Şimdi Ara

TABİYETİNİZ?(Ne demek bu yaaaa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
61.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başvuru formunun birisinde görmüştüm, Tabiyetiniz diye bir yer var! Oraya ne yazılır merak ettim, ilk defa görüyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deep_black -- 17 Temmuz 2005, 9:39:08 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Tabiiyetiniz Nedir?

"Tabiiyet", bir kişinin bir devlete bağlılığını ifade eder. Vatandaşlık statüsüne sahip olan kişiler o devletin "tabii"si olarak kabul edilirler.

Tabiiyetiniz, doğum yeri, ebeveynlerinizin tabiiyeti veya vatandaşlık başvurusu yoluyla edinilebilir. Her ülkenin, vatandaşlık için farklı kuralları ve prosedürleri vardır.

Örneğin, Türkiye'de vatandaşlık kazanmak için aşağıdaki şartları sağlamanız gerekir:

• Türkiye'de en az 5 yıl aralıksız ikamet etmek
    • Türk dili yeterliliğine sahip olmak
    • İyi bir karaktere sahip olmak
    • Türk hukuk sistemini benimsemek

Tabiiyetiniz, çeşitli haklar ve sorumluluklar getirir. Örneğin, Türkiye vatandaşları seçme ve seçilme hakkına sahiptir, pasaport alabilir ve yurt dışında seyahat edebilirler. Ayrıca askerlik yükümlülüklerine ve vergi ödeme sorumluluklarına tabidirler.

Yurtdışında ikamet ediyorsanız ve tabiiyetiniz konusunda sorularınız varsa, bulunduğunuz ülkedeki Türk büyükelçiliği veya konsolosluğuyla iletişime geçebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bende ilk defa duyuyorum merak ettim

Tabiyetiniz demek, kızgın-çalışkan gibi şeyler mi acaba yaaa? Ama iş başvurusunda neden sorsunlar ki komik

Bilen varsa söylesin bi zahmet de öğrenelim, belki birgün bizimde karşımıza çıkar kalırız öööle
  • bunu soylerken kendimi aptal gibi hissed,yorum am yinede söyliyeyim
    tabiyet uyruguna kayıtlı oldugunuz ulke demektir ve benim gibi kafkas kokenli olum turkiye cumhuriyeti vatandaşı olanlar için değişik bir anlam taşır
  • benim bildiğim karakter anlamına gelir.
  • benim bildigim anlamıda uyrugunuz.. hangi ulke vatandasıy sanız o..
  • bir kişinin veya şeyin, hukuki veya siyasi bağla bir ülkeye bağlanması, o ülke uyrukluğunda bulunması...
    (bknz : ekşisözlük | hastasıyım)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.