Şimdi Ara

tam 3000 TL ye Toplanmış i5 6600 ve Rx480 li sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • direk kasamontakı olarak alıp kullanmak istiyorum eksik gedik değiştir dedikleriniz nelerdir son bir göz atarsanız haftaya siparişi geçiçem
    tesekkürler degerli yorumlarınız için

tam 3000 TL ye Toplanmış i5 6600 ve Rx480 li sistem

• HDD'ti 1 tb yapmalısın bence 50 tl civarı fiyat farkı olur.
  • Jiraiyaa kullanıcısına yanıt
    tamamdır mantıklı aslında ama zaten hdd yi ek olarak kullanıcam elimdeki ssd yi takıcam 240 lık o yüzden ssd koymadım listeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Fate

direk kasamontakı olarak alıp kullanmak istiyorum eksik gedik değiştir dedikleriniz nelerdir son bir göz atarsanız haftaya siparişi geçiçem
    tesekkürler degerli yorumlarınız için

O ucuz Zalman soğutucuya ihtiyacın yok.. onu çıkar listeden, stok soğutucu aynı işi görecektir zaten.. işlemciyi i5 6500 yapıp anakartı yükseltebilirsin, yükseltmelisin bana göre.. kasayı da daha uygun bir model alıp, PSU'yu ayrı olarak 80+ Bronze 600 Watt tercih edersen sistemin için daha sağlıklı olur.. RAM'i bütçe yetmezse 8 GB da alıp sonra yükseltebilirsin.. hard disk mutlaka 1 TB Seagate ya da WD Blue al..
  • O saçma soğutucuya para verme kendi stok soğutucusu yeterli olur
  • Soğutucuya para verme, montaj bedeli verme kendin birleştir. HDD için Toshiba değil WD Blue tercih et bence. Hatta SSD varsa HDD hiç almayıp başka yerden indirim kovalayıp alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexcore -- 11 Ağustos 2016; 14:21:20 >
  • Angelmax kullanıcısına yanıt
    Sizin tercihlerinizle olan listeyi atabilirmisiniz acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    evet aslında baya güzelmiş almışken ram i 16 alıyımtek slot mu yoksa 2 tane 8 likmi alıyım acaba ?
    fakat ekran kartı için neyi bekliyeyim anlamadım tam hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Fate

evet aslında baya güzelmiş almışken ram i 16 alıyımtek slot mu yoksa 2 tane 8 likmi alıyım acaba ?
    fakat ekran kartı için neyi bekliyeyim anlamadım tam hocam

RAM'leri 2 x 8 şeklinde alırsan daha iyi olur.. zaten o miktar rahat en az 3 sene gidecektir sana.. ondan sonra satıp 2. elden 2 x 16 GB şeklinde alırsın.. :)

Ekran Kartı:http://www.sinerji.gen.tr/sapphire-rx470-oc-4gb-gddr5-256bit-11256-00-20g-pmu71930 (Referans Tasarım)

Ekran Kartı:http://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-nitrooc-rx470-4gb-gddr5-256bit-11256-01-20g-pmu71929 (Özel Soğutmalı Tasarım)

İki kartın üzerindeki bölümlere bakarsan kolayca anlarsın aradaki farkı kardeşim..

• rx 470 ile rx 480 arasında ciddi bir fark olmadığı söyleniyor.. Doğrumu ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.