Şimdi Ara

TOSHIBA'nın GÖNDERMEDİĞİ HEDİYE HDD KAMPANYASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2013 Ekim ayında online alış veriş sitelerinden birinden 1.998 TL gibi bir fiyata bir adet Toshiba Dizüstü PC aldım. Yanında 320GB HDD hediye olarak gönderilecekti. 2.600TL civarında başka bir marka laptop ile Toshiba arasında kararsız kalmıştım. Bu vaad ettikleri 320GB'lık hediye HDD kararımı Toshiba'dan yana kaydırdı. Her neyse laptopu aldıktan sonra kampanyaya katılmak için gereken işlemleri yaptım. Kampanyaya kayıt olduğumu müşteri hizmetleri yetkilisine onaylattım. Sonra doğal olarak HDD'yi beklemeye başladım. İlk söyledikleri 2 hafta geçti ürün gelmedi. Biraz daha bekleyelim anında olacak değil dedik bekledik. Süre 1 ay oldu aradım müşteri hizmetlerini. 4 ayrı numara birbirine pasladı ve bir muhatap bulabildim sonunda. Tekrar bilgileri istedi kontrolleri yaptı talebimin onaylandığını ve bir hafta önce kargolamanın başladığını söylendi. Bir 1 ay daha bekledikten sonra yine aradım. Yine birkaç paslaşmadan sonra bu sefer görüştüğüm yetkili ilk görüştüğüm yetkiliyi yalanlarcasına stokları müsait olmadığı için hediye HDD'lerin gönderilmeye başlanmadığını ama 2 hafta içinde başlanacağını söyledi. Bunların haricinde 2 ya da3 toplamda 4-5 kere müşteri hizmetleri ile görüştüm. Anladığım şu. Evet ortada kampanya ile ilgili bir kayıt var ama ürünler gönderilmiyor hatta gönderilmesi dahi düşünülmüyor. Her yetkili her konuşmasında diğerlerinin söylediği şeylerle alakasız bilgiler veriyor.

Şimdi asıl istediğim şu.

Ben kendi adıma bu kampanya ile ilgili yasal zeminde dava açmaya hazırlanıyorum. Pire için yorgan yakacağım o sorun değil. Birileri çıkıp bunları mahkum etmezse bu tip dolandırıcılık tarzı kandırmacaları herkese yapmaya devam edecekler.

Özellikle konuya hakim arkadaşlardan nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatmalarını rica ediyorum.

Ayrıca sikayetvar isimli sitede konu ile ilgili birçok mağdur da yazmış zaten. Bu yazılardan alacağım ekran görüntülerini dava dosyasına eklememin faydası olur diye düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Konu ile ilgili şikayetler için buyrun...
    https://www.sikayetvar.com/kategori/bilgisayar/dizustu-bilgisayar/kampanya/107

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smucuk -- 26 Nisan 2014; 20:43:15 >

• Kardeşim şikayetleride inceledim haklısın herkesi bekletmiş oyalamış böyle bir işe giriştiğin için seni tebrik etmek istedim umarım anlayanlar yardımda bulunurda hak yerini bulur. Kolay gelsin..
  • firmaların bu tarz kampanyalar yapıp ardından arkasında durmayıp tüketicileri kandırmaları ve sistemin bu şekildeki davranışlara müsaade etmesi maalesef çok yazık, kapitalist, büyüğü koruyan, küçüğü ezen tekelci sistem burada da devrede
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biolystick

Kardeşim şikayetleride inceledim haklısın herkesi bekletmiş oyalamış böyle bir işe giriştiğin için seni tebrik etmek istedim umarım anlayanlar yardımda bulunurda hak yerini bulur. Kolay gelsin..

Konu ile ilgili bilgi edinip en kısa sürede harekete geçmek istiyorum. Sonuç olumsuz olacak deseler bile en azından bu tip firmaların bu tarz asılsız kampanyalar için kendilerini mahkemeye verecek birilerinin olacağını bilmeleri gerek. Belki bunun da onlar için bir caydırıcılığı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smucuk -- 28 Nisan 2014; 13:16:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanderian

firmaların bu tarz kampanyalar yapıp ardından arkasında durmayıp tüketicileri kandırmaları ve sistemin bu şekildeki davranışlara müsaade etmesi maalesef çok yazık, kapitalist, büyüğü koruyan, küçüğü ezen tekelci sistem burada da devrede

Sadece benim katıldığım kampanya değil. Geçen yılki Babalar Günü dahil birçok kampanyaları var ve hiçbir kampanyadaki taahhütlerini yerine getirmediler. Üstelik müşteri hizmetlerindeki çalışanları da alenen yalan söylüyor. Telefon görüşmelerimiz kayıt altında. Dinlenirse her birinin farklı şey söylediği çok açık çıkacak ortaya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smucuk

quote:

Orijinalden alıntı: Biolystick

Kardeşim şikayetleride inceledim haklısın herkesi bekletmiş oyalamış böyle bir işe giriştiğin için seni tebrik etmek istedim umarım anlayanlar yardımda bulunurda hak yerini bulur. Kolay gelsin..

