Şimdi Ara

Termosifon Su Dolmuyor Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
9.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık Olarak 3 Sene Önce Termosifon Aldık Ama Sadece 5 Ay Çalıştı Sonra Kapattık Dün Bi Çalıştırayım Dedim Bağlantılar Doğru Olmasına Rağmen Su 2 Litre Kadar Dolup Suyu Kesiyor Ariston Marka Termosifon

• Yapay Zekanın Yanıtı

Termosifon Su Almıyorsa Nasıl Çözülür?

Termosifonunuz su almıyorsa, bu birkaç nedene bağlı olabilir. Bu sorunu gidermek için şu adımları izleyebilirsin:

• Havanın Alınması: Termosifonda biriken hava, su girişini engelleyebilir. Havanın alınması için bir termosifon hava alma anahtarı kullanabilirsin. Anahtarı saat yönünün tersine çevirerek havayı tahliye et.

• Elektrikli Termosifonlarda Havaların Alınması: Elektrikli termosifonlarda da hava birikebilir. Havanın alınması için termosifonun alt kısmındaki tahliye vanasını açarak birkaç dakika su akıtmalısın.

• Su Giriş Vanasının Kontrolü: Su giriş vanası kapalıyken termosifon su alamaz. Vananın açık olduğundan emin ol.

• Termosifonun Su Doldurulması: Su giriş vanası açık olmasına rağmen termosifon su almıyorsa, su besleme borusunda bir tıkanıklık olabilir. Tıkanıklığı gidermek için boruyu temizleyebilir veya değiştirebilirsin.

• Basınç Kontrolü: Termosifonunuzdaki su basıncı çok düşükse su girişi gerçekleşmeyebilir. Basınç göstergesini kontrol et ve gerekirse basıncı artır.

• Hava Kaçağı Kontrolü: Termosifon sisteminde bir hava kaçağı varsa, bu su girişini engelleyebilir. Kaçakları tespit etmek için sistemdeki tüm bağlantıları kontrol et.

Yukarıdaki adımları izleyerek termosifonunuzun su alma sorununu çözebilirsin. Sorun devam ediyorsa, kalifiye bir tesisatçıdan yardım alman gerekebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Termosifonun içerisinde su dolu olabilir bu nedenle daha fazla dolmuyor olabilir.
    İkinci olarakta termosifon boş ise içinde hava mevcuttur bu havayı atıp içine su alabilmesi için çıkışının açık olması gerekmektedir kısaca termosifon bağlı ise su dolum esnasılda sıcak su musluğunu açın içindeki havayı atsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.