Şimdi Ara

Toshiba notebook hdd seçme SATA / SATA2 hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kullandığım model Toshiba laptop A200 - 1GH modeli ve cihazımın hdd i arızalandı.Arıza yapan HDD in üzerinde SATA yazıyor.Aşağıdaki HDD i alacağım ama ürünün açıklamasında SATA2 ibaresi var. Benim cihazım SATA2 yi destekliyormu acaba ? Yoksa SATA mı almalıyım.

Cihazın kısa özellikleri ; Technology featuring Intel® Core™ Duo processor T2450, Intel® Wireless WiFi™ Link 4965AGN network connection and Intel® 945PM Express chipset

Arızalan HDD im ;

capacity : 120 GB
    certification : S.M.A.R.T.
    drive rotation : 5,400 rpm

Arkadaşlar almak istediğim model ;http://www.hepsiburada.com/western-digital-320gb-2.5-sata-5400rpm-8-mb-sabit-disk-wd3200bevt/productDetails.aspx?categoryid=100221&productid=bd850501 ( açıklamasında sata2 yazıyor )

Eğerki derseniz senin makinenin SATA2 desteği yok o zaman bunu alacağım ;http://www.hepsiburada.com/seagate-320-gb-5400rpm-8mb-sata-notebook-disk-st9320320as/productDetails.aspx?categoryid=100221&productid=bd850652

Çok acil cvp bekliyorum arkadaşlarım.

Şimdiden çok ama çok teşekkür ederim.

• hdd sata 2 destekli olsa bile sata destekleyen bilgisayara taktığınız zaman sata hızında çalışır..
    ve sorun olmaz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ooppss

hdd sata 2 destekli olsa bile sata destekleyen bilgisayara taktığınız zaman sata hızında çalışır..
    ve sorun olmaz..

Bilgi için çok teşekkür ederim ustam. O zaman WD hdd i alayım ben. Yoksa seagate mi alayım ? Fikrinizi almak isterim ?
  • laptop hdd leri hakkında bir bilgim yok..
    sadece seagate nin masaüstü hdd lerinde bir ara sorunlu firmware nedeniyle epey baş ağrıtmıştı
    sonra düzeltildi.ama piyasada hala sorunluları olduğu söyleniyordu..
    notebook disklerinde bu sorun oldumu bilmiyorum..

ama internetten alacaksanız yeni ürün olma ihtimalleri çok yüksek..haliyle bu sorunun olacağını da sanmıyorum
    o nedenle hangisi içinize siniyorsa onu alın..
    ikiside kendini ispatlamış firma zaten..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ooppss

laptop hdd leri hakkında bir bilgim yok..
    sadece seagate nin masaüstü hdd lerinde bir ara sorunlu firmware nedeniyle epey baş ağrıtmıştı
    sonra düzeltildi.ama piyasada hala sorunluları olduğu söyleniyordu..
    notebook disklerinde bu sorun oldumu bilmiyorum..

ama internetten alacaksanız yeni ürün olma ihtimalleri çok yüksek..haliyle bu sorunun olacağını da sanmıyorum
    o nedenle hangisi içinize siniyorsa onu alın..
    ikiside kendini ispatlamış firma zaten..

Anladım. Bilgiler için çok teşekkür ederim. Sanırım WD alacağım , tekrar tekrar teşekkür ederim.
  • aynı sorun bende de var. sata bağlantı var ama sata2 alacam. umarım destopta olduğu gibidir.
  • yok mu tam cevap verebilecek birisi? sata2 hdd sata1 portunda sorunsuz çalışıyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: desert_rain

yok mu tam cevap verebilecek birisi? sata2 hdd sata1 portunda sorunsuz çalışıyor mu?

Kardeş , bana hdd gün içinde gelecek. Buradan bilgi veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpaybursa -- 7 Temmuz 2009; 0:57:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpaybursa

quote:

Orjinalden alıntı: desert_rain

yok mu tam cevap verebilecek birisi? sata2 hdd sata1 portunda sorunsuz çalışıyor mu?

Kardeş , bana hdd gün içinde gelecek. Buradan bilgi veririm.

Evet hdd im geldi. ( Western Digital 2,5'' 320gb SATA2 ). Sorunsuz çalışmakta arkadaşım. Benimkide SATA portu.
  • bende aldım bu gün. seagate 7200.3 320GB SATA2, benimkide sorunsuz çalışmakta SATA portunda :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.