Şimdi Ara

Temizlik sonrası bilgisayar açılmıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
7.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaşlar dün bilgisayarımı temizledim ayrıntılı bi temizlik oldu işlemci anakartına kadar temizledim fakat temizledikten sonra anakartı falan taktığımda bilgisayarı açmaya çalışıyorum anakartın markasını gösteriyor tab ve del tuşlarına basmamı söylüyorum biosa dahi girmiyor klavyeden tuşlara basmaya çalışıyorum fakat yine nafile klavyeden basıyorum kabul etmıyor ve girmiyor neden olabilir acaba bilgisayar acılmıyor bıosa girmiyor sadece anakartın markası cıkıyor altındada tab ve del tuşlarına basarsanız bıosa girersiniz diye bişey yardımlarınız için şimdiden teşekkürler şirketten giriyorum yardımlarınızı bekliyorum

• Temizlik derken ne tür bir temizleme yaptınız?

Tavsiyem bilgisayarı kapatmanız, fişi çekmeniz, var olan birikmiş elektriği açma kapatma düğmesine basarak ve bikaç dakika bekleyerek boşaltmanız, kasadaki herhangi bir parçaya dokunmadan önce kasanın metal aksamına dokunarak bedeninizdeki statik elektriği boşaltmanız, sonrasında eğerki neyin nereye ait olduğunu biliyorsanız ya da elinizde anakartın manueli varsa anakart üzerindeki temizlediğiniz veya temizlemediğiniz tüm bağlantıları güç kablolarını sökmeniz her bir parçayı, işlemci ram, ekran kartı fanlar vs takmadan önce elektrikli süpürgeyle hafif vakum kuvvetinde çekerek tozdan ve zerrelerden kurtularak yerli yerinde sağlamca yerleştirmeniz sorunu çözecektir.
  • temizlerken sabitdiskin kablosunu gevşetmiş olabilirsin. benim başıma gelmişti. bir kontrol et derim..
  • bağlantıları tekrr kontrol et bnce en ufak önemsemediin şeyden bazen hata olablio
  • klavyenin kablosunu dogru yere mi taktın.Mouse ile karıstırmıs olma sakın.
  • ram lern yerini değiştir tüm kabloları sök ,kartları sök bios plini de çıkar ,yaklaşık yarım saat bekle,
    bios ayarlarda sıfırlansın
    daha sonra sadece monitör ve power kablosunu takarak dene
  • öenerileriniz için teşekkürler temizlik derken bilgisayarın tozunu aldım işlemcinin sogutucusunu falanda temizledim bilgisayardan anlıyorum neyin nereye takıldığı konusunda bilgim var herşeyi denedim faka sonuca ulaşamadım bugun teker teker soylediğiniz şeyleri denicem fakat bi yararı olucağını sanmıyorum çünkü daha önce söylediklerinizi yaptım ve sonrasında bu soruyu sordum
  • arkadaşlar söylediklerinizi yaptım fakat hiç bi yararı olmadı başka önerisi olan varmı ? Kasayı bilgisayarcıya verdim ama bilgi amaçlı soruyorum..
  • up
  • Anakartta problem var dediler fakat anakarttın hasar görüceğini sanmıyorum alt üstü bi temizlik nerde zarar vermiş olabilirimki öyle bişey varmıdır acaba ?
  • anakartta sorun vardı sanırım tamir ettiriyorum 250 tl istediler
  • 250 tl sıfıriyi bir anakart alınıyor.senin anakart neki öyle tamir için 250 tl istiyorlar.
  • en iyisi yeni ankart almak doğru diyosun eski bi anakart temizlik yaparken patlattım anakartı masraf açtık işe bak ya :S
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.