Şimdi Ara

Tırnak Batmasını Pedikür İle Hâlleden Var Mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
9.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler yarıyıl tatili kesin bir çözüm bulmak istiyorum bu illete. Bir tanıdıkta da tırnak batması vardı, pedikür yaptırarak çözmüş problemi. Aranızda bu tırnak batmasını pedikür ile çözen var mı? Varsa biraz bilgi verir misiniz.

• Ben varım. Gittim kadının teki ete batan tırnağı bir alet ile temizledi. Oh mis diyorum sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: quanch

Ben varım. Gittim kadının teki ete batan tırnağı bir alet ile temizledi. Oh mis diyorum sana

Acı hissettin mi usta? Çünkü benimki dokununca bile çok acıyor. Temkinliyim yani o kesici aletlere.
  • Yok be hocam. Et ile tırnağı biraz aralıyor oradan ete batan tırnak kısmını çıkartıyor. Acısa bile öyle ciddi bir acılar değil. Git ol rahat et. Böyle daha büyük bir sıkıntı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quanch

Yok be hocam. Et ile tırnağı biraz aralıyor oradan ete batan tırnak kısmını çıkartıyor. Acısa bile öyle ciddi bir acılar değil. Git ol rahat et. Böyle daha büyük bir sıkıntı.

Yüreğime su serptin be usta. Çok yaşa.
  • git doktora ömür boyu kesin çözüm
  • Bende bu dertten bıktım artık. Sağ ayak başparmağımın tırnağını doktor çekti ve hücreleri yaktı bana bilgi vermeden. bu 9. ayı tırnağın çekilmesinin hala en ufak bir tırnak belirtisi yok sağ ayak başparmağımda. Doktorunla iyi detaylı konuş sonradan pişman olma. Pedikür konusuna gelirsek anladığım kadarıyla iltihap birikmiş batık olan yerde. Pedikür yapanlar iltihaplı bölgeye müdahale etmiyorlar. Bactroban ve dezenfektanlar kullan iltihaptan kurtulana kadar. İltihap azalınca ise batığı temizlet ve düzenli olarak pediküre git. Ben sol ayağımdaki batıktan bu şekilde kurtuldum. Acı kısmına gelirsek batığı çıkarırken acı çok oluyor ve büyük ihtimalle kanamada oluyor. 1-2 gün acıyor o tırnağın eğer batık derinse. Ama sonra düzeliyor. Eğer aksatırsan batık tekrar başa döner. Ben aksattım pişmanım :/
  • ben ameliyatını iki parmağımdan da olan biri olarak söylüyorum ki pedikürle çok basit bir şekilde halledilir. önemli olan sizin kurcalamamınız ve mikrop kaptırmamaya özen göstermeniz. bana bakmayın ben kendim deştim ve daha çok batmasını sağladıydım. yoksa 1 tutam pamukla geçebilecek bişey.
  • manikürle pedikürle halledilcek iş mi dokturluk iş o bir iltihap kaparsa görürsünüz davul gibi parmağı
  • bende de vardı ayak baş parmağımda. kendim ete giren kısmı tırnak çakısı ile ayırıp temizlemiştim. temizlerken baya bi acıyor ve biraz da irin çıkmıştı iltihap yüzünden. bu arada temizlemeden önce oksijenli suyla tırnak çakısını ve parmağı güzelce temizlemiştim.
  • Ben onun en basit çözümünü buldum, 2 ayak baş parmağımdada vardı, bende her akşam işten gelince bir kova sıcak kaynar suya ayaklarımı sokuyodum 1saat sonra çıkarınca, 100 derece sıcak sudan çıkardığım tırnak makasının törpü ucunu batık olan yere sokup orayı hafifçe kaldırıp altına pamuk sokuyordum hergün bunu yaptım 1 haftada hiç birşey kalmadı daha öncesinde ameliyat olmuştum ama yine çözülmeyince bu yöntem tuttu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.