Konu ile ilgili bilgi edinip en kısa sürede harekete geçmek istiyorum. Sonuç olumsuz olacak deseler bile en azından bu tip firmaların bu tarz asılsız kampanyalar için kendilerini mahkemeye verecek birilerinin olacağını bilmeleri gerek. Belki bunun da onlar için bir caydırıcılığı olur.

haklısınız hocam bunlar görmezden gelinmeye devam edildikçe yapmaya devam ederler bazıları alırken yanında hediye yazısını bile görmemiş olabilir ama bilinçli tüketici tepkisini göstermelidir ve kesinlikle kazanacaksınızdır bu durum sadece size veya bir kaç kişiye değil çoğunluğa belkide herkese uygulanmış adeta kandırmışlar...

• Hocam urunu aldiktan sonra bir ay icerisinde toshibaya ad soyad, faturanin okunabilir sekildeki resmini ve adresinizi mail atiyorsunuz.Bana 1 hafta icinde geldi.Yani yalan dolan degil.Size niye gelmedi anlayamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

Hocam urunu aldiktan sonra bir ay icerisinde toshibaya ad soyad, faturanin okunabilir sekildeki resmini ve adresinizi mail atiyorsunuz.Bana 1 hafta icinde geldi.Yani yalan dolan degil.Size niye gelmedi anlayamadim.

Hocam siz çok şanslısınız o halde. Bahsettiğiniz işlemleri anında yaptım ve kampanya için gönderdiğim evrakların geçerliliğini doğrulattım müşteri hizmetlerine. Sonrasında "Yalan Rüzgarı" başladı dediğim gibi.
  • smucuk kullanıcısına yanıt
    Hocam valla bunun sansla alakasi yok diyorlarsa yapmak zorundalar.Sizin icin uzuldum.Hakkinizi aramaya devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende mağdur oldum cihaz üzerinde 6gb ram ancak sahte bir kampanya uydurdu teknosa satıcısı cihazı aldıktan sonra servise gidince 16gb ram upgrade edilicegini söyledi

nasıl mümkün oluyor dedim kampanya kampanya yalanlar dolanlar ya bu herifi gidip dövüceksin tekme tokat yada iade alıcak bu sefer meskün mahalle hanaeye tecavüz

fili saldırı şahısı görüntülü sesli hakaretten bide cezası çekilmez

ertsi gün toshiba müşteri yetkilisi yalanladı teknosa merkezi aradım şikayeti söyleyip iade edicegimi söyledim

iade degilde sanki sorunu çözme odaklı yaklaşıldı bunun üzerine vaad edilen cihazı istediğimi veya iade istedim geri dönülücek denildi ancak yarın iade edicem kesin

insanların ar damarı çıkmış bu ülkede güvende olucagımızı zannedip kurumsal şirketlere yönelirken arkasında sabancı holding bir şirket var insanları avlamaya başlamışlar

sahtekarlar kime güvenecez artık belli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T.M.C -- 3 Mayıs 2014; 16:54:30 >

• HDD bana da geldi, bence bir problem olmuş. Mail at dönerler, ya da sabah saatlerinde arayıp üstele.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.M.C

bende mağdur oldum cihaz üzerinde 6gb ram ancak sahte bir kampanya uydurdu teknosa satıcısı cihazı aldıktan sonra servise gidince 16gb ram upgrade edilicegini söyledi

nasıl mümkün oluyor dedim kampanya kampanya yalanlar dolanlar ya bu herifi gidip dövüceksin tekme tokat yada iade alıcak bu sefer meskün mahalle hanaeye tecavüz

fili saldırı şahısı görüntülü sesli hakaretten bide cezası çekilmez

ertsi gün toshiba müşteri yetkilisi yalanladı teknosa merkezi aradım şikayeti söyleyip iade edicegimi söyledim

iade degilde sanki sorunu çözme odaklı yaklaşıldı bunun üzerine vaad edilen cihazı istediğimi veya iade istedim geri dönülücek denildi ancak yarın iade edicem kesin

insanların ar damarı çıkmış bu ülkede güvende olucagımızı zannedip kurumsal şirketlere yönelirken arkasında sabancı holding bir şirket var insanları avlamaya başlamışlar

sahtekarlar kime güvenecez artık belli değil

Teknosadaki satıcı tamamen işkembeden sallamış. Hiçbir firma yapmaz öyle saçma bir kampanya.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

HDD bana da geldi, bence bir problem olmuş. Mail at dönerler, ya da sabah saatlerinde arayıp üstele.

Üstad bunları defalarca yapmamış olsa, şikayetvarcom'da o şikayetleri görmesem neden burada konu açayım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.