Şimdi Ara

teknik destek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar geçenlerde pc bilgisayarı depolama aygıtı olarak görmediği için garantiye götürdüm, kablo girişi ile ana kart arasında ki bağlantı kopmuş ve garanti dışı olduğunu söylediler.
    İstanbul-Bursa içinde bu işlerden anlayan biri var mıdır diye bi sorayım dedim fazla bilinmiyor bizim cihaz sağda solda.
    şimdiden teşekkürler.

tanıdığınız güvendiğiniz bi mekan da olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_arslan -- 13 Temmuz 2012; 13:35:57 >

• Hocam benim x5 i de bilgisayara bağlayınca o iki bölüm etkin gözükmüyor disk yerleştirin diyor. Ne XP ne 7 ne de Ubuntu, Parduste görüyor dahili hafızayı. Sizde de durum böyle mi acaba?
  • Yok hocam benim oyle bir sorun degil depolama olarak hic gormuyor sadece sarj aliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_arslan

Yok hocam benim oyle bir sorun degil depolama olarak hic gormuyor sadece sarj aliyor

aynı durum bende de var :( telefon şarj oluyor ama bilgisayar görmüyor yani hiç bişey takmamışım gibi davranıyor. belki ufak bi lehim kopmasıdır göstermek lazım telefonculara. kvk ile uğraşma onlara kalsa anakartı değiştirir sana 400 lira fatura çıkartır.
  • Teknik servis elemanları becerikli olan herhangi bir telefoncuda bu işi kolayca hallettirebilirsiniz.
    Android telefonların hepsinde usb bağlantı kısmı standart olduğundan, söz konusu dişi soket fazla pahalı bir malzeme değildir diye düşünüyorum. Tamirin ciddi bir para tutacağını sanmıyorum.

Cihazı bilmeyenler için de XDA'da stockwell'in açtığı u8800 disassembly guide isimli bir konu başlığı olacaktı. Orada telefonun nasıl açılacağı gösteriliyor. Telefoncuya o konu başlığındaki resimleri gösterin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TerraMino

Teknik servis elemanları becerikli olan herhangi bir telefoncuda bu işi kolayca hallettirebilirsiniz.
    Android telefonların hepsinde usb bağlantı kısmı standart olduğundan, söz konusu dişi soket fazla pahalı bir malzeme değildir diye düşünüyorum. Tamirin ciddi bir para tutacağını sanmıyorum.

Cihazı bilmeyenler için de XDA'da stockwell'in açtığı u8800 disassembly guide isimli bir konu başlığı olacaktı. Orada telefonun nasıl açılacağı gösteriliyor. Telefoncuya o konu başlığındaki resimleri gösterin.

teşekkürler terramino.. el becerisi olan kendi de yapabilir..
    dökümanı buldum:http://dl.xda-developers.com/attachdl/4e3986a1d55fa3eff80634f438a0b8af/50005eca/7/4/2/0/5/2/U8800_Disassembly_Guide.pdf

• Arkadaşlar aynı sıkıntı bende de var. Telefonu USB ye taktığımda sarj otomatik başlıyor. Ama belleklere ulaşamıyorum.
    Hi suite de görmüyor telefonu. Bazen bağlandı diyor ama depolamayı ac dediğimde de herhangi birsey oolmuyor.
    xda daki pdf linkine ulasamıyorum. Baska bir adres verebilecek olan varsa sevinirim.

Linke ulastım tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alelingen -- 13 Temmuz 2012; 22:57:22 >
  • @droid7399 tutturdun aga 390 tl istediler :D
    @terramino hocam sağolun dediğiniz gibi yapacam herhalde
    bir de silinmiş dosya indiren biri link paylaşabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_arslan -- 14 Temmuz 2012; 11:48:17 >
  • @dr_arslan
    hocam sizin tel garanti kapsamı dısında mıydı? Yoksa arıza garanti kapsamınamı girmedi de 390 TL para istediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alelingen

@dr_arslan
    hocam sizin tel garanti kapsamı dısında mıydı? Yoksa arıza garanti kapsamınamı girmedi de 390 TL para istediler.

garanti kapsamındaydı yalnız benim olay garanti kapsamında değilmiş :)
  • ben anlamıyorum bizim Türk'ler niye böyle değiştirme meraklısı oldu? ufak bi usb problemi için neden anakartı değiştirip elin çinlisinin cebine para gönderiyoruz? tamir et bi şekilde ülke ekonomisi kazansın. aynı durum bilgisayar sektöründe de var otomotiv sektöründe de var

@dr_arslan
    benim şuan ekran kırık ebay'den aldığım ekranın gelmesini bekleyeceğim. ekran geldiğinde hem onu taktırırım hemde usbyi yaptırırım iki kez açtırmamış olurum telefonu. iyi bir telefoncu bulursanız makul bi fiyata halledeler bence
  • ya zaten terramino'nun da dediği gibi basit bir işlem lehim aleti olsa yapılabilecek bi şey
    açmışsın telefonu gördün kırık bi lehim vursan eline yapışır sanki
  • Telefonu kvk' ya verip 1 ay alamayan olmus. Böyle bir problem için hem okadar bekleyip hemde 390TL gibi bir paraya vermek enayilik olur heralde.
    Ankara' da bu işlemi yapacak bildiği bir yer olan varmı? Yada yaptıran varsa ne kadar zamanda telefon ellerine geçti ve ne kadarlık bir ücret talep ettiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alelingen

Telefonu kvk' ya verip 1 ay alamayan olmus. Böyle bir problem için hem okadar bekleyip hemde 390TL gibi bir paraya vermek enayilik olur heralde.
    Ankara' da bu işlemi yapacak bildiği bir yer olan varmı? Yada yaptıran varsa ne kadar zamanda telefon ellerine geçti ve ne kadarlık bir ücret talep ettiler.

bende Ankara'dayım. aklımda sıhhıye/necatibey'deki telefoncular var. orda mutlaka yapan çıkacaktır. bence orası tam yeri
  • beyler benim için custom rom devri bitti :( telefonculardan birine gittim içini açtık beraber ana kart ile bağlantısı tamamen kırılmış yapamadık
    telefonu pert olup da ana kartını satmak isteyen varsa görüşebiliriz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.