu sert kırdığın anda bence gider. ki bu da hiç hoş birşey değil. zaten çok hafif, güven vermeyen bir araç. ama tabiki şehir içinde sakin kullanımda, amacı yere sürtmesin diye alınıyorsa işinizi görebilir, yeri geldiğinde zarar etmeden satabilirim diye inanıyorsanız bu da bir avantaj tabiki.

bu sadece şahsi fikrim, kararınızı etkilemek istemem, sadece benim tecrübe ettiğim bu. yoksa yine en iyi kararı siz vereceksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

quote:

Orijinalden alıntı: DSMN

Satıcıyla anlaşmak üzereyim demişsin ama aracı görmeden, denemeden oldu bittiye getirme derim. Yanlış anlama ama satıcı arkadaşın da olsa güvenme, servise mutlaka göster. Ayrıca Jimny iyi bir arazi aracı ama iyi bir yol aracı değil. Bence arazide kullanılmayacaksa çok mantıklı bir seçenek de değil, ama sana kalmış tabii. Sen sadece git gör, dene, servise göster, içine sinerse al.

aslında en büyük çekincem yol konusunda. adam diyarbakır da kullanmış memnun. ben ankara'da kullanıcam.

gerçi ankara'da olanlar bilir yollar,derin çukurlar, yüksek tümseklerle dolu, yoldan aşağıda kalan kanalizasyon kapakları v.s.

oraya gidince iyice kontrol ederim artık.

"yol konusunda iyi değil" demişssiniz acaba bunu biraz daha açar mısın? hangi yönlerden iyi değil?

teşekkürler.

Diğer arkadaşlar da yazmış yolda neden iyi olmadığını. Bir nevi Lada Niva'nın allanıp pullanmış hali. Performans, yakıt tüketimi, konfor, iç hacim, donanım, güvenlik, yol tutuş vb. her yönden başarısız bir araç. Arazide kullanacaksan tamam, ama arazide kullanmayacaksan hem 206'yı çok ararsın, hem de verdiğin paraya yazık olur bence.

Almaya kesin niyetliysen de sakın servise göstermeden alma. Arkadaşa ayıp olur diye düşünme, iş başka ardaşlık başka, servise göstermeden araç alınmaz.

• Bir arkadasımda var. Gemide gidiyor gibi bir his veriyor ve emin ol ici 206 dan cok daha kucuk. Sahsi fikrim son derece gereksiz bir arac kendileri.

Simdi satısa cıkarsan 6 ay sonra bir bayan gorurse alır belki jip sanıp
  • alternatif: daihatsu terios
  • aracın en büyük eksisi yol tutuşu. devrilmeye çok müsait dikkatli olun hayırlı olsun bu arada
  • yorumlar için teşekkürler....

düşünmeye başladım işimi görür mü diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _metallica

alternatif: daihatsu terios

Bence o da iyi bir araba değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

quote:

güncel model iyi bence eski kasası kötüydü ama.
  • quote:

quote:

20bin'e X5 mi alsin arkadas
  • yuhhhh diyorum size kullanmadan yorum yapanlar nasıl da belli oluyor aracın yol tutuşu gayet güzel. 60la yan yatma da neymiş abartının da bu kadarı diyorum. ama aracın yüksek olduğunu unutmadan virajlara temkinli girmek şart ama ben 90la problem yaşamadım.

artıları:
    arazide tam bir keçi:D modifiyesiz bile.
    en düşük vergi diliminde
    otomatik vitesi gayet güzel
    2wd 4wd-h 4wd-L seçenekleri süper
    suzuki sağlamlığı
    dış görünüşüne gelince zevk işidir ama ben çok sevimli buluyorum

kötü özellikleri
    iç hacim gerçekten berbat arka koltuklar süs.
    donanım vasat.
    yakıt az yakan 1.6lara yakın otomatik için.
    ses yalıtımı zayıf

bence f/p si gerçekten yüksek ben de o yüzden tercih ettim. tavsiye de ederim.

• Vergisi en alt dilimde değil. 1328 motor bu araç. Yani 1600 gibi ödüyorsunuz verginizi.
  • bu çok tadımı kaçırdı şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumusr

quote:

quote:

20bin'e X5 mi alsin arkadas

Halamda yeni kasa Terios var ve bence kötü bir araba.

Arazide kapasitesi belli, asfaltta ise kötü. Donanımı zayıf.
  • KÖTÜ diyen arkadaşlar kaçınız JiMMY kullandı =?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alijii

KÖTÜ diyen arkadaşlar kaçınız JiMMY kullandı =?

hocam kendinize göre olumlu ve olumsuz yölerini sayar mısınız bu aracın?
  • Tek hatırladığım geyik testinde takla attığıydı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.