Şimdi Ara

TD-W8951ND Modem Arayüz Sorunu(Wifi'na Bağlanmayan Telefon Sorunu ve Çözümü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
5.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba, benim TD-W8951ND TP-Link şeklinde modemim var. Şimdi bu modemin Wifinı Android tablete giriyor ama Android bir telefon var ona girmiyor, şimdi bu olay şöyle ki modemin sıfırlanma olayını yapınca 10-20 dk telefon görüyor internete giriyor ama sonra birden kayboluyor ve kapsama alanı dışında yazısını görüyorum. Bir diğer mesele modem arayüzü meselesi bu da aynı şekilde modemi sıfırlayınca giriyor ama sonra kayboluyor adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıyorum ve bir şey çıkmıyor yükleniyormuş gibi gösteriyor. İşte sorun bu en yakın zamanda bekliyorum çözümlerinizi.

İşletim Sistemi : Windows 8.1 Pro
    Anakart : Gigabyte GA-945GCM-S2L

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavipuma -- 1 Şubat 2014; 20:23:56 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

TD-W8951ND Modeme Telefondan Bağlanılamaması Sorunu ve Çözümü

TD-W8951ND modeme telefondan bağlanamama sorunu, kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı yaygın bir sorundur. Bu sorun, "telefonunuzdan modem arayüzüne giremiyorsunuz" şeklinde kendini gösterebilir. İşte bu sorunu çözmek için uygulayabileceğiniz adımlar:

• Modemin Gücünü Kontrol Edin: Modeminize güç geldiğinden emin olun. Güç ışığının yandığını kontrol edin.
    • Kabloları Denetleyin: Modemi yönlendiriciye bağlayan Ethernet kablosunun hasarlı olmadığından emin olun. Gerekirse kabloyu değiştirin.
    • Statik IP Ayarlayın: Telefonunuzun Wi-Fi ayarlarına gidin ve statik bir IP adresi yapılandırın. IP adresini 192.168.1.100 olarak ayarlayın ve alt ağ maskesini 255.255.255.0 yapın.
    • Ağ Ayarlarını Sıfırlayın: Modemin arkasındaki sıfırlama düğmesine 10 saniye boyunca basın. Bu, modemi fabrika ayarlarına döndürecektir.
    • Fabrika Ayarlarına Sıfırlama: Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, modemi fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Sıfırlama düğmesine 30 saniye boyunca basın. Bu, modemin tüm ayarlarını silecektir.
    • Manuel Olarak Bağlantı Kurun: Tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın. Kullanıcı adı ve şifre olarak "admin" girin. Bu, modemin arayüzüne manuel olarak erişmenizi sağlayacaktır.

Bu adımları uygulayarak TD-W8951ND modeme telefonunuzdan kolayca bağlanabilirsiniz. Sorun devam ederse, teknik destek için internet servis sağlayıcınızla iletişime geçin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Telefondan Ip atamayı denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Telefondan Ip atamayı denediniz mi?
    O dediğiniz her neyse galiba yapmadım, nasıl yapacağımı basitçe anlatırsanız memnun olurum.
  • mavipuma kullanıcısına yanıt
    Şu siteye bi' bakın.
  • quote:

Şu siteye bi' bakın.
     TD-W8951ND Modem Arayüz Sorunu(Wifi'na Bağlanmayan Telefon Sorunu ve Çözümü)

Şimdi orada yazanlara göre gelişmiş ayarlara göre statik IP diyor ama bu telefon Sony Xperia statik IP diye bir şey yok. Galiba benim modem bozuk çünkü daha önce böyle saçma bir sorunla karşılaşmamıştım. Yılbaşına da az kaldı. Ama tabi yine çözüm bulabilirseniz her an buradayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavipuma -- 31 Aralık 2013; 23:27:51 >

"Auto Ip desteği" 'ne tıklayınca yeni seçenekler gelmiyor mu ekrana?
  • quote:

"Auto Ip desteği" 'ne tıklayınca yeni seçenekler gelmiyor mu ekrana?
    Tam "Hızlı Cevap"'a aldım telefonuda elime aldım sorunu yanıtlamak için Wifi'na bi bastım benim Wifi'na bağlandı Bi heyecan bi heyecan direk Youtube girdim şu anda bi canlı yayın izliyorum denemek için Allah'tan hayırlısı belkide çözüldü . He bu arada "Auto Ip desteği"'ne basınca sadece kutuya tik işareti geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavipuma -- 1 Ocak 2014; 11:59:47 >

