Şimdi Ara

TINA programini kullanan var mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aramizda TINA programini kullanan birisi var mi ? Var ise elinizde kaynak var ise paylasabilir misiniz ?

• aslinda aradigim sey animasyonlu ve tam baglantilarini yapmadan calismayacak bir elektr(on)ik simulasyon programi, proteus bazi pinleri otomatik bagliyor PIC ile bir projeyi simule ediyorsun PC'de tam olarak calisiyor gercekte calismiyor yanilgiya ugratiyor... Altyapi eksikligim var bunlari gidermek icin neyin yanlis oldugunu anlamam gerekiyor bana onerebileceginiz bir program var mi ? Yada proteusta bunu nasil gerceklestirebiliriz.
  • Örneğinden anlaşıldığına göre pic lerle oynuyorsun.Öyle ise proteus dan başka şansın yok.
    Proteus u ve elektroniği iyice öğrenmeden başlayanların genel şikayeti proteus da çalışıyor gerçekte çalışmıyor....
    Bacakları bağlı değil...

Entegrelere besleme bağlanacağını herkes biliyorsa ve bacakların numaraları belli ise neden göstersin ?
    Dahili osilatörü olan piclerin haricinde piclerin çalışması için osilatör bağlanması gerektiği bilinirken neden çizim sayfasını karmaşık hale getirelim ?
    Lcd lerin çalışması için besleme ve referans gerilimi mutlaka gerekiyorsa neden simulasyonda gösterelim ?
    Pcb ye geçmek içinse başka şeyler de gerekir,bu durum da isis ve ares kullanımları ile ilgili belgeleri iyice anlamalıyız.
  • cevabin icin tesekkur ederim dostum.. Proteus hicbir kabahati yok zaten, tas gibi program. Ben bosta olan pinleri topraga baglamiyorum gercekte, bir kac yerde baglanirsa daha iyi calisir diye yazilar okuyunca ki gercekten de istedigim gibi calismadi devre bende en iyisi boyle bir soru yonelteyim dedim. Tesekkur ettim herkese iyi calismalar
  • Boşta olan her bacak toprağa bağlanır diye bir kural yok.
    Ancak CD4520 gibi şeyle çalışıyorsanız ve sadece tek modülü kullanıyorsanız diğer modül tamamen boşta bırakılmaz.En azından reseti 1 yaparsınız ve ya clock girişini 1 veya yerine göre sıfır yaparsınızki kafasına göre takılıp garip osilasyonlar yapmasın ve çalışan kısımlarıda etkilemesin.
    Picler için ise kullanmadığınız bacakları giriş olarak tanımlamak mantıklı değildir mesela.
    Bu dediklerim proteus için değil gerçek devreler içindir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.