Şimdi Ara

TD-W8951ND Modem Arayüz Sorunu(Wifi'na Bağlanmayan Telefon Sorunu ve Çözümü) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
5.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

quote:

Orijinalden alıntı: mavipuma

Evet şu anda en başa döndük telefon wifi'na bağlanmıyor sanırım telefonda sorun var çünkü tablet ve samsung telefon bağlanıyor bu akşam telefonu sıfırlayacağım bakalım sorun çözülecek mi, ve yine en başta dediğim gib modem arayüzüne modemi sıfırladıktan sonra 1 gün girdi akşama yakın bozuldu. Yine bekliyorum çözümlerinizi iyi günler.

Cep telefonuna ip sabitledikten sonra bir sorun çıkmaması lazım ama sizin telefonda ip sabitleme nasıl yapılıyor bilemiyorum, nette araştırın isterseniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: 1080pHD

aynı modemi bende adsl açtıracağım için internet servis sağlayıcısından aldım modem arayüz sorunu var 192.168.1.1 ile bazen giriyor bazen girmiyor bende çözemedim arkasındaki ethernet portlarına yazı vardı dikkat ettiyseniz cd'den kurulum yaptıktan sonra açınız diye arayüze hiç girmeyin diye yazmaları lazımdı

Arayüzün şifresini değiştirmeyi denediniz mi?

arayüz şifresi ile alakası nedir?

• 1080pHD 1 kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum, bende işe yaradı nedense.
  • Bu sabah modemi sıfırladım ve arayüze girdim, wifi' da da sorun yok gibi ama şimdi girmeye çalıştım girmiyor. Sanırım bu modele ait bir özellik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mavipuma kullanıcısına yanıt
    Arayüz şifresini değiştirmiş miydiniz?
  • Aynen modemin ayarlarını yaptığım gibi direk arayüze girdim değiştirdim, sonra bi kaç defa daha denedim giriyor mu? diye girdi, ama akşam denediğimde girmedi. Dediğim gibi Wifi'da bir sorun yok, şu anda tek sorun arayüze girememesi, bilemiyorum belkide normal bişey.
  • Teknik Sorunla Bir İlgisi Vardır Lütfen Bizimle İletşime Geçiniz..
    Telefon:
    0 850 72 444 88
    Ücret:
    Arama yapılan operatöre ve operatör tarifelerine göre değişiklik göstermektedir.
    E-Posta:
    support.tr@tp-link.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipuma

Aynen modemin ayarlarını yaptığım gibi direk arayüze girdim değiştirdim, sonra bi kaç defa daha denedim giriyor mu? diye girdi, ama akşam denediğimde girmedi. Dediğim gibi Wifi'da bir sorun yok, şu anda tek sorun arayüze girememesi, bilemiyorum belkide normal bişey.

Normal değil ama bu sorun kronik sanırım, bendeki şifre değiştirme olayı şansıma işe yaramış demek ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 8 Ocak 2014; 13:03:15 >
  • Konu ölmedi yardımlarınızı bekliyorum.

• Saygı değer arkadaşlar sorunu biraz daha net araştırdım ve modem arayüzüne girememesinin nedeni televizyonun ethernet kablosunun modeme takmış olmuş olduğunu %99 kanıtladım, bu durum şöyle ki modemde 4 port var ve bende 2 tanesi dolu birisi bilgisayar biride televizyon, televizyonun kablosunu modeme takınca arayüze girmiyor sürekli yükleniyor ama çıkarıp modemi kapatıp açınca bağlanıyor arayüze bunu denedim, yeniden takınca kabloyu yine gidiyor, bu normal bi şey mi bilmiyorum. Bir diğer sorun ise Sony Xperia arc Android 4.0.4 telefon için en güncel sürüm yüklü, bu cihaz modemin Wifi'nını görmüyor evde başka cihazlarda var Android tablet mesela, onlarda böyle bir sorun yok ama bu cihaz böyle, sorun şöyle ki telefon Wifi'nı görüyor giriyor felan modemi kapatıp yeniden açınca "Kapsama alanı dışında" diyor ve girmiyor, girmek için 2 tane yöntem var bunlar:
    1)Telefonu kapatıp açınca yeniden bağlanıyor
    2)Arayüzden Wifi şifre algoritmasını veya adını değiştirince yeniden bağlanıyor.

