Şimdi Ara

TIP OKUYANIN OZEL HAYATI OLMAZMIS (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
1.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tumer_116

Beyler kime sorsak yok iste cok calisicaksiniz tip okumak cok zor.Tip okuyan asosyel olur.Fakulteyi 6 senede bitiremiyceksiniz.Tip okuyan biri 8 saat uyusa kendine 5 6 saat ayiramaz mi allah askina okuyan veya okuyani goren biri beni bilgilendirsin

Kardeşim gördüm bir bilgilendireyim dedim. Tıp okuyan adamın özel hayatı olabilir, tabi ki bu mümkün kimse seni kafese kapatıp orada beslemiyor. Ama sana basit bir hesapla şunu sorayım: Sabah 8'den akşam 17.30a kadar dersim var, eve gidiyorum evim yakın ama yine de yarım saat sürüyor. Saat 6 oluyor, sonra 7 gibi yemek yiyorum saat 8 oluyor. Sonra da normal günlerde 2 3 saat çalışıyorum saat 12 oluyor. Saat 1 2 gibi de uyuyorum. Yani özel hayatın 3 saate sığmalı. Ben hergün gezip tozarım diyen de olabilir ama çok zorlanır ve 6 senede bitmez. Bu daha normal zamanlardaki tempom, sınav zamanı son hafta boş olur bizde ve notlara gömülürüz günde 11 saat çalışmam gerekiyor sınavdan 70 75 alabilmek için, sosyal hayatın da fakülte çevresinde şekilleniyor bu nedenle. Ne bileyim mesela gece 3te hastanede oluyorum en büyük eğlencem masaj koltuğuna 1 lira atıp sıra sıra onda masaj yaptırmak. Bu benim tarzım tabi ki herkes böyle olmayabilir ama kimse ben 3 saat çalışırım sınav için o da yeter zaten kalan zamanda da gezer tozarım kafasında olmaz bu fakültede. Sınav haftası 3 4 saat ancak uyuyorum günde Allah için boş vaktim olsa sosyalliğe değil uyumaya ayırırım.

• tumer_116 T kullanıcısına yanıt
    Mf4 cok iyi itu bilgisayar ,elektrik elektronik , ozellikle makine muh. tercih edebilir misin cok sanslisin :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ventriküler Fibrilasyon kullanıcısına yanıt
    Ben zor diyordum bu cok ust duzey bir zorluk cidden boyleymis ama

yorumun icin sagol zaten nickini okudum ve bu fskulteyi secmemeye dogru kaymaya basladjm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yorumun icin sagol zaten nickini okudum ve bu fskulteyi secmemeye dogru kaymaya basladjm

Ama şunu unutma ki mezun olunca kafam rahat sabah 8 akşam 5 mesai ondan da 4 4.30 gibi çıkıyor çoğu zaten asistanlar bakıyor sonrası senin tamamen haftasonların vs vs hepsi senin. İşin verdiği haz bambaşka gerçekten birinin hayatının kurtulmasına vesile olmak paha biçilmez bir duygu. Her türlü zorluğuna rağmen odtü ee mi tıp mı deseler yine tıp derim çünkü bambaşka bir şey. Zor olduğunu kabul ediyorum ama meslek hayatı daha rahat olan bir alan tıp, yani mühendis adamın işi daha zor meslekte belli bir seviyeye çıkana kadar 10 yıl veriyor bu zamanda da o da yırpanıyor. Diğer meslekleri saymıyorum bile en azından geçim derdin çok olmuyor işten çıkınca borç harcın peşine düşmüyorsun tepende dırdır eden bir yöneticin yok rahat yani. Bence sadece bu pencereden bakıp karar verme çünkü seçeceğin şey senin mesleğin olacak ve ömür boyu bu kimlikle yaşayacaksın. Sonradan keşke zor da olsa okusaydım şimdi bu durumda olmazdım diyeceğin bir hata yapma

hastanin doktorun odasindan cikarkenki dualari varya hicbi meslekte o haz yasanmaz herhalde diye tahmin ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ventriküler Fibrilasyon

quote:

Ama şunu unutma ki mezun olunca kafam rahat sabah 8 akşam 5 mesai ondan da 4 4.30 gibi çıkıyor çoğu zaten asistanlar bakıyor sonrası senin tamamen haftasonların vs vs hepsi senin. İşin verdiği haz bambaşka gerçekten birinin hayatının kurtulmasına vesile olmak paha biçilmez bir duygu. Her türlü zorluğuna rağmen odtü ee mi tıp mı deseler yine tıp derim çünkü bambaşka bir şey. Zor olduğunu kabul ediyorum ama meslek hayatı daha rahat olan bir alan tıp, yani mühendis adamın işi daha zor meslekte belli bir seviyeye çıkana kadar 10 yıl veriyor bu zamanda da o da yırpanıyor. Diğer meslekleri saymıyorum bile en azından geçim derdin çok olmuyor işten çıkınca borç harcın peşine düşmüyorsun tepende dırdır eden bir yöneticin yok rahat yani. Bence sadece bu pencereden bakıp karar verme çünkü seçeceğin şey senin mesleğin olacak ve ömür boyu bu kimlikle yaşayacaksın. Sonradan keşke zor da olsa okusaydım şimdi bu durumda olmazdım diyeceğin bir hata yapma

Hocam hangi tıp?