Başka bir yerde de olsa elle ip girilecek bir yer vardır diye düşünüyorum. Gelişmiş Wifi Ayarları'na girdikten sonra sol menü tuşuna bastığınızda bir seçenek geliyor mu ekrana? Telefonunuzun modeli ne tam olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 1 Ocak 2014; 16:58:40 >
  • Gelişmiş ayarlarda sol tuşa basınca bir şey gelmiyor, elle Ip yazacak bir yer bulamadım ama "Ağ Ekle" diye bir tuş var ordada sadeçe ağ SSID ve şifre istiyor. Telefon Sony Xperia LT15i Android sürümü 4.0.4 şu anda bu mesajı telefondan atıyorum, bir sorun yok gibi gözüküyor takılıyorum telefonda .
    Düzeldiyse bir sorun yok.
  • Evet şuanda bir sorun yok gibi güzel güzel takılıyorum telefonda, ama tabi ufacık bir sorunumuz var o da modem arayüzüne bağlanamamam, bir yerde bununla ilgili bi şey okumuştum antivirüs sistemi koruyor diyorlar ben Bitdefender Internet Security 2013. Yardımlarınızı yine en kısa zamda bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavipuma -- 3 Ocak 2014; 22:22:42 >
    Nasıl bir sorun var? Bilgisayardan mı giremiyorsunuz arayüze?
  • quote:

Nasıl bir sorun var? Bilgisayardan mı giremiyorsunuz arayüze?
    Aynen bilgisayarın tarayıcısının adres çubuğuna yazıyorum 192.168.1.1 diye yükleniyor yükleniyor bir sonuç yok, normalde dediğim gibi modemi sıfırlayınca ilk bi kaç giriyor yani yükleniyor demeden hemen kullanıcı adı şifre istiyor. Acaba dediğim gibi anti-virüs mü izin vermiyor?
    Bu sorun bende de oluyordu. Ne kadar ilgisi var bilmiyorum ama ben arayüz şifresini değiştirdikten sonra bu sorunla karşılaşmadım, siz de şifreyi değiştirmeyi bi' deneyin isterseniz. Modem arayüzüne girip şifreyi değiştirebilirsiniz.
  • quote:

Bu sorun bende de oluyordu. Ne kadar ilgisi var bilmiyorum ama ben arayüz şifresini değiştirdikten sonra bu sorunla karşılaşmadım, siz de şifreyi değiştirmeyi bi' deneyin isterseniz. Modem arayüzüne girip şifreyi değiştirebilirsiniz.
    İşte o dediğinizi yapmak için modemi sıfırlamak gerekiyor, ben bi deneyeyim 2-3 gün sonra raporu veririm, iyi günler ve bu arada benimle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
    Modemi sıfırladıktan sonra şifreyi değiştirip öyle kullanın bir süre isterseniz. Bende arayüz şifresini değiştirmek işe yaradı.
  • quote:

Modemi sıfırladıktan sonra şifreyi değiştirip öyle kullanın bir süre isterseniz. Bende arayüz şifresini değiştirmek işe yaradı.
    Şu anda bende aynını yaptım modemi az önce sıfırladım ve modem arayüzüne girmeyi başardım, şimdi şifreyi değiştirdim bakalım bi kaç gün sonra neler olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipuma

Şu anda bende aynını yaptım modemi az önce sıfırladım ve modem arayüzüne girmeyi başardım, şimdi şifreyi değiştirdim bakalım bi kaç gün sonra neler olacak?
    Evet şu anda en başa döndük telefon wifi'na bağlanmıyor sanırım telefonda sorun var çünkü tablet ve samsung telefon bağlanıyor bu akşam telefonu sıfırlayacağım bakalım sorun çözülecek mi, ve yine en başta dediğim gib modem arayüzüne modemi sıfırladıktan sonra 1 gün girdi akşama yakın bozuldu. Yine bekliyorum çözümlerinizi iyi günler.

• quote:

Evet şu anda en başa döndük telefon wifi'na bağlanmıyor sanırım telefonda sorun var çünkü tablet ve samsung telefon bağlanıyor bu akşam telefonu sıfırlayacağım bakalım sorun çözülecek mi, ve yine en başta dediğim gib modem arayüzüne modemi sıfırladıktan sonra 1 gün girdi akşama yakın bozuldu. Yine bekliyorum çözümlerinizi iyi günler.

aynı modemi bende adsl açtıracağım için internet servis sağlayıcısından aldım modem arayüz sorunu var 192.168.1.1 ile bazen giriyor bazen girmiyor bende çözemedim arkasındaki ethernet portlarına yazı vardı dikkat ettiyseniz cd'den kurulum yaptıktan sonra açınız diye arayüze hiç girmeyin diye yazmaları lazımdı

• quote:

Cep telefonuna ip sabitledikten sonra bir sorun çıkmaması lazım ama sizin telefonda ip sabitleme nasıl yapılıyor bilemiyorum, nette araştırın isterseniz.

quote:

Orijinalden alıntı: 1080pHD

aynı modemi bende adsl açtıracağım için internet servis sağlayıcısından aldım modem arayüz sorunu var 192.168.1.1 ile bazen giriyor bazen girmiyor bende çözemedim arkasındaki ethernet portlarına yazı vardı dikkat ettiyseniz cd'den kurulum yaptıktan sonra açınız diye arayüze hiç girmeyin diye yazmaları lazımdı

Arayüzün şifresini değiştirmeyi denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 7 Ocak 2014; 16:01:48 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.