Şimdi Ara

tavsiyelerinizi bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yıllardır kullandığım bilgisayarım artık benden bu kadar deyip yanınca yeni bir sistem toplamaya karar verdim ve aşağıdaki listeyi hazırladım ama bu sistem için anakartta kararsız kaldım önerilerinizi bekliyorum ayrıca listemde değişikliğede sizlerin önerisi ile hazırım şimdiden teşekkürler

işlemci Intel E6750
    kasa Enermax chakra 250 mm fanlı ECA 3052 sipariş verildi ama değişebilir
    kasa fanı ? (henüz karar veremedim sessizlik ön şartım)
    güç kaynağı Gigabyte odin GE 550 veya Corsair VX550
    Ekran kartı Palit 8800 GT sonic eğer alamazsam 8600 serisi tavsiyeleriniz
    Bellek corsair veya Ocz dual DDR2 tavsiyeleriniz
    İşlemci fanı Scythe Infinity SCINF-1000 veya SCMN-1000 veya Zerotherm BTF95 hangisi kasaya uyarsa

benim aklımda AsusP5K Premium veya Asus P5K-E var ama sizlerin tavsiyesi daha önemli

• Walla bundan bi iki fellah büyük ama benzer bişiyi bende düşünüyorum bu günlerde. Ama ben SLI desteği arıyorum (en azından sonrası için), o yüzden piyasada bana uyan (Striker Extreme stoklarda yok :( ) ana kart yok.

Genelde ben anakart bakarkene bi kaç asus modeline indirip farklarına bakarım. Asus biraz pahalıdır ama en azından güvenilir ve kalitelidir. Zannedersem bu noktoya kadar hemfikiriz. Ancak ondan sonra beklentine göre değişir. Sistemini ne sıklıkla upgrade edeceğine ve overclock yapıp yapmayacağına göre yorum yapmak mümkün. Ben 2-3 sene sistemime dokunmam gittiği kadar kullanırım diyosan, overclockta yapmıyacaksan, elindekileri destekleyen en ucuz kartı (kartın asus olduğuna karar vermiştik) gönül rahatlığıyla alabilirsin.

Ama diosan ki ben bunu upgrade ederim, yeni bişiler alırım, o zaman iş ayrı bi dünya...
  • evet bende asus konusunda kararlı gibiyim ama overlocku şimdi düşünmesem bile belki 1 yıl sonra düşüneceğim bu yüzden aldığım anakartın ileriye de dönük olmasını istiyorum
    kesin asus olsun demiyorum ama asusun kalite ve servisi de bambaşka diye düşünüyorum okuduklarımdan
    ilk önce MSI p35 platinıum düşünmüştüm ama şimdi vazgeçtim

diğer bileşenlerim sizce nasıl başka önerileriniz varmı
  • evet arkadaşlar konfigirasyonum hakkında önerilerinizi bekliyorum
    özellikle anakart kasa güç kaynağı ve işlemci fanı hakkındaki görüşleriniz benim için çok önemli
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.