Şimdi Ara

temple run tarzı android oyun yapımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle konu yanlış bölümdeyse modlar düzeltsinler.

temple run gibi bir mobil oyun yapmak istiyorum.

oyundaki karakter belli bir hızla koşacak ve durmayacak paraları toplayacak ve toplanan paralarla marketten belli bir fiyata oyunun müziği değiştirilebilecek.

ben nasıl böyle bir oyun yaparım ve oyunu google play/app store'a nasıl yüklerim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supermerveeee -- 28 Şubat 2017; 17:44:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öyle bir oyun yapmak için yıllarca eğitim almalısın en azından kendini geliştirmelisin.

Yani daha çubuğu oynatan bir oyun yapmadıysan temple run uçuk bir hayal.
    https://forum.donanimhaber.com/forumid_2086/tt.htm

Burda konu açarsan yardımcı olunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Şubat 2017; 19:15:53 >
  • Öncellikle tavsiyem java dilini öğren daha kolay ve birçık zengin kaynak ve içerik var. Daha sonra LİBGDX motorunu kullanabilirsin. Cross platform olarak çalışabilirsin. Yani android, ios ve html olarak derleyebilirsin projeni. Eğer istekli ve azimliysen 2 3 sene içerinde rahatlıkla yapabilirsin. Tabi diyelim ki yaptın oyunu asıl mevzu oyun yaptıktan aonra başlıyor. Sürekli güncel tutman lazım oyunu1. Tabi tek başına çok zor oluyor. Çünkü grafik tasarım başlı başına bir olay. Ama bir yerden başlamak gerek . Ha bu arada başlangıç seviyesinde yeterli kaynak var ama iş profesyonel seviyeye geldimi illa ki ingilizce bilmen şart yoksa hiç ilerleyemezsin.

Bu da benim android oyunum yaklaşık 3 hafta oldu yayınlayalı

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.serdaremre.boombs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.