Umarım capa demezsin

• quote:

Orijinalden alıntı: BuI

quote:

Orijinalden alıntı: Ventriküler Fibrilasyon

quote:

Hocam hangi tıp?

Umarım capa demezsin

Hocam çapada en yakın arkadaşım okuyor sürekli görüşürüz ne zaman sorsam oyun oynuyor bilmem ne yapıyor ama kliniği zor diyor bana. Temel tıp eğitiminin kaliteli olduğunu düşünmüyorum adam merdivende ders dinlemeye çalışıyor kimse derse gelmiyor ve sınavda da %70 çıkmış sorduklarını söyledi arkadaş bana. Benim 1 ay gece gündüz çalıştığım sinir sistemine adam 1 hafta çıkmış bakarak girdi ve aynı notu aldık. Zoruma gitmez keşke 100 alsa ama annenizi bu eğitimi alan bir hekime emanet edebilir misiniz? Kliniği ne denli zor bilmiyorum. Ben Gaziantep Üniversitesinde okuyorum.

• quote:

hastanin doktorun odasindan cikarkenki dualari varya hicbi meslekte o haz yasanmaz herhalde diye tahmin ediyorum

Onu geçtim, acil müdahale yaptığınız hayati riskli bir hastayı kurtardığınızda ailesinin yüzünü hayal etmeniz bile yeter motive olmak için.
  • HOCAM TIPTA OKUYORUM HEM DE EGE TIPTA ÖZEL HAYATIM VAR EVET AMA KANITLAYAMAM ÇÜNKÜ ÖZEL OLUM NASIL YAZAYIM ADI ÜSTÜNDE ÖZEL
  • Hangi tip hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Haskin97

Hangi tip hocam

Hacettepe

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seviyorsan o mesleği çalışırsın bence asıl konu çalışmak değil tıpta sevmek.Beni en çok korkutan pişman olmak, keşke tıp garanti meslek saygınlığı var diye seçmeseydim demek.
    Birçoğumuz tıpı yazacağız,ama bu yazanların kaçı hastane ortamına bayılıyor?
    En dayanamadığım şey çaresiz insan görmek, ailemin baskısı nedeniyle tıp yazacağım ama korkuyorum.
  • Tıp zorda muhendislik kolay mi. 1 tane muhendis ozel sektordeyim 8 bin tl aliyorum ama 2 haftada 1 gün izin yaptiriyolar diyodu eger cok para istiyosan cok caliscan eger param az kafam rahat olsun diyosan memur olup 8 5 caliscan ama parasi az

• tıpla mühendislik kıyaslanamaz.
    Tıp cidden zor.
    Düzenli çalışan hergün 5-6 saat ders çalşan arkadaşlarımın bile 2.6-2.7 ortalaması var
    Çoğu arkadaşım her yıl büte kalıyor.

Tıp cidden zor.
    ama parası için katlanılabilir.

Konu başlığı abartı olmuş.Sosyal hayatı olur ancak daha az olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ank_yer_6

quote:

ya su uni sinavina calistigimiz kadar yine calismayalimda tek istegim o

Birinci sınıf neyse de ikinci sınıfta üniversite sınavına çalıştığımdan daha yoğun çalıştım.

hoydaaaaaaaa gelde şimdi tıp yaz
  • Ya kardes sen burdaki adamlari ne dinliyosun sosyal adam heryerde sosyaldir.Mesela bizim bir tanidigimiz vardi adam cevresinde cok sevilen yuzme basket futbol aklina ne gelirse yapan bir abimiz vardi.2004 yilinda doguda olenlerin anisina daga cikmis orada vefat etmisti.Burdakiler genelde tiptan sogutup kendileri tip yazmak isteyen veletler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aspartan -- 26 Temmuz 2016; 17:08:19 >
  • Peki diğer sınıflar için ne söyleyebilirsiniz?
    Klinikte biraz rahatlık oluyor diyorlar ama kendilerinde o rahatlığı göremiyorum, siz bu duruma ne diyorsunuz?
  • Baylar ezber kuvveti güçlü olanlar içinde mi geçerli bu yazdiklariniz?

• tumer_116 T kullanıcısına yanıt
    öyle hocam tabi ne sandınız tıp bu boru değil
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.