Evet arkadaşlar sorun bu şekilde modem TP-Link TD-W8951ND arayüz sorunu sanırım normal bi şey ama Wifi sorununun nasıl çözülecek söylediğim gibi sadece ama sadece bu telefona özgü. Yardımlarınızı bekliyorum.

• tv de kablosuz özelliği varsa bu sekilde baglayin

telefonuda bi fabrika ayarina getirin bakalm ne tepki verecek

• Yardımınız için çok çok teşekkür ederim gerek kalmadı.

Hocam nasıl çözdünüz yaşadığınız sorunları bende yaşıyorum. Evde ipad 2 , iphone 5s ve galaxy note 3 var . Mesela note 3 ve ipad 2 beraber bağlanıyorlar ama iphone internete bağlandığı zaman hepsi kopuyor ve iphone girmiyor. çözemedim ne yaptıysam.
  • Ben sorunu o telefonu kullanmayarak çözmüştüm ama bence teknik servisten yardım isteyin.

• Pekala, içim rahat etmedi ve sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını buldum telefonu modeme bağlayınca bir daha kapatmaman gerektiğini anladım, modemin arkasındaki güç tuşuna basıp kapatıp açınca Wifi'nı kaybediyor telefon ( İşin garip kısmı modemin takılı olduğu yedili prizin kablosunu çekince bir sorun olmaması) işte bu şekilde çözdüm kaç gündür ne kopma ne de başka bir sorun yok. Xelforia, senin sorununu büyük ihtimalle bu şekilde çözülmeyecek ama sordun bi kere cevaplayayım dedim.
    Hocam çok enteresandır kendi kendine çözüldü gibi ama bu ne kadar sürer bilinmez. Ayrıca modemin arayüzünede giremiyorum. Fişten çıkarıyorum modemi 10-15 dk bağlanıyor ondan sonra giremiyorum. Böyle kullanıcam sanırım. Elimden bir şey gelmiyor. Teşekkürler cevapların için.
  • Merhaba arkadaşım ben yeni üyeyim ilk mesajım aynı sorun bendede var aynı modem ve elimde 3 telefon var onlardan bağlanınca sorun yok ama sony xperia den bağlanınca arayüze girmiyor belli bir süre sonra.Senin kapsama alanı dışındaki sorunu şu şekilde çözdüm kablosuz ağ aralığını 9 ve aşağısından bitanesi yaptığında sorun ortadan kalkıyor ama modem arayüzü sorununu hala çözemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: oGShan1905

Merhaba arkadaşım ben yeni üyeyim ilk mesajım aynı sorun bendede var aynı modem ve elimde 3 telefon var onlardan bağlanınca sorun yok ama sony xperia den bağlanınca arayüze girmiyor belli bir süre sonra.Senin kapsama alanı dışındaki sorunu şu şekilde çözdüm kablosuz ağ aralığını 9 ve aşağısından bitanesi yaptığında sorun ortadan kalkıyor ama modem arayüzü sorununu hala çözemedim

Sizde Xperia ile bağlanınca arayüze girmiyor bende televizyonun ethernet kablosunu takınca arayüze girmiyor nedeni kim bilir nedir... Bu kablosuz ağ aralığı ayarını bulamadım tam olarak nerede?

• usta önce modemi resetlemen lazım ki arayüz görünsün ordan kullanıcı adı şifre yazdıktan sonra yukarda arayüz ayarları var ona bastıktan sonra kablosuz seçeneğine tıkla orda kanal var mevcut kanal yazıyo ordan 9 veya 9 aşağısı yaptığında çözülüyor kapsama problemi
  • telefonlada bağlanınca ilkte girebiliyorum ama tekrardan telefonun wireelesını açıp kapayınca arayüze giriş yapamıyorum çok ilginç müşteri hizmetlerini e-mail attım bugün bakalım ne zaman döncekler
  • quote:

Orijinalden alıntı: oGShan1905

usta önce modemi resetlemen lazım ki arayüz görünsün ordan kullanıcı adı şifre yazdıktan sonra yukarda arayüz ayarları var ona bastıktan sonra kablosuz seçeneğine tıkla orda kanal var mevcut kanal yazıyo ordan 9 veya 9 aşağısı yaptığında çözülüyor kapsama problemi

Yaptım ama telefon bağlanınca sınırlı bağlantı diyor ve internete girmiyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.