Şimdi Ara

televizyonlarınızın uydu alıcılarına güvenmeyin!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • tvnin içindeki hd uydu alıcısı ile inpax hd uydu alıcısını karşılaştırdım. harici uydu alıcısı bariz üstün. hem sd hem hd kanallar çok daha net. diyeceğim o ki televizyonları o kadar araştırıyoruz ama görüntü elemanlarını biraz es geçiyoruz. bu konuya dikkatinizi çekmek istedim. eyvallah.

• fulemars F kullanıcısına yanıt
    dahili uydu alıcısı avantajı tek kumanda işlemcisi iyi olanlarda harici alıcı kadar iyi görüntü kalitesi var... DVB-C içinde aynısı geçerli...
  • benim tv philips 8 serisi, işlemcisi de çift çekirdek. ama durum bu. yalnız şöyle bir durum var ki uydu alıcısını alırken yaptığım araştırmada görüntü kalitesinin çok çok iyi olduğunu söylüyorlardı. herhalde ondan farketti :) (inpax hd9100)
    digital'de fark etmez gibi gözüksede LNB ve koaksiyal kablo kalitesi görüntü kalitesine etki ediyor... mümkünse RG6 ve kaliteli marka kullan... LNB ne marka kablo ne marka?
  • hocam o işlere zamanında çok kafa yordum. tek çanağa üç tane lnb bile taktım. artık apartmanda ortak uydu kullanıyoruz.
    kablo ve LNB adi seçmişlerdir... sorun ondan... bizim abartmandakiler uydu ne bilmiyor önerdim yüzüme mel mel baktılar...
  • hocam sorun yok :) aynı uydu kablosunu tvye ve uydu alıcıya bağladığımda uydu alıcının görüntüsü daha iyi. tvlerin dahili tunerleri çok iyi değil bence onu söylüyorum. ya da benim inpaxın tuneri çok iyi. yakın zamanda d-smart hd almayı düşünüyorum. yeni cihaza geçince umarım sd kanallar daha kötü olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fulemars

tvnin içindeki hd uydu alıcısı ile inpax hd uydu alıcısını karşılaştırdım. harici uydu alıcısı bariz üstün. hem sd hem hd kanallar çok daha net. diyeceğim o ki televizyonları o kadar araştırıyoruz ama görüntü elemanlarını biraz es geçiyoruz. bu konuya dikkatinizi çekmek istedim. eyvallah.

bazılarıda tam tersini söylüyor
    dsmart ın digiturkun alıcılarından bile iyi sd hd goruntu aldıgını iddaa edenler var
    sendeki tv. modeli nedir bilmem ama bu tüm tvlerde aynı değildir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.