Şimdi Ara

Tam Otomatik Film/Dizi İndirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
2
Favori
2.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Raspberry pi alıp, XMBC ile akılsız televizyonumu akıllandırdıktan sonra herşeyi otomatikleştirmenin yollarını aramaya başladım.

Kısaca olayı özetleyip sonra nasıl yapıldığını anlatıyım.
    Flexget isimli prgramın ayar dosyasına izlemek istediğim dizileri yazıyorum veya trakt.tv sitesinden (imdb de olur) filmleri ve dizileri izleme listeme alıyorum. Bundan sonra anlattıklarım tamamen kendi kendine oluyor.

- Flexget trakt.tv den veya ayar dosyasında izlemek istediğiniz filmleri kullandığınız torrent sitesinde ve rss çıktılarında arıyor ve bi klasöre indiriyor. Azureus bu klasörü tarıyor ve torrent dosyası bulursa indirmeye başlıyor.
    - Sıkıştılmış olarak inen film, dizi, anime neyse açılıyor ve windowsta paylaşım olarak belirtilen klasöre kopyalanıyor. Filmse film, dizi ise dizi, anime ise anime klasörüne gidiyor. Ayrıca isimlendirme XMBC’nin anlayacağı şekilde yapılıyor.
    - Mail şeklinde ve pushover ile android telefonuma bildirim şeklinde filmin/dizinin tamamlandığı bilgisi geliyor.
    - İngilizce ve türkçe altyazı iniyor ve filmle aynı isimlendiriliyor.
    - Posterler ve fanartlar indiriliyor ve aynı klasöre konuluyor.
    - Windows bilgisayarımla aynı ağdaki XMBC yüklü raspberry pi açıldığında paylaşım klasörlerini tarıyor ve yeni filmleri/dizileri kütüphanesine atıyor.

Bunun için lazım olan alet edavat;

Azureus veya Utorrent. Azureus kullanıyorsanız Command Runner 1.3 eklentisini indirmeniz lazım.
    http://plugins.vuze.com/plugin_details.php?plugin=azexec

Filebot
    XBMC
    Pushover
    Flexget

Filebot ne işe yarıyor? Mesela düzensiz bir fim arşiviniz var, karman çorman isimler, film adından farklı altyazı dosyaları vs... Filebot’a film klasörünü sürükleyip, içindekilerin film mi, dizi mi olduğunu belirtiyosuz, cillop gibi bir arşinizi oluyor.

Şu videoyu izlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
    http://www.youtube.com/embed/zcSFKiwFLZw?wmode=transparent&rel=0&showinfo=0

XMBC çeşitli platformlarda çalışan bayağı ünlü bir media center. Pushover ise android ve iphone için bildirim (notification) uygulaması. Pushover’ın 5$ gibi bi fiyatı var. Olmasa da olur.

Flexget filmleri veya dizilerin yeni çıkan bölümlerinin torrentlerini indiriyor. Biraz karışık, başka bi başlığı hakeden bi program, sizin torrent dosyalarını kendiniz indirdiğinizi farzederek devam ediyorum.

Öncelikle benim gibi XMBC’yi ağdaki bir makine üzerinde kullanacak ve indirdiklerinizi windows’ta paylaşılan bir klasöre koyacaksanız bazı ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Homegroup’u kapatmak gibi. Ayrıntısına şu adresten bakabilirsiniz.
    http://wiki.xbmc.org/index.php?title=SMB/Windows

Burda da Mac ve Linux için olanı var.
    http://wiki.xbmc.org/?title=SMB

Bundan sonra bir klasörü paylaştırdığınızı ve filebot’u indirip kurduğunuzu varsayıyorum. Benim örneğimde paylaşılan klasör G:\Media dizini olacak. Yok ben ağdan izlemeyeceğim veya XMBC kullanmayacağım derseniz XMBC indirme ve klasör paylaştırma kısmını atlayabilirsiniz.

Filebot
    Olayın asıl kahramanı bi bu uygulama birde flexget. Azureus’a (veya Utorrent’e) dosya indirme işlemi bittikten sonra bu uygulamayı çalıştırmasını söyleyeceğiz. Geri kalanını kendi halledecek. Ben Azureus üzerinden gidiyorum, utorrent’te de herhangi bir eklenti indirmeden bu işlemi yapabilirsiniz.

Command runner eklentisini açıp etkinleştirdikten sonra şu komutu yazıyoruz.

quote:

filebot -script fn:amc --output "G:/Media" --action copy --conflict override -non-strict --def music=y subtitles=en,tr artwork=y backdrops=y pushover=userkey gmail=username:password mailto=email clean=y "ut_dir=%D" "ut_file=%F" "ut_kind=%K" "ut_title=%N" "ut_label=%L"

Burda değiştirmeniz gereken bazı kısımlar var.
    • -script fn:amc -> Bu kısımda filebot çalışacak scripti işaret ediyor. Burda amc isimli script çalışıyor . Bu script kendi sitesinde bulunuyor ve içinde kullanılacak olan diğer scriptlere atıf yapılıyor.
    • Sıkıştırılmış dosyaların açılacağı klasör “G:\Media” . Dikkat edin komutta klasörü belirtirken ters taksim işareti değil, taksim işareti koyacaksınız. Dosyalar açıldığında kendiliğinden Movies, TV Series vs gibi alt klasörler oluşacak.
    • Müzik dosyalarının işlenmesini istemiyorsanız music=y -> music=n olarak değiştirin.
    • subtitles=en,tr -> Burda altyazı için istediğiniz dilleri belirtin, en,tr,fr,de gibi....
    • artwork=y -> filmin posterlerinin indirlmesini istemiyorsanız n yapabilirsiniz.
    • pushover=userkey -> Pushover kullanmayacaksanız bu kısmı olduğu gibi silebilirsiniz.
    • gmail=username:password mailto=email -> Bu kısımda biten işlemlerin mail olarak bildirimi için. İstemiyorsanız silebilirsiniz. Sadece gmail kullanabilirsiniz ve kullanıcı adınızı yazarken @gmail.com kısmını yazmayacaksınız. mailto=email kısmını sileseniz kullanıcı adı ve şifresini yazdığınız mail adresine bildirim gelir. Silmeyecekseniz bildirimin gitmesini istediğiniz mail adresini yazın.

Burda inen dosyaların açılması,isimlendirilmesi, istediğiniz klasöre kopyalanması, altyazı, poster ve film bilgilerinin indirilmesi işlemi bitmiş oluyor.

Bundan sonra XMBC’ye her açılışta kaynak olarak gösterdiğiniz klasörü yeni dosya gelmişmi diye taramasını belirttiğinizde iş bitmiş oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eider -- 16 Temmuz 2013; 16:32:49 >

• cok iyi gercekten, deneyeceğim ben de xbmc indiriyorum su an..

Sitesinden xbmc plugin baktim yok gerci hic..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Flexget eklendi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eider

Flexget eklendi...

Ben de XBMC kullanıyorum ama Türkiye'de fazla bir kitlesi yok sanırım.

ŞU forumda toplanalım XBMC kullanıcıları olarak. XBMC Türkiye'de son buldu.

Türk Filmlerini etiketlemek, fanart bulmak sıkıntı oluyor.

Ben windows ile kullanıyorum. Bu olayı bir ara deneyeceğim ilk defa duydum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.