Şimdi Ara

Tek monitorden bilgisayar ve uydu alıcısı bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    monitorun hem analog vga bağlantısı hemde dvi bağlantısı var. yani iki girişi var.

dvi bağlantısından hiremco x3 uydu alıcısını bağladım. hdmi to dvi kablosuyla bağladım 576p görüntü almaktayım.
    monitorun analog girişinden ise vga kablosu ile bilgisayarımı bağladım,

bilgisayarımın ekran kartının (ati 3650) ayrıca dvi çıkışıda mevcut. şuan bu haliyle sorunsuz olarak kullanmaktayım ve monitorden menu tuşuyla tv veya bilgisayara geçiş yapabilmekteyim.

Sorum şu

daha çok bilgisayarı kullandığımdan dolayı bilgisayarı analog yerine dvi dan bağlamak istiyorum. Bunun sebebi dvi görüntünün daha kaliteli olması daha çok bilgisayarla zaman gecirip yüksek çözünürlükte bilgisayarı kullanmam (1680*1050)
    monitorun analog kısmına ise hdmi to vga dönüştürücü ile uydu alıcısını bağlamak istemekteyim zaten uydu alcımın hd görüntü vermiyor sadece hdmi çıkışı mevcut.

Acaba uydu alıcısı hdmi to vga kablosu ile vga olarak monitore görüntü verirmi? hdmi to dvi kablom mevcut ona ek vga dönüştürücüsünü bulursam analog kısmından uydu alıcısının görüntüsünü alırmıyım, uydu alıcsını vga girişli monitore bağlayan varmı?

yardımcı olabilen herkeze teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyFall -- 4 Ekim 2009; 18:20:55 >

• GreyFall, HDMI sinyal basit dönüştürücüler ile VGA sinyale dönüştürülemez. Bu kablo projektörlerde belki işe yarayabilir ama LCD monitörlerde hiçbir işe yaramaz. HDMI sinyal DVI-D (sadece dijital) sinyale kablo ile dönüştürülebilir. Zaten sende bu kablo ile LCD monitörüne bağlamışsın uydu alıcısını. Peki ekran kartları nasıl basit bir DVI - VGA adaptör ile çalışabiliyor. Çünkü ekran kartları DVI-I (konnektörü de 24+5 dir) sinyal üretiyor. Bu sinyal hem dijital hem analog bağlantılara izin verir. Bu yüzden basit bir adaptör ile VGA bağlantı yapılabilir. Ama HDMI bağlantı DVI-D sinyale karşılık gelir ki bu sinyal sadece dijitaldir. Bu işi mutlaka yapmak istiyorsan TV BOX alıp, uydu alıcısını komposit üzerinden bu kutuya bağlarsın. TV BOX'ın VGA çıkışından da monitörün VGA girişine bağlarsın. Ama bu şekilde görüntü kalitesinde bariz düşme olur (Dijital - analog çevrimden dolayı). Bu kutuların bir de DVI olanları vardır onlar da kullanılabilir ama fiyatları 200 liranın üzerindedir.

• Teşekkürler swordsman, anlaşılan monitorun analogdan bilgisayar, dvi danda uydu alıcını kullanmaya devam, bilgisayar bağlıyken monitorun görüntü ayarlarını yaptınmı analogdanda dvi kalitesinde görüntü aldığımı görüyorum
    ilgin için sağol